Kladenští strážníci intenzivně bojují za čisté město od exkrementů, starším a nemohoucí občanům mohou poskytnout pomůcku kerbl
Úterý, 27. května 2025 14:33
Městská policie Kladno již přes rok důsledně kontroluje, zda majitelé psů v ulicích po svých mazlíčcích uklízejí. Jde o součást širšího úsilí o čistší veřejný prostor, aby se Kladeňáci mohli po travnatých plochách pohybovat bez obav, že nechtěně šlápnou do exkrementu.

Strážníci už pokutovali nejen „pejskaře“ ale i majitele kozy a kočky. Starší nebo handicapovaní občané navíc mohou požádat o pomůcku ke sběru – kerbl.

Kontroly zaměřené na sběr exkrementů probíhají nejen osobně, ale i s pomocí Městského kamerového dohlížecího systému. Jak uvedl ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný, prvotním cílem je především boj za čistší město, ne výběr pokut. „Chceme, aby lidé v Kladně mohli bez obav chodit po trávě. Není nic horšího než ráno šlápnout do psího exkrementu. A to platí dvojnásob pro děti. Chceme jim umožnit, aby si na hřištích, u škol a v parcích mohly hrát bez obav,“ uvedl ředitel.
Intenzivní kontroly po celém Kladně probíhají již přes rok a strážníci za tuto dobu odhalili zvláštnost v lokalitě Kročehlavy u Mety. Jelikož zde žije větší množství handicapovaných a starších osob, které vlastní psi a mají omezenou hybnost, situace se sbíráním exkrementů je zde složitější. Aby i tito lidé mohli žít v čistém sousedství, odbor životního prostředí Statutárního města Kladna zakoupil před koncem loňského roku tzv. kerbly – teleskopické pomůcky pro sběr exkrementů.

Zástupci městské policie tyto pomůcky do Mety již v prosinci osobně přivezli a nabídli je zdejším obyvatelům. Zájem byl ale menší, než se čekalo. Několik kusů se podařilo na místě rozdat a zbylé kerbly si mohli zájemci vyzvednout na služebně městské policie. Jelikož ani tato nabídka se ale nesetkala s velkým ohlasem, nyní vozí strážníci kerbly přímo v autě a mohou je poskytnout v terénu. „Pokud hlídky při projednávání přestupku narazí na někoho, kdo by pomůcku opravdu potřeboval, můžeme ji předat rovnou na místě. Svou povinnost související s úklidem po psovi, už tak může plnit opravdu každý,“ doplnil Strieborný.
Městská policie Kladno apeluje na všechny „pejskaře“, aby respektovali základní pravidla soužití a přispěli tak ke společnému cíli – čistějšímu městu, které je příjemnější pro všechny generace. V souvislosti s tím také strážníci připomínají, že povinnost úklidu se vztahuje i na jiná domácí zvířata. Hlídky už za nerespektování nařízení pokutovali i majitele kozy a muže s kočkou na vodítku.

-
krimi

Strážníci na Kladně jsou opravdu všestranní, případy pomoci zvířatům nejsou vyjímkou
-
zprávy

Nezlomný optimista s duší bojovníka: Navždy odešel Jan Potměšil
-
video

Svatba snů v Královickém dvoře kousek od Prahy a Kladna
-
zprávy

Pro jeden tým je ještě místo, přihlaste se pokud si myslíte že to umíte
-
komerční sdělení

Svárov, škola se 120 letou tradicí, hledá spolupracovníky do svého týmu
-
pozvánka

Lovci zkamenělin na Kladensku: Výprava do pravěkého pralesa na Ronovce
-
video

Hříšníků byly stovky – Speed marathon ve Středočeském kraji
-
zprávy

Kladenský basketbalový fenomén: Holky z U15 útočí na republikové pódium
-
zprávy

Nezapomeňte si vyměnit občanský průkaz včas
-
zprávy

Rádio Relax zve na 19. charitativní bazárek v Kladně
-
pozvánka

Svět skrze hledáček: Slánský Fotosalon otevírá brány
-
zprávy

Uzavírka části ulice ke stadionu začne od pondělí 20. dubna
-
sport

Hokejový turnaj Golden cup ve Slaném – hrát budou i strážníci z Kladna
-
zprávy

Kousek od Kladna , už v sobotu, můžete zažít největší bitvu rytířů v Evropě
-
krimi

Opět falešní policisté a bankéři, žena předala osobně cizímu muži milion korun
-
zprávy

Kladeňáci se o teplo bát nemusí, ceny budou pro násldující roky stále nízké a fixní
-
zprávy

Rychlá soutěž o poslední dvě vstupenky do lunaparku Spilka na Kladně
-
zprávy

Zelený grunt – Firemní akce, která chutná jinak
-
krimi

Speciální kontroly na středočeských silnicích
-
sport

Shrnutí šachové sezony 2025/26 a zhodnocení výkonu hráčů


