18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Plovárna ve Slaném se otevírat nebude, problémy na stavbě vše vracejí do říše snů

Čtvrtek, 27. června 2024 21:38

Zjednodušeně nestabilní podloží, To o čem spousta obyvatel Slaného  ví dávno, se ukázalo jako problém. Kde se stala chyba a  proč se s největší pravděpodobností letos brány plovárny neotevřou. Na tyto otázky částečně najdete odpovědi v tiskové zprávě z radnice, kterou přinášíme v plném znění.

Ilustrační Foto: KL

Místní plovárna přivítá své návštěvníky možná až v příštím roce

Na základě posledního kontrolního dne se může stát, že se otevření zrekonstruované slánské plovárny posune z důvodu nepředvídatelných technických problémů na příští rok. Složité geologické podmínky zpožďují stavební práce a znemožňují včasné odevzdání stavby.

Při dokončování nerezových bazénů se objevil posun půdního podloží nad stanovenou toleranci. Jakmile stavbaři pojali podezření na možný technický problém, povolali geodety a provedli kontrolní zaměření. Zaměření potvrdilo sedání bazénových těles a jejich pohyb. Během příštího týdne napustíme bazénové vany a budeme sledovat chování podloží. Další nutností jsou geologické průzkumy a stabilizační opatření.

„Po jednání se statiky a geology, kteří byli na stavbu přizváni, provedeme geologické vrty do hloubky 6 metrů, abychom zjistili stav základové půdy. Po obdržení výsledků průzkumů stanovíme další opatření pro stabilizaci bazénových těles,“ vysvětlil Daniel Lipert, vedoucí projektu ze společnosti Metrostav DIZ.

Na základě uvedených zjištění byla společnost Metrostav DIZ nucena přijmout bezpečnostní opatření a přerušit práce na částech stavby, které jsou pohyby bazénových těles dotčeny. Jedná se o zpevněné plochy, dokončení laminátových prvků, osazení atrakcí a některé další činnosti.

„Velmi mne mrzí, že se tolik očekávané otevření plovárny oproti původním předpokladům posouvá. Bohužel, důvody jsou opodstatněné a bezpečnost je na prvním místě. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o jednu z největších investic města v částce dosahující 130 miliónů Kč, je kvalitní provedení pro budoucí provoz nejdůležitější. Doufám, že se nám technické problémy podaří brzy vyřešit a stavba bude pokračovat ke zdárnému konci,“ uvedl starosta města Mgr. Martin Hrabánek.

Rekonstrukce a modernizace plovárny spočívá ve vybudování velkého bazénu s relaxační a sportovní částí a dále dětského brouzdaliště. V relaxační části jsou plánované odpočinkové lavice a lanová síť s pontony na přelézání. Sportovní část bude tvořena 4 dráhami o délce 25 metrů. Hloubka vody velkého bazénu bude 130 – 160 cm. Součástí je též tobogán a jedna třídráhová skluzavka.

V brouzdališti pro nejmenší děti je počítáno s malou skluzavkou, vodním hříbkem či zvířátkem. Hloubka vody v brouzdališti bude 0-40 cm a voda bude vyhřívána. Oba bazény včetně všech prvků budou z nerezové oceli, což zajistí delší životnost.

Součástí rekonstrukce je výstavba nového objektu, který bude sloužit jako zázemí pro plavčíky, návštěvníky a obsluhu kiosku. Bude zde umístěna i rozsáhlá bazénová technologie zajišťující bezproblémový provoz plovárny. S ohledem na šetrnost k životnímu prostředí budou bazény zásobovány vodou z vrtů, které jsou umístěny přímo v areálu koupaliště. Připraven bude také nový pokladní a vstupní systém či převlékací boxy.

Samotná stavba byla zahájena v srpnu 2023. Výše investice dosahuje okolo 130 milionů Kč bez DPH. Původně měly stavební práce skončit 31. července. O novém termínu dokončení stavby budeme včas informovat.


 1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu