Vánoce středočeských hasičů, přehledně jen u nás, videa i foto
Neděle, 29. prosince 2024 09:00
Od úterý 24. prosince do čtvrtka 26. prosince zaznamenali středočeští hasiči celkem 103 událostí. Z toho bylo 32 požárů, 23 dopravních nehod a kromě dalších typových událostí také 19 technických pomocí, kdy nejčastěji pomáhali s transportem osob.
Videa:
Štědrý den
Během úterý 24. prosince vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči na území Středočeského kraje celkem ke 32 událostem. Převažovaly hlavně požáry, dopravní nehody a různé záchrany osob. K významnějším událostem patří požár domu poblíž nám. Starosty Pavla v Kladně, který likvidovali kladenští profesionální hasiči se čtyřmi dobrovolnými jednotkami ve večerních hodinách. Včasným zásahem se jim podařilo uchránit hodnoty ve výši 10 mil. korun.
První svátek vánoční
Ve středu 25. prosince přibylo do statistik středočeských hasičů 36 událostí, což bylo téměř srovnatelné s předchozím dnem. Opět převažovaly zejména požáry, dopravní nehody a záchrana osob. Kolínští a českobrodští hasiči společně s dobrovolnými kolegy z Plaňan a Peček od časných ranních hodin likvidovali rozsáhlejší požár skládky u obce Radim nedaleko Kolína, kde do pozdního odpoledne probíhalo hašení a rozebírání skládky až do úplného uhašení.
Druhý svátek vánoční
Na druhý svátek vánoční řešili středočeští hasiči celkem 35 událostí. Komplikace způsobovaly především mlha a silný mráz, který zasáhl převážnou většinu kraje. Dálnice D10 u Pískové Lhoty na Mladoboleslavsku byla kvůli nehodám dokonce dvakrát uzavřena. Nejprve se v uvedeném úseku v odpoledních hodinách srazila čtyři osobní vozidla a po vyřešení této dopravní nehody se o pár kilometrů dál střetly další čtyři automobily. Při těchto nehodách bylo zraněno několik osob, které byly odvezeny posádkami zdravotnické záchranné služby do nemocnice.
V porovnání s minulými roky lze letošní vánoční svátky z pohledu středočeských hasičů hodnotit jako poměrně klidné, především pak ve srovnání s loňskem.
Dominik Pěnička, HZS Středočeského kraje
-
zprávy
Kouzlo Derby Kino Hutník
-
zprávy
Vážná nehoda u Nové Vsi: Čtyři zranění, silnice I/16 zcela uzavřena, na místě zasahuje vrtulník
-
zprávy
Převrácená dodávka ve Středoklukách. Jeden zraněný skončil v kladenské nemocnici
-
zprávy
Magistrát města Kladna hlásí omezení provozu
-
zprávy
Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Cyklisté versus motoristé
-
zprávy
Céline show v pátek rozezní Zahradu Kladenského zámku
-
zprávy
Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, tři možná čtyři malé sovičky
-
zprávy
Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 1
-
zprávy
Výstraha ČHMÚ: Nebezpečí požárů a extrémní horka ohrožují zdraví i přírodu
-
zprávy
Zažijte ticho, klid a rybolov jako z pohádky: Rybník U Jelena na Slánsku vás okouzlí atmosférou venkova
-
zprávy
Správa železnic modernizuje přejezdy na trati Zlonice – Straškov, kterou zároveň plánuje uzavřít
-
zprávy
Klidná část Slaného zažila havárii dvou osobních vozidel
-
zprávy
Rčení – zapřel ho, jako Petr Krista
-
zprávy
Dopravní nehoda v ulici Dr. Foustky v Kladně: motorkářka skončila v nemocnici
-
zprávy
Royal Fitness na Kladně si váží hrdinů. Příslušníci IZS mají slevu na vstup do posilovny
-
zprávy
Kladenská porodnice zve budoucí maminky a tatínky k osobní návštěvě
-
zprávy
Dnes slavíme „Mezinárodní den asteroidů“
-
zprávy
Změny v řešení dopravních nehod od 1. července 2025
-
zprávy
Podpora a význam reofilních druhů ryb v našich revírech.
-
zprávy
Chraňte své kolo – Kladno nabízí forenzní značení zdarma i v roce 2025