18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Slánští kriminalisté a zásahovka zatkli nebezpečného pachatele dvou loupeží

Středa, 26. června 2024 12:02

Pachatel ve Slaném nejdříve se zbraní v ruce oloupil muže na nádraží a v druhém případě v noci vypnul proud rodinného domu v části města Ráj, udeřil zbraní seniora a tentokrát vyloupil objekt. Hrozí mu víc než 10 let vězení.

Ilustrační foto: KL

Slánští kriminalisté se od 10. června letošního roku zabývali dvěma událostmi ve Slaném, které byly pod pohrůžkou se zbraní. Oběma případům, které měl na svědomí neznámý pachatel, se intenzivně věnovali a pátrali po podezřelé osobě. Na základě prověřování byli od počátku přesvědčeni, že v obou případech figuruje s největší pravděpodobností jedna osoba. Po nashromáždění veškerých důkazů kriminalisté společně se středočeskou zásahovou jednotkou zadrželi 20. června podezřelého v Praze.

Vyšetřovatel služby kriminální policie po veškerých služebních úkonech zahájil proti pětačtyřicetiletému muži trestní stíhání a obvinil ho celkem z pěti trestných činů. Konkrétně ze zločinů vydírání a loupeže, dále pak z přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a krádeže. Státní zástupce na podnět vyšetřovatele podal návrh na vzetí obviněného do vazby, který soud akceptoval. V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému i mimořádné zvýšení trestu odnětí svobody o třetinu, neboť se jedná o nebezpečného recidivistu, přičemž základní sazba u těchto závažných trestných činů se pohybuje mezi rozmezím dvou až deseti let odnětí svobody.

Nyní již obviněný se těchto trestných činů dopustil 10. června během necelých dvou hodin. První případ, kterým se kriminalisté začali zabývat, se stal krátce po 22. hodině, na vlakovém nádraží ve Slaném. Tam 45letý muž přistoupil k volně odloženému batohu, který odcizil a o kus dál jej celý prohledal. Poté k němu přišel poškozený muž se slovy, že batoh je jeho a ať mu jej vrátí, na což agresor zareagoval tím, že vytáhl krátkou zbraň. To vzbudilo v poškozeném obavu o svůj život a zdraví a raději se batohu vzdal.

Ke druhé události, loupeži, došlo asi o hodinu později. Tam u jednoho domu zazvonil pětačtyřicetiletý muž na zvonek poškozeného seniora, přelezl oplocení a vypnul pojistky. Posléze poškozený odemkl a otevřel dveře, zapnul hlavní jistič a pak šel dovnitř a za sebou zamkl. Následně na to obviněný opakoval tuto akci, kdy opět vypnul přívod elektřiny pod záminkou, aby vylákal seniora ven. Senior poté, co odemkl a otevřel dveře, jej agresor udeřil do obličeje a poté poškozeného odvlekl dovnitř domu a pod pohrůžkou zbraně po něm opakovaně požadoval peníze. Následně prohledal místnosti, z nichž odcizil několik hodnotných věcí včetně platební karty, k níž opět pod pohrůžkou s namířenou zbraní vyžadoval PIN kód. Senior mu pochopitelně ze strachu PIN prozradil a poté, co se přiblížil k agresorovi, ten opět na něj zaútočil. Nakonec s veškerým lupem odešel z domu a poškozený musel vyhledat lékařské ošetření. Kriminalisté pak šetřením celé věci zjistili, že pětačtyřicetiletý obviněný, který platební kartu odcizil, z ní neoprávněně vybral několik tisíc korun.

,,Na pátrání po pachateli byla kromě policejních hlídek a kriminalistů povolána na místo psovodka se služebním psem Hakimem. Psovodka Hanka se svým čtyřnohým parťákem po zjištění prvotních informací se vydali na pátrání po možném pachateli. Hakim „chytil“ stopu a sledoval ji v několika slánských ulicích, přičemž v jedné označil zalehnutím kus papíru, kdy se jednalo o osobní dokument poškozeného z vlakového nádraží. O kus dál pak Hakim opět zalehl, a to k peněžence, čímž dal psovodce najevo, že má další stopu a po dalších několika desítkách metrech našel batoh a bundu, vše taktéž poškozeného z vlakového nádraží,“ uvedla Michaela Richterová, tisková mluvčí P ČR Středočeského kraje

 


 1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu