18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Porevoluční dovolená. V kempu vás ráno vzbudí čuník a večer doprovázejí do chatky kozy

Úterý, 9. července 2024 09:27

Příběhy ze života ne-obyčejného „ajťáka,“ otce tří dětí, neobyčejnou formou podané, Podařilo se nám navázat spolupráci s Jiřím Mayem, úspěšným spisovatelem příběhů, jejichž autorem je sám život. Pokud o něm chcete vědět víc, čtěte do konce.

KRONIKA RODINÉHO CHAOSU:

Některé nezbytnosti zůstávají napříč režimy

Nová doba, nové kratochvíle. Kemp nedaleko Turnova. Za relativně málo peněz, hodně zážitků pro děti i rodiče. Jizera, prase, kozy, páv a dětské hřiště. Bufet hned vedle. Co víc si přát?

V předchozím článku jsem vám, dětskýma očima, ukázal, jak si pamatuji dovolené za normalizace. V podobné situaci, jako moji rodiče, jsem byl před dovolenou i já. Málo peněz, hodně fantazie a dva řízci. 12 a 14 let. Tehdy jim bylo o několik let méně. A, abych nezapomněl, nebyla normalizace. Fotky jsou z let 2018-2021

.Vybíral jsem podle následující podmínek:

 • Chatka, 4 lůžka, elektřina a malá lednice.
 • WC s umývárnou do 1 minuty od chatky.
 • Možnost jíst v restauraci.
 • Zábava pro děti, koupání, atrakce atd.
 • Blízká nemocnice.
 • Blízko na veřejnou dopravu.
 • Napojení na cyklostezku a uskladnění kol.

Vyhovoval kemp blízko Turnova. Navařil jsem do sklenic omáčky a nějaká masa, nakoupil přílohy, zabalil, naložil a vyrazil.

Ubytování
Předem jsem zajistil ubytování v turistické chatce. 2 palandy, malá lednice, světlo, zásuvky, čisté matrace a povlečení. Toaleta s umývárnou v doběhu, ale ne v dočichu. Restaurace také blízko, avšak děti po uložení ke spánku neruší zábava dospělých. Ráno sice můžete zakopnout o nějakého zapomenutého baviče, nicméně to je v kempu běžné a člověk se jim naučí vyhýbat. Prase ne!

Pašík na volno
Představte si, že ležíte v chatce tichého kempu, slunce sotva vyšlo a vy si užíváte klid od vedle spících dětí. Najednou řev: „Pomoc! Nežer mě prase!“ A je po klidu. Mužský řev a kvičení nakopnutého prasete idylku rázně ukončí. Vyběhnu ven a vidím v trávě zapomenutého vodáka, jak se přetahuje s čuníkem o cosi, co vypadá jako spoďáry. Nevím. Raději nezkoumám. Děti vystřelí za mnou a hned prasátko litují. Metají nenávistné pohledy na vodáka. Mladší syn následně doprovází vepře při dalším průzkumu okolí.

Kozí doprovod                                                                                                                          Ráno navštívíte společnou, ale čistou toaletu a po cestě zpět se k vám připojí kozy. Přítulná stvoření, neustále hledající něco k snědku. Po víkendovém večeru s gustem vyžírají nedopalky z přeplněných popelníků. Fuj! Už je nebudu krmit z ruky.

Společnice na každém kroku
K večeru si holky obsadí nejlepší stůl a čekají na hodná děcka, co jim, za drobný peníz, zakoupí u obsluhy krmení. Jdou za nimi klidně až do chatky.

Z páva pávice                                                                                                                          Chudák páv. Ten jediný zůstal pod zámkem. Z dobrého důvodu, ale zbytečně. Dětičky z celého kempu obsypaly voliéru a snažily se ptáka oškubat. Jen jedno ocasní peříčko, prosím. Páv byl koncem týdne bez peří.

Jizera
Vodáků ráj. Jizera. Všude jich bylo plno, takže dostat se na plážičku u vody byl problém. Ale nakonec to dopadlo dobře a kluci se mohli učit žabky a jezdit na přívozu.

Dva kluci na přívozu a máte pro ně zábavu na celé dopoledne. Navíc je to fyzicky náročné, tudíž je naděje, že večer budou spát. Dozorovat musíte! Vaše povinnost je chránit vodáky před piráty z přívozu, kteří se jim pletou do cesty.

Hřiště a koupaliště
V kempu je plně vybavené hřiště, které přímo sousedí s venkovním posezením, kam mohou usednout unavení rodičové a svlažit křikem zdevastované hrdlo.

Pokud nebude na koupání stačit Jizera, je v Turnově skvělé a levné koupaliště, kam můžete dorazit za cca 30 minut chůze. Trasa vede podél Malé Jizery parkem a potkáte i dětské brouzdaliště. Samotné koupaliště je vybaveno výborně a lze tam strávit celý den bez větších problémů.

Cyklostezka je velmi pohodlná, jen musíte dávat velký pozor na ostatní uživatele. Jsou jich tam mraky. Čekal jsem 5 minut, než jsem mohl udělat níže umístěnou fotografii prázdné cesty.

Nedám dopustit na tento kemp. Neuvádím jeho jméno, protože si nejsem jist, jestli zde mohu. Lze si jej však snadno nalézt na mapy.cz. Loni jsem tam bohužel nebyl, tak nevím, jak se změnily ceny. Doporučuji všem, co si chtějí užít společnou legraci s dětmi a zvířátky. Pokud jste cimprlíni na kozí bobky, musíte jinam.
PS: Příště napíšu o okolní přírodě. Klokočské skály, Suché skály, Vranov atd.

Autor, Foto: Jiří May

Kdo je Jirka

Usměvavý, skromný, empatický Kladeňák se smyslem pro humor, který ho nepřechází ani přesto že má tři děti, nebo právě proto. Únik z pracovního napětí a od obrazovky počítače nalezl ve formě sdílení osobních zážitků a pohledů na svět kolem sebe.

V relativně krátké době si získal více než sto padesát tisíc čtenářů napříč celou republikou a jeho příběhy, vydávané formou tří témat, jsou stále oblíbenější. Úspěch lze vysvětlit stylem  psaní, ve kterém se odráží jeho specifický pohled na vše okolo nás, protkaný přívětivým humorem s nepatrnou trochou nadsázky. Zdali je, dle jména, příbuzný s Karlem Mayem, známým otcem Vinetoua a Old Shatterhanda, tak to nám nechce prozradit.

Pokud chcete číst vice z jeho pera, stačí kliknout na jeden z odkazů níže.

Fake news CZ Satira Kronika rodinného chaosu

 

 1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu