18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

Sobota, 15. června 2024 08:50

Příběhy ze života ne-obyčejného „ajťáka,“ otce tří dětí, neobyčejnou formou podané, Podařilo se nám navázat spolupráci s Jiřím Mayem, úspěšným spisovatelem příběhů, jejichž autorem je sám život. Pokud o něm chcete vědět víc, čtěte do konce

KRONIKA RODINÉHO CHAOSU:

Zasloužilý tatík tří dětí si zkoušel hrát na youtubera. Průběh byl komický, výsledek tristní a večer končil hasičským zásahem.

Páteční večer začal velmi slibně. Manželka odjela do divadla. To znamená absolutní svoboda v kuchyni, beztrestně v ní dělat nepořádek a možnost uvařit dětem něco nezdravého. Ne, že bych měl doma odbornici na zdravou výživu, ale znáte to. Maminky chtějí pro děti to nejlepší. Tatínkové sice taky, ale jejich představa se diametrálně liší od té maminčiny. Buřt vždy vítězí nad brokolicí a pizza nad bulgurovým rizotem.

Využil jsem této příležitosti a udělal dětem pizzu. Ano, čtete dobře. Udělal, ne objednal. I tatínek ajťák umí uvařit. Když chce. Den předem odleželé těsto již zkoušelo emigrovat z lednice, takže v šest večer byl nejvyšší čas. Objednávka dětí zněla: „Salámová s olivami, salámová s houbami, salámová se salámem. A hlavně, ať je tam salám tati!“ Když jsem začal válet jednotlivé pizzy, přiběhla čtyřletá dceruška a prý mi bude pomáhat. Oblékla si slušivý dětský kuchařský úbor s čepicí, já se navlékl, na příkaz dcery, také do zástěry a jal se pokračovat. Naše herečka odběhla do obýváku a přinesla můj telefon. Prý chce pro maminku foto, nebo video. Vzpomněl jsem si na vtipná videa kanálu „Těhotnej kuchař“ a rozhodl se jedno takové natočit s dcerou a případně ho dát na Facebook. „Budu se vytahovat na přátele, jaký jsem skvělý kuchař a nejlepší otec na světě“ škodolibě mi blesklo hlavou.

Začal jsem rychle zařizovat ateliér. Než jsem skončil, byla dcera otrávená a těsto na půl cesty z válu. Konečně začala kuchařská show. Holka byla úžasná. Válela těsto, dávala omáčku na korpus, obkládala a zdobila. Navíc pořád něco šveholila, takže to vypadalo jako komentář. Já stál u ní, hrdě jí pomáhal a jen si v duchu počítal, do kolika to budu uklízet. Pizza hotová a šup s ní do trouby. Vypnul jsem kameru a už mne dcera uhání, abych jí naše dílko ukázal. Je štěstím bez sebe a už už to mám poslat mamince. Koukám na video, pochvalně pokyvuji nad dceřiným výkonem, než si uvědomím, že tam jsem jen v trenýrkách a tílku. Mám sice zástěru, ale ta moc nepomáhá. Rozhodně nevypadám na šéfkuchaře. O nejlepším otci ani nemluvě. Vedle dcery tam stojí chlupatý globus v nátělníku, mračí se a vypadá, že každou chvíli dostane infarkt. Nepoužitelné. Manželka by si mě už nevážila a kvůli ostudě u známých bych musel chodit kanálama. Přetočím to. Na druhý pokus jsem se sice oblékl a netvářil jako při zácpě, ale dopadlo to průměrně. Herečka byla unavená a vyžadovala catering.

Nakonec vše dopadlo dobře a dokonce jsem byl chválen, že jsem nezapomněl na salám. Pustil jsem princezně pohádku a hurá uklízet. Stihl jsem uklidit jen tak tak. Maminka dorazila kolem desáté a ostřížím zrakem přehlíží kuchyň. Kontrolou jsem prošel. Uf. Šli jsem spát.

O půl hodiny později začalo v bytě pod námi peklo. Doslova. Rámus, vytí a kouř. U souseda hořelo.

Autor: Jiří May

Kdo je Jirka

Usměvavý, skromný, empatický Kladeňák se smyslem pro humor, který ho nepřechází ani přesto že má tři děti, nebo právě proto. Únik z pracovního napětí a od obrazovky počítače nalezl ve formě sdílení osobních zážitků a pohledů na svět kolem sebe.

V relativně krátké době si získal více než sto padesát tisíc čtenářů napříč celou republikou a jeho příběhy, vydávané formou tří témat, jsou stále oblíbenější. Úspěch lze vysvětlit stylem  psaní, ve kterém se odráží jeho specifický pohled na vše okolo nás, protkaný přívětivým humorem s nepatrnou trochou nadsázky. Zdali je, dle jména, příbuzný s Karlem Mayem, známým otcem Vinetoua a Old Shatterhanda, tak to nám nechce prozradit.

Pokud chcete číst vice z jeho pera, stačí kliknout na jeden z odkazů níže.

Fake news CZ Satira Kronika rodinného chaosu

  1. video

  Nad Kladnem bylo vidět UFO, ukázolo se, že šlo o vesmírnou raketu

 2. zprávy

  Osobnosti města Kladna: Jan Vella

 3. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Památník Lidice

 4. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 5. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 6. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 7. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 8. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 9. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 10. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 11. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 12. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 13. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 14. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 15. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 16. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 17. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 18. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 19. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 20. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu