18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Ztracen v džungli kapiček a křidélek aneb „Jak jsem kupoval dámské vložky“

Sobota, 22. června 2024 06:04

Příběhy ze života ne-obyčejného „ajťáka,“ otce tří dětí, neobyčejnou formou podané, Podařilo se nám navázat spolupráci s Jiřím Mayem, úspěšným spisovatelem příběhů, jejichž autorem je sám život. Pokud o něm chcete vědět víc, čtěte do konce

Ilustrační foto. Archiv autora

KRONIKA RODINÉHO CHAOSU:

Koupit dámské hygienické vložky je pro většinu žen běžná záležitost. Pro muže to ale může být vstup do neznámého světa, kde je i nalezení správného regálu výzvou.

V naší rodině panuje v nakupování rovnoprávnost. Kdo jde zrovna kolem obchodu, ten nakoupí. Potraviny, oblečení a obuv pro sebe i děti, léky. To všechno zvládáme s manželkou na jedničku. Samozřejmě já jdu do obchodu jen nakupovat. Manželka se jde projít, pokoukat, zjistit, jestli nezlevnili její oblíbenou barvu na vlasy, a pokud potká známého, i popovídat. V tom případě jsem s dcerou vykázán o patro výš do dětské herny, kde strávíme příjemné tři hodinky dováděním a debatou s ostatními vykázanými tatínky.

Nedávno musela manželka zůstat dlouho v práci a já šel s dcerou sám nakupovat. Pravda, není to úplně optimální stav a honičky mezi regály za dcerou pometlem nejsou mojí oblíbenou činností, avšak s ohledem na výše uvedený tříhodinový prostoj se jednalo o přijatelný kompromis. Když jsem končil s nákupem, pípla mi od ženy zpráva: „Kup mi prosím vložky!“ Napsala i značku, takže jsem se naprosto sebevědomě vydal k regálům s drogérií. Hned na třetí pokus jsem je našel.

„No nazdar!“ povídám si v duchu. Před sebou vidím uličku dlouho 15 metrů a v ní samé vložky, tampony a další, mně zcela neznámé, artikly. Jistěže mám z reklam povědomí o značkách, ale netušil jsem, kolik je druhů, velikostí a dokonce i vůní. Naposledy jsem držel vložku v ruce jako malý kluk. To bylo v polovině 80. let. Vložka byla v takové jemné síťce, kterou jsem mámě kradl a chodil s ní chytat čolky. Chvilku bezradně stojím a koukám na požadovanou značku, od které je tam asi 30 druhů vložek. Klasické, s křidélky, na noc, slipové… „Jéžiš, já chci jenom vložky!“

To už dcera zase bere dráhu a já musím za ní. Skoro při tom nabourám do ochotné paní prodavačky a s uzarděním ji žádám o pomoc. „A jaké byste chtěl, tatínku?“ odpoví s úsměvem. A je to tu zase! Začne mluvit o nějakých kapičkách a velikostech. Beru telefon a volám ženě s dotazem na kapičky a velikosti. V záplavě informaci se ztrácím a předávám telefon usměvavé prodavačce. Koutkem oka spatřuji dobře oděného pána s plnovousem, jak se v něm škrábe a zmateně přehlíží záplavu dámských hygienických potřeb. „Ten bude taky volat,“ pomyslím si a s úlevou, že nejsem jediný trouba v obchodu, vracím zrak na prodavačku. Ta během několika sekund, co vyslechla požadavek manželky, vytahuje požadované vložky. Podává mi je a opět s úsměvem ukazuje, kde jsou pokladny. „Jasně, jsem úplný idiot a nevím, kde jsou,“ bleskne mi hlavou, ale úsměv opětuji a s díky odcházíme.

Naše raketka opět peláší uličkou a já vlaju za ní. Na konci uličky se jí smeká noha a padá do perlivých vod. Když ji zvedám a oprašuji pozadí, vidím vousatého gentlemana, jak podává svůj telefon prodavačce.

Autor: Jiří May

Kdo je Jirka

Usměvavý, skromný, empatický Kladeňák se smyslem pro humor, který ho nepřechází ani přesto že má tři děti, nebo právě proto. Únik z pracovního napětí a od obrazovky počítače nalezl ve formě sdílení osobních zážitků a pohledů na svět kolem sebe.

V relativně krátké době si získal více než sto padesát tisíc čtenářů napříč celou republikou a jeho příběhy, vydávané formou tří témat, jsou stále oblíbenější. Úspěch lze vysvětlit stylem  psaní, ve kterém se odráží jeho specifický pohled na vše okolo nás, protkaný přívětivým humorem s nepatrnou trochou nadsázky. Zdali je, dle jména, příbuzný s Karlem Mayem, známým otcem Vinetoua a Old Shatterhanda, tak to nám nechce prozradit.

Pokud chcete číst vice z jeho pera, stačí kliknout na jeden z odkazů níže.

Fake news CZ Satira Kronika rodinného chaosu

  1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu