ĎURICA SAMK
ČSAD KLADNO Klapod
  • ĎURICA
  • ČSAD MHD Kladno
  • SAMK

Velvarskou bránu ve Slaném ozáří v sobotu purpurové světlo

Pátek, 15. listopadu 2024 15:23

V sobotu 16. listopadu se Velvarská brána ve Slaném ponoří do purpurového světla. Toto symbolické gesto je součástí celosvětové iniciativy na podporu povědomí o problematice předčasných porodů a péče o nedonošené děti.

Slaný se tak díky iniciativě vedoucího odboru kultury a památkové péče Martiny Capiny připojuje k přibližně třiceti městům v České republice a mnoha světovým metropolím, které každoročně osvětlením významných budov připomínají Světový den předčasně narozených dětí. Ten připadá na 17. listopadu a jeho hlavním cílem je upozornit na výzvy spojené s předčasnými porody a ocenit práci lékařů a zdravotních sester, kteří o tyto děti pečují.
Hrdina ze Slaného
Jedním z odborníků, kteří zasvětili svůj život péči o nedonošené děti, je MUDr. Jan Širc, rodák ze Slaného a vedoucí jednotky intenzivní péče neonatologického oddělení v Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Jeho zkušenosti a péče pomohly už stovkám dětí, které potřebovaly intenzivní lékařský dohled.
Ačkoliv nemocnice ve Slaném nemá specializované neonatologické oddělení, díky novému primáři neonatologie je porodnice ve Slaném připravena poskytnout rodičkám a jejich dětem špičkovou péči. 
Purpurové Česko a Nedoklubko
Za myšlenkou osvětlování budov purpurovou barvou stojí organizace Nedoklubko, která v České republice sdružuje rodiče předčasně narozených dětí a poskytuje jim podporu. Pokud vás zajímá, kde všude se letos rozsvítí purpurové světlo, podívejte se na jejich příspěvek na Facebooku: Nedoklubko.
Přijďte se v sobotu podívat na Velvarskou bránu a připomeňte si spolu s námi sílu a odvahu nejmenších bojovníků a jejich rodin.

  1. zprávy

    Školní louka ožila – Družina ve Pcherách oslavila květen venku se zvířecími mláďaty

  2. zprávy

    Festival VoBrKo přinese do Brandýska bouřlivou hudební jízdu

  3. zprávy

    Lidice pro 21. století slaví rekordní 20. ročník. Silné příběhy, emoce i naděje mladých autorů zazněly v zahradě Lidické galerie

  4. zprávy

    Pozvánka na EduRun 2025: Rozběhněte se do léta se slánskou Obchodkou!

  5. zprávy

    43. ročník Kladenských dvorků láká na výtvarné umění, hudbu i slam poetry

  6. zprávy

    Odešel kladenský šachový velmistr

  7. zprávy

    Modernizace železniční trati dále proměňuje tvář Kladna: Výstavba podchodu uzavře ulici Sportovců, přibudou parkovací místa u stadionu

  8. zprávy

    Lékař radí – Cizí těleso v oku – Záněty a podráždění očí

  9. zprávy

    Obdivuhodný maratonec mezi námi. Smekáme klobouk před Ladislavem Tlustým z Dubí

  10. zprávy

    Slánská muzejní noc otevře sochařskou výstavu Mikrosvěty

  11. zprávy

    Dítě utrpělo těžké popáleniny, bylo letecky transportováno.

  12. zprávy

    Restaurace Na Čamrdě otevřená již 14 dní navzdory ZÁKAZU. SZPI zahajuje nové šetření

  13. zprávy

    Dětské rybářské závody na Salakvardě opět lákají malé rybáře

  14. zprávy

    Skills day. Špičkový mladí trenéři florbalu se sešli v Hale Bios na Kladně a učili florbalový potěr

  15. zprávy

    Zažijte ticho, klid a rybolov jako z pohádky: Rybník U Jelena na Slánsku vás okouzlí atmosférou venkova

  16. zprávy

    Středočeská knihovna na Kladně přichystala zajímavý program na červen

  17. kultura

    Pozvánka na country večer s kapelou Veterán Western – pohodová muzika pod širým nebem

  18. zprávy

    Doporučujeme rezervaci: Prodej čerstvých kuřat z domácího chovu, Žižice u Slaného, 125korun za kilo již 5. – 6. června mapa na konci článku

  19. zprávy

    Třetí červnový den patří všem milovníkům jízdy na kole.

  20. zprávy

    Zážitkový vlak vyrazí znovu! V červnu vás sveze do hornického skanzenu Mayrau