SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Klapod
  • KLAPOD
  • SAMK

Jarní den zdraví v kladenské nemocnici

Pondělí, 31. března 2025 10:58

Jarní den zdraví v kladenské nemocnici: prevence rakoviny, virtuální realita v psychologii, problematika migrény a stomie, čtvrtek 3. dubna 9:00 – 13:00 hodin, Centrum akutní medicíny (CAM), kladenská nemocnice

Ve čtvrtek 3. dubna 2025, od 9:00 do 13:00 hodin, se kladenská nemocnice opět otevírá široké veřejnosti a srdečně vás zve na Den zdraví. Akce probíhá ve vstupním vestibulu Centra akutní medicíny a nabízí bohatý program, který se zaměřuje na prevenci, duševní zdraví a poradenství pro všechny, kteří se chtějí o svém zdraví dozvědět více.

Prevence rakoviny: klíčové téma

Liga proti rakovině bude jedním z hlavních partnerů dne s nabídkou důležitých informací o prevenci nádorových onemocnění. Kromě celé řady srozumitelně zpracovaných osvětových materiálů a brožur si budete moci prohlédnout i putovní výstavu, která pokrývá témata, jako jsou rakovina děložního čípku, plic, prostaty, varlat a další. Na stanovišti Ligy proti rakovině se návštěvníci budou moci zapojit do vědomostního testu zaměřeného na zdravý životní styl a prevenci rakoviny, za který si po odevzdání odpovědí mohou odnést drobné dárky. Výstava bude doplněna o Hry pro zdraví, které nabídnou možnost vyzkoušet si aktivity zaměřené na jemnou motoriku, koordinaci a balanc. Navíc si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je žít s nadváhou, díky speciálním vestám, které simulují různé úrovně nadváhy.

Virtuální realita pro duševní zdraví

Další novinkou letošního Dne zdraví bude expozice Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ), která se zaměřuje na využití virtuální reality v terapiích. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet relaxační dýchání ve virtuální realitě, které pomáhá zmírnit stres a přinést pocit klidu. Kromě toho se více detailů dozvíte také o dalších projektech, které se věnují vývoji terapeutických aplikací zaměřených na úzkostné poruchy či kognitivní trénink pro seniory.

Migréna: odborné poradenství

Pokud trpíte častými nebo silnými bolestmi hlavy, budete mít příležitost poradit se se zástupci organizace Migréna-help. Na stanovišti vás zástupci organizace provedou testováním a poskytnou informace o nabízené podpoře.

Prezentace organizace České ILCO

Dne zdraví se zúčastní také zástupci pacientské organizace České ILCO. Jde o subjekt podporující osoby po stomických operacích a poskytující poradenství a informace pro zlepšení jejich kvality života.

Další zdravotní aktivity

Součástí programu bude také orientační měření krevního tlaku, které vám poskytne užitečné informace o vašem zdraví. Kromě toho se návštěvníci dozví, jak správně provádět hygienu rukou, což je důležitý krok v prevenci infekčních nemocí. Jako tradičně budou na Dnu zdraví také zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Další Den zdraví

Pokud nestihnete dubnový Den zdraví, nezoufejte! Další Den zdraví proběhne ve čtvrtek 26. června 2025, kdy se k nám připojí například Sdružení celiaků ČR a Tichý svět, organizace poskytující podporu lidem se sluchovým postižením.

Nenechte si ujít příležitost postarat se o své zdraví a přijďte se inspirovat. Těšíme se na vaši návštěvu a společně strávený čas!


  1. zprávy

    Nutriční poradna kladenské nemocnice se přestěhovala

  2. zprávy

    Začala přestavba lávky nad D7 u Letiště Václava Havla

  3. zprávy

    Zlatí retrívři obsadili srub AGHB v Horním Bezděkově, hlavní aktéři nechyběli na zahájení výstavy

  4. zprávy

    Kladenské věžáky projdou radikální proměnou ani jim se nevyhne modernizace

  5. zprávy

    Větrné elektrárny a hned tři vyrostou do roka i ve Slaném další dvě o rok později

  6. zprávy

    Slaný zve na týdenní festival Dny mezinárodní kultury věnovaný Holandsku

  7. zprávy

    1. dubna- Mezinárodní den ptactva: Křídla svobody i ostré zobáky reality

  8. zprávy

    1. duben, na apríla se vždy děly divné věci (zvyky a pověry)

  9. zprávy

    Miroslav Roháček – The Cygnus Region: A Cosmic Canvas of Nebulous Wonders

  10. zprávy

    Staňte se ředitelem SPŠ a VOŠ Kladno! Škola hledá nového lídra

  11. zprávy

    Jarní den zdraví v kladenské nemocnici

  12. zprávy

    Přijďte si užít den plný zábavy a pomozte Felixovi zachránit Velikonoce v Žilině už za týden

  13. zprávy

    Buštěhradští rybáři opět zvou na sobotní rybolov pro veřejnost

  14. zprávy

    Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 135korun za kilo již 10.dubna mapa na konci článku

  15. zprávy

    Lékařská komora varuje cestovatele: Na co si dát pozor před dovolenou?

  16. zprávy

    Neurologické oddělení: Odborná péče pro pacienty s problémy nervového systému

  17. zprávy

    Chcete hrát volejbal, sportovat?

  18. zprávy

    Blokové čištění kladenských ulic začne v dubnu. Řidiči, přeparkujte včas!

  19. zprávy

    Uzavírka ve Velvarech: Kanalizační přípojka omezí dopravu

  20. zprávy

    Přípravy na oblíbené samosběry u Slaného jsou v plném proudu