Kladno – Požár výškové budovy evakuováno 32 osob 1 osoba transportována vrtulníkem
Sobota, 25. ledna 2025 12:15
Kladno – V současnosti probíhá rozsáhlý zásah hasičů u požáru výškové budovy ve středu města. Na místo události byly vyslány jednotky hasičů z druhého stupně požárního poplachu, které se intenzivně zaměřují na lokalizaci plamenů. V průběhu zásahu probíhá evakuace osob, které byly vystaveny nebezpečí kouře a plamenů.
Video a foto: HZS
25. ledna 2025, 11:56, vyhlášen 2. Stupeň požárního poplachu
Kladno – Dnes dopoledne došlo k rozsáhlému požáru ve výškové budově v Kladně. Hasiči na místo povolali jednotky druhého stupně požárního poplachu. Z budovy bylo evakuováno 32 osob, přičemž jedna žena utrpěla vážná zranění.
Zraněná žena utpěla inhalační trauma způsobené hustým kouřem, byla vyproštěna zásahovými jednotkami a následně transportována záchranářským vrtulníkem do nemocnice FM Motol. Další muž se před plameny zachránil díky tomu, že seskočil na balkon bytu o patro níž.
12:56 Požární poplachový stupeň byl snížen na první. Probíhá redukce sil a prostředků na místě. Jedna osoba z hořícího bytu zachráněna.
Na místě události zasahovalo celkem 11 jednotek hasičů, včetně profesionálních jednotek z Kladna, Slaného a Rakovníka, a dobrovolných hasičů z Braškova, Hostouně, Hřebče, Pcher, Pleteného Újezdu, Stehelčevsi, Unhoště a Vinařic. Přistaven byl i evakuační autobus a přivolán vrtulník záchranářů.
Další jednotky dobrovolných hasičů tvořili zálohy pro Slaný – hasiči Zlonice
Díky rychlému zásahu a koordinaci všech jednotek se podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření. Místo zásahu je nyní pod kontrolou a probíhají dohašovací práce. potvrdil mluvčí hasičů Dominik Pěníčka
Foto: Marek Procházka:
-
zprávy
Pátrací akce po vězni, který utekl z nestřeženého pracoviště v Libušíně
-
video
Požár v areálu Poldi zcela zničil vybydlený objekt. Probíhá dohašování a zabezpečení okolí
-
zprávy
Žlutá žába na cestě za dobrodružstvím: Přibáňův nový film míří do kin 26. 4.
-
zprávy
Divadlo Proboha proč! rozesmálo Vinařice Dívčí válkou od Ringo Čecha
-
zprávy
Čarodějnice se blíží, dbejte rad a upozornění hasičů, jim ušetříte práci a sobě potíže
-
zprávy
Mladý řidič narazil se svým vozidlem do stromu, dechová zkouška byla negativní
-
zprávy
Víkendový prodej poslední možnost si koupit čerstvá kuřata z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun, již dnes 26. a 27. dubna, mapa na konci článku
-
zprávy
Regionální den PID letos ve Slaném! Přijďte si užít dopravní zážitky
-
zprávy
Buštěhrad Tyršova ulice čeká oprava: Uzavírka potrvá téměř měsíc
-
zprávy
Kraj: Díky krajské dotaci budou letní hudební festivaly opět bezpečnější z hlediska užívání návykových látek
-
zprávy
Kraj – Na modernizaci vodohospodářské infrastruktury hodlá kraj v roce 2025 rozdělit 121 milionů korun
-
zprávy
Jiří May – Kronika rodinného chaosu: Chcete být dobrý rodič se svědomím, nebo dokonalý rodič a poslušná ovce?
-
zprávy
Šplhal po popelnici pro lup, místo kořisti ale našel pouta – Slaný hlásí další úspěšný zásah
-
zprávy
Drama ve Smečně: Muž pohřešovaný po zanechání dopisu nalezen mrtvý, tělo bylo částečně ohořelé
-
zprávy
Pronásledování řidiče s blokací a použití nového přístroje na detekci
-
zprávy
Tragický nález v centru Kladna: V bytě byl nalezen mrtvý muž
-
zprávy
Hasiči v Tlustici vyprošťovali osoby z havarovaných vozidel
-
zprávy
Odemčení rybníka ve Šlapanících bylo s plnou parádou
-
zprávy
Sportovcem Středočeského kraje za rok 2024 se stal dálkový rallye jezdec Martin Macík
-
zprávy
Putování Za Drakem Ke Svatému Jiří láká malé i velké turisty – letos už po dvaatřicáté