MĚSTSKÁ POLICIE KLADNO DĚKUJE: Muž odevzdal peněženku bez dokladů s téměř 17 tisíci korunami a cizí měnou, úžasní Kladeňáci
Čtvrtek, 13. března 2025 16:14
Úžasní Kladeňáci teď hlásí nálezy cenností téměř denně. Strážníci Městské policie Kladno v poslední době zaznamenali ve městě velmi pozitivní trend. Stále více občanů hlásí na linku 156 nález ztracených peněženek, platebních karet, klíčů, ale i hotovosti.
Díky poctivé nálezkyni se tak se svými penězi i doklady před několika dny znovu shledala žena z centra města, která měla v peněžence téměř sedm tisíc korun.
Další, v rozmezí pouhých několika dnů, byla jiná Kladeňačka z Kročehlav, která v zapomenuté peněžence měla více než čtyři tisíce korun, a dokonce kartu i s pinem. Ve středu ve večerních hodinách se pak na městskou policii obrátil dobrodinec, který našel peněženku bez dokladů dokonce se 17 tisíci korunami a cizí měnou.Vlna solidarity obyvatel Kladna se zvedá.
Městská policie nyní přijímá oznámení o nalezených peněženkách, cenných předmětech, ale i hotovosti téměř denně a většina předmětů se tak vrací k právoplatným majitelům v nejkratší možné době, jakmile prokážou své vlastnictví. Při jednom z posledních případů strážníci vyjížděli do ulice Milady Horákové v Kročehlavech, kde oznamovatelka našla uprostřed silnice černou značkovou peněženku s doklady a hotovostí téměř sedm tisíc korun. Už během sepisování této události se na místo vrátila majitelka ze Cvrčovic, které peněženka vypadla, a za asistence strážníků si ji od nálezkyně převzala.
Pouhý den poté se na městskou policii obrátila další žena, jež oznámila, že na náměstí Jana Masaryka v Rozdělově nalezla v bankomatu nevyzvednutou tisícikorunu. Nálezkyně hlídce bankovku předala a upřesnila, že před ní používal bankomat starší muž. Přehráním záznamu Městského kamerového dohlížecího systému operátoři zjistili, kam dotyčný odešel a strážníci sepsali protokol o přijetí nálezu. Hotovost byla předána na oddělení ztrát a nálezů Magistrátu města a Kladna, kde si ji po prokázání vlastnictví majitel může vyzvednout. Stejný den nad ránem oslovila hlídku při běžné kontrole ve Vítězné ulici obsluha zdejší čerpací stanice, která zde našla zapomenutou peněženku. Majitel se pro ni vrátil opět při sepisování protokolu.
Hned následující den dopoledne ohlásila žena z Vinařic nález samotné dvoutisícové bankovky a k večeru jiný další dobrodinec volal, že nalezl peněženku bez dokladů, která obsahovala hotovost téměř 17 tisíc korun a bankovku cizí měny. Strážníci všechny nálezy zaprotokolovali a předali na oddělení ztrát a nálezů Magistrátu města Kladna.
Jak uvedl ředitel Městské policie Kladno Michal Strieborný, strážníci si váží každého poctivého jednotlivce, který nahlásí ztracené věci. „O to výjimečnější a obdivuhodnější je, když se jedná o věc jako peněženka bez dokladů nebo samotná hotovost. Kladeňáci děkujeme a jsme rádi, že nám pomáháte vytvářet bezpečnější a přívětivější místo pro život!“
Seznam ztrát a nálezů z předešlého měsíce vyhlašuje Statutární město Kladno na svých webových stránkách www.mestokladno.cz každý měsíc k datu do 13.. O nalezené věci se může vlastník přihlásit na telefonu 312 604 192 a pokud je schopen na oddělení svůj majetek přesně popsat, je mu oproti protokolu navrácen. Ztráty a nálezy jsou podle zákona uschovány po tři roky a poté jsou většinou ekologicky zlikvidovány, nebo propadají majetku města.
-
zprávy
Samosběr jahod na farmě Dryák u Slaného pokračuje, už je i česnek a výborná zmrzlina
-
zprávy
Tři srnčátka zachráněna při sobotním létání: Zemědělci opět pomohli odhalit nečekané
-
video
Momentky z instalace výstavy soch Michala Trpáka „Mikrosvěty“ ve Slaném
-
zprávy
Víkend je plný akcí pro děti, kam zajít v sobotu vám přinášíme přehledně a jako jediní
-
krimi
Strážníci odhalili řidiče s blokací a pod vlivem drog a ženu za volantem, která nadýchala téměř tři promile alkoholu
-
krimi
Sedm lidí mohlo skončit v plamenech, zachránil je všímavý výpravčí, strážníci a hasiči
-
zprávy
Správnej nářez elektronický muziky zažiješ v Black Road Café na Kladně
-
zprávy
Kamion a poškozenou nádrží, uniklo 400 litrů nafty. Silnice u Bouchalky zasypaná sorbentem
-
zprávy
Uzavírka ulice Milady Horákové v Kladně potrvá od června do prosince. Důvodem je stavba podchodu a kanalizace
-
zprávy
Pod povrchem slánského náměstí se ukrývá kus historie!
-
zprávy
Nejde o to, co je logické, ale na co máte povolení
-
zprávy
Poštovice oslaví 130 let hasičské tradice: Přijďte na slavnostní výročí SDH
-
zprávy
Na dálnici D7 u Prahy roste nová lávka s naváděcí technikou pro letiště. Instalace probíhá hladce, ukazují noční snímky
-
zprávy
Pomůžete chránit čejky? Naučte se to na terénních školeních nebo pošlete info o hnízdních lokalitách.
-
video
Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již 5. – 6. června mapa na konci článku
-
zprávy
Hasiči v Kladně likvidovali požár roští v areálu bývalé Poldovky. Na místo je dovezla lokomotiva
-
zprávy
Kam o víkendu i po něm, zvláště s dětmi, akce vhodné pro všechny dospěláky
-
kultura
Pozvánka na country večer s kapelou Veterán Western – pohodová muzika pod širým nebem
-
zprávy
Strážníci v Rozdělově zachraňovali mládě sovy, dostalo jméno pan Pírko
-
zprávy
Kladno – Blokové čištění komunikací v červnu 2025: Přehled podle týdnů