ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

ME ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Kladno přivezlo cenné kovy

Úterý, 11. června 2024 06:09

Evropská špička sportovního a fitness aerobiku se na přelomu května a června sjela do švýcarského Pffäfikonu. Kladenské závodnice obdivovaly soupeřky z celé Evropy.

Tradiční nejvyšší evropskou soutěž FISAF International European Sport Aerobic & Fintess Championschips historicky poprvé doplnil International Open Novice Cup, který dal příležitost získat první mezinárodní zkušenost i závodníkům z nižších výkonnostních kategorií. Mezi českou reprezentaci se ze dvou nominačních závodů podařilo přes silnou konkurenci probojovat i závodnicím z rakovnicko-kladenského klubu Diamond Angel Academy a měli tak želízka v ohni jak v hlavním závodě Mistrovstvní Evropy, tak nominačním sítem prošla i řada závodnic do soutěže International Novice Cup. „Projít v Česku nominačními závody je velice těžké, závodnic je ve všech kategorií hodně a tím, že patříme v tomto sportu k těm nejlepším na světě, tak konkurence u nás je obrovská, takže z nominace tolika závodníků máme ohromnou radost“, hodnotí jarní sezónu za klub Šárka Stříbrská.

Čtvrtek 30. května patřil základním kolům Novice cup, kdy se v kategorii Mini women 8 -10 představila Petra Sinkulová a Sára Jirasová a oběma se podařilo postoupit do finále. O pár hodin později ze svého základního kola postoupila i Nelly Hořavová (Junior women) a Adéla Parmová (Youth women). Mezi finalisty se probojovalo i Mini duo Vendula Boháčová a Valerie Brožová.

Páteční den odstartoval závod FISAF International European Sport Aerobic & Fintess Championschips, kde si ze svých základních kol zajistila postup nejen skvělá Klaudie Kamlerová (Junior women), ale dařilo se i ostatním a k finalistům se připojilo duo Míša Qyunh Anh Khuc Ngoc se Simonou Ortmannovou (Junior Duo), Klaudie Kamlerová a Šárka Dudáčková (Junior Duo) a tým viralmoves ve složení Marie Doležalová, Šárka Dudáčková, Berta Holakovská, Sabrina Thuy Duong Nguyen a Sára Skalická (Junior Petite fitness).

„Všechny holky daly do příprav na Evropu vše a opravdu na trénincích dřely, takže když do finálových kol postoupily všechny naše závodní sestavy, měli jsme všichni ohromnou radost“, hodnotí trenérky.

Finálové sestavy si tak diamantový andělé šli doslova užít. Nejdříve nás čekalo finále International Novice Cup, kde v kategorii Mini women Diamond zabral hned dvě medailové příčky. Petra Sinkulová brala bronz a ještě o stupínek výš vystoupala Sára Jirasová, která si na krk pověsila stříbro. Neméně úspěšné bylo i Mini Duo, které předvedlo nejlepší výkon jarní sezóny a právem tak Vendula Boháčová a Valerie Brožová vezou domů další stříbro. Adéla Parmová ve svém finále skončila těsně pod stupni vítězů a obsadila 4. místo a Nelly Hořavová se ve svém finále vybojovala úžasné 7. místo, což v konkurenci 25 ti závodnic z celé Evropy je skvělým výsledkem této začínající závodnice. Obě dívky si oprati svým základním kolům o jednu příčku polepšili.

Nedelě 2. června pak patřila finále Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Klaudie Kamlerová byla ve finále skvělá a udržela tak 5. Místo (Junior women). Dále nás čekala obě naše juniorská dua. Míša se Simčou si ze svého prvního mezinárodního šampionátu odváží 5. Místo, jejich kolegyně Klaudie a Šárka vezou 4. Místo, kdy jim bronz unikl o pár bodů, ale po prvotním zklamání, je potřeba si uvědomit, že obě dua patří mezi 5 nejlepších v Evropě a smutek byl hned pryč. Na závěr nás čekal náš Juniorký tým virolmoves. Finále bylo opravdu velkolepé, holky předvedly neskutečné výkony a o vítězství rozhodla jediná známka a pro letošní rok si holky ve složení Sára, Berta, Maru, Šárka a Sabri vezou domů titul 1. Vicemistryně Evropy.

Atmosféra závodů byla úžasná, veliké díky patří městu Rakovník za podporu našeho klubu a ostatním sponzorům, kteří nám umožnili na závod vyjet. Dále moc děkujeme našim trenérům (Lin Do Thuy, Klára Hlaváčková, Linda Holubová, Gabriela Vimrová, Markéta Vondráčková, Šárka Stříbrská aMonika Šímová), kteří ukazují, že jsou profíky ve svém oboru a neustále se vzdělávají a posouvají a tím náš klub patří mezi nejlepší v Česku, pátý Nejúspěsnější klub ČR za rok 2023.

Autor: Šárka Stříbrská, Foto:Diamond Angel Academy

 


 1. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 2. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 3. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 4. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 5. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 6. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 7. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 8. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 9. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 10. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 11. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 12. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 13. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 14. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 15. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 16. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 17. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 18. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 19. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 20. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program