Hospic svaté Hedviky na Kladně vítá jaro
Čtvrtek, 3. dubna 2025 06:47
S přicházejícím jarem Hospic sv. Hedviky otevírá svou náruč veřejnosti a zve k účasti na jarních událostech, které symbolizují pospolitost, vzájemnou podporu a uctění památky pacientů a klientů hospice.
Jarní trhy v Kladenském zámku
V sobotu 13. dubna se v prostorách Kladenského zámku uskuteční tradiční jarní trhy. Návštěvníci si budou moci zakoupit výrobky od dětí ze ZŠ Montessori, jako jsou různé přírodní jarní dekorace, velikonoční perníčky a další ručně vyráběné předměty od podporovatelů hospice. Součástí trhů bude také prodej semínek vhodných k jarnímu setí ze zahrad Loukykvět u Mšeckých Žehrovic.
Pamětní strom ke Dni Země
U příležitosti Dne Země zasadí Hospic sv. Hedviky ve spolupráci s městem Kladnem pamětní strom v Parku Lesík. Slavnostní událost se uskuteční 22. dubna od 17 hodin. Strom bude sloužit jako tiché místo pro vzpomínky na pacienty a klienty hospice a zároveň jako prostor pro setkávání přátel a příznivců.
Fotografie, které hovoří srdcem
V hospici v současné době probíhá unikátní fotografický projekt. Dlouholetá podporovatelka a fotografka Pavla Sirůčková zachycuje emotivní okamžiky ze života pacientů, klientů a jejich rodin. Tyto fotografie budou představeny na komunitní akci v červnu. Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách a Facebooku hospice.
Podpora hospice je klíčová
„Pro rozvoj našich služeb a zajištění kvalitní péče potřebujeme stabilní finanční zázemí. Proto se musíme obracet na veřejnost s prosbou o ideálně dlouhodobou podporu. Velice si vážíme každého, kdo se rozhodne nás podpořit, ať už jednorázově, nebo pravidelně. Chceme, aby naše péče byla dostupná pro všechny, kteří ji potřebují. Děkujeme všem stávajícím dárcům a firemním partnerům za jejich štědrost a podporu. Společně můžeme šířit naději a pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.“ uvedla ředitelka hospice Lucie Řepová.
Váš dar na podporu služeb domácího hospice můžete zaslat prostřednictvím dlouhodobé sbírky na portálu Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1200245.
Děkujeme vám z celého srdce.
-
zprávy
Samosběr jahod na farmě Dryák u Slaného pokračuje, už je i česnek a výborná zmrzlina
-
zprávy
Brandýsek bude v sobotu patřit mladým hasičům. Na hřišti FK se chystá velké klání!
-
zprávy
Tři srnčátka zachráněna při sobotním létání: Zemědělci opět pomohli odhalit nečekané
-
video
Momentky z instalace výstavy soch Michala Trpáka „Mikrosvěty“ ve Slaném
-
zprávy
Víkend je plný akcí pro děti, kam zajít v sobotu vám přinášíme přehledně a jako jediní
-
krimi
Strážníci odhalili řidiče s blokací a pod vlivem drog a ženu za volantem, která nadýchala téměř tři promile alkoholu
-
krimi
Sedm lidí mohlo skončit v plamenech, zachránil je všímavý výpravčí, strážníci a hasiči
-
zprávy
Správnej nářez elektronický muziky zažiješ v Black Road Café na Kladně
-
zprávy
Kamion a poškozenou nádrží, uniklo 400 litrů nafty. Silnice u Bouchalky zasypaná sorbentem
-
zprávy
Uzavírka ulice Milady Horákové v Kladně potrvá od června do prosince. Důvodem je stavba podchodu a kanalizace
-
zprávy
Pod povrchem slánského náměstí se ukrývá kus historie!
-
zprávy
Nejde o to, co je logické, ale na co máte povolení
-
zprávy
Poštovice oslaví 130 let hasičské tradice: Přijďte na slavnostní výročí SDH
-
zprávy
Na dálnici D7 u Prahy roste nová lávka s naváděcí technikou pro letiště. Instalace probíhá hladce, ukazují noční snímky
-
zprávy
Pomůžete chránit čejky? Naučte se to na terénních školeních nebo pošlete info o hnízdních lokalitách.
-
video
Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již 5. – 6. června mapa na konci článku
-
zprávy
Hasiči v Kladně likvidovali požár roští v areálu bývalé Poldovky. Na místo je dovezla lokomotiva
-
zprávy
Kam o víkendu i po něm, zvláště s dětmi, akce vhodné pro všechny dospěláky
-
kultura
Pozvánka na country večer s kapelou Veterán Western – pohodová muzika pod širým nebem
-
zprávy
Strážníci v Rozdělově zachraňovali mládě sovy, dostalo jméno pan Pírko