Hasiči v Kladně likvidovali požár roští v areálu bývalé Poldovky. Na místo je dovezla lokomotiva
Čtvrtek, 29. května 2025 21:41
Někdy vede cesta k zásahu skutečně netradičním směrem. Ve čtvrtek večer museli kladenští hasiči zasahovat u požáru roští podél železniční trati v areálu bývalé hutě Poldi. Dva menší ohně zachvátily porost v těžko přístupném terénu mezi kolejemi a rozpadajícími se halami.
Jelikož se ke vznícenému místu nebylo možné dostat běžnou hasičskou technikou, přistoupili záchranáři k neobvyklému řešení. Na místo je přiblížila lokomotiva, která se ukázala jako jediný dostupný dopravní prostředek.
„Zvolili jsme přepravu pomocí drážního vozidla, které nás dostalo až do místa, kam se nedalo s cisternou ani terénním vozem. Požár jsme uhasili džberovou stříkačkou,“ potvrdil jeden z příslušníků jednotky HZS Kladno.
Požár roští nezpůsobil žádné škody a obešel se bez zranění. Díky rychlému zásahu se oheň nerozšířil dál, i když suché počasí a vítr mohly situaci snadno zkomplikovat.
Příčina vzniku požáru zatím není známa. Vzhledem k lokalitě a charakteru místa ale není vyloučeno nedbalé chování osob pohybujících se v areálu, který bývá častým cílem bezdomovců, sprejerů a fotografů opuštěných objektů.
Zásah v bývalé Poldovce tak ukázal, že i v 21. století mohou hasiči sáhnout po prostředcích, které by člověk čekal spíše v dobrodružném filmu. Lokomotiva, džberová stříkačka a odhodlání zasáhnout za každou cenu byly dnes hlavními nástroji kladenské jednotky.
-
zprávy
Samosběr jahod na farmě Dryák u Slaného pokračuje, už je i česnek a výborná zmrzlina
-
zprávy
Brandýsek bude v sobotu patřit mladým hasičům. Na hřišti FK se chystá velké klání!
-
zprávy
Tři srnčátka zachráněna při sobotním létání: Zemědělci opět pomohli odhalit nečekané
-
video
Momentky z instalace výstavy soch Michala Trpáka „Mikrosvěty“ ve Slaném
-
zprávy
Víkend je plný akcí pro děti, kam zajít v sobotu vám přinášíme přehledně a jako jediní
-
krimi
Strážníci odhalili řidiče s blokací a pod vlivem drog a ženu za volantem, která nadýchala téměř tři promile alkoholu
-
krimi
Sedm lidí mohlo skončit v plamenech, zachránil je všímavý výpravčí, strážníci a hasiči
-
zprávy
Správnej nářez elektronický muziky zažiješ v Black Road Café na Kladně
-
zprávy
Kamion a poškozenou nádrží, uniklo 400 litrů nafty. Silnice u Bouchalky zasypaná sorbentem
-
zprávy
Uzavírka ulice Milady Horákové v Kladně potrvá od června do prosince. Důvodem je stavba podchodu a kanalizace
-
zprávy
Pod povrchem slánského náměstí se ukrývá kus historie!
-
zprávy
Nejde o to, co je logické, ale na co máte povolení
-
zprávy
Poštovice oslaví 130 let hasičské tradice: Přijďte na slavnostní výročí SDH
-
zprávy
Na dálnici D7 u Prahy roste nová lávka s naváděcí technikou pro letiště. Instalace probíhá hladce, ukazují noční snímky
-
zprávy
Pomůžete chránit čejky? Naučte se to na terénních školeních nebo pošlete info o hnízdních lokalitách.
-
video
Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již 5. – 6. června mapa na konci článku
-
zprávy
Hasiči v Kladně likvidovali požár roští v areálu bývalé Poldovky. Na místo je dovezla lokomotiva
-
zprávy
Kam o víkendu i po něm, zvláště s dětmi, akce vhodné pro všechny dospěláky
-
kultura
Pozvánka na country večer s kapelou Veterán Western – pohodová muzika pod širým nebem
-
zprávy
Strážníci v Rozdělově zachraňovali mládě sovy, dostalo jméno pan Pírko