ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Světový týden respektu k porodu si připomněli také v kladenské porodnici

Úterý, 11. června 2024 06:04

Kladenská porodnice sleduje moderní trendy současného porodnictví.Porodnice Oblastní nemocnice Kladno patří mezi kvalitní zařízení ve Středočeském kraji. Budoucím maminkám nejen ze širokého okolí, ale i vzdálenějších míst nabízí komplexní, kvalitní a hlavně bezpečné zdravotní služby vedoucí ke zdárnému přivítání nového potomka na svět.

Ročně se  v Kladně rodí stovky miminek. Těhotným ženám je k dispozici zkušený personál s velmi vysokou odbornou erudicí a laskavým rodinným přístupem. Navíc se prostředí porodnice neustále vylepšuje: již letos se zcela nových prostor dočká oddělení šestinedělí. V rámci Světového týdne respektu k porodu, který proběhl v týdnu od 13. do 19. května kladenská porodnice zpracovala stručný souhrn péče, kterou budoucím maminkám a jejich miminkům nabízí.

Vybavení porodních místností

Čtyři prostorné, moderní a útulné porodní místnosti při samotném porodu zaručují dostatečné zázemí nejen pro maminky, ale také jejich doprovod. Porodní místnosti, které před několika málo lety prošly kompletní rekonstrukcí, jsou vybaveny plně polohovatelným porodním lůžkem a intenzivním lůžkem pro ošetření novorozence. Porodnice má celkově veškeré potřebné vybavení, které je v současné době doporučováno pro monitoring porodů: hned vedle lůžka se nachází kardiotokografický přístroj určený ke sledování zdravotního stavu miminka během porodu, dále ST analyzátor. Snímací bezdrátové sondy kardiotokografů dnes umožňují maminkám pohyb i mimo lůžko. Průběhy porodů na Kladně monitorují plně v souladu s nejnovějšími doporučeními České gynekologicko-porodnické společnosti. Každá porodní místnost má i vlastní sociální zařízení, koupelnu s WC, televizor a zázemí pro doprovázející osoby. Nedílnou součástí porodního sálu je i moderní operační sál, kde se provádí plánované, ale rovněž akutní císařské řezy. Současně počty ročně absolvovaných porodů poskytují záruku v tom, že personál je schopný zvládat i potenciálně složité situace, a to na velmi vysoké odborné úrovni.

KLADENSKÁ PORODNICE pořádá pravidelné předporodní kurzy spojené i s prohlídkou možností nadstandardního ubytování

Neonatologická JIP

V rámci Středočeského kraje má kladenská nemocnice statut centra intermediární perinatologické péče. Ve spolupráci s lékaři dětského oddělení se tak v Kladně vedou porody již u maminek po ukončeném 32. týdnu těhotenství. Pediatři kladenské nemocnice se umí dobře postarat i o takto malá miminka, či o miminka, která mají po porodu nějaký zdravotní problém. Neonatologická JIP kladenské nemocnice se stala spádovým centrem i pro okolní porodnice, které touto jednotkou nedisponují.

Ocenění Porodnice Kladno

Gynekologicko-porodnické oddělení je držitelem celé řady certifikátů. Například certifikátu za šetrné vedení porodu, spokojená rodička či Baby friendly hospital, což je označení pro nemocnici, která podporuje přirozenou výživu dětí a plní 10 kroků k úspěšnému kojení.  V anketě Volba porodnice 2023, vyhlášené internetovým portálem eMimino.cz, se kladenská porodnice umístila na předních příčkách.

S prostředím se mohou maminky seznámit i díky virtuální prohlídce přístupné z internetové adresy http://www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/porodnice/porodnice .

Budoucí maminky mohou tématiku svého porodu konzultovat s odborníky kladenské porodnice prostřednictvím FB stránky Porodnice Kladno.

Předporodní kurzy

V kladenské porodnici řadí na první místo osobní kontakt s budoucí maminkou i jejími nejbližšími: proto ve zdejší posluchárně pořádají pravidelné měsíční předporodní kurzy. Ty vedou zkušené porodní asistentky. Skládají se ze tří bloků: první dva se věnují předporodní přípravě, samotnému porodu, poporodní péči, poslední pak péči o novorozence. Do kurzů patří  i prohlídka porodního sálu včetně zodpovězení všech dotazů. Oblibu si mezi budoucími maminkami získaly dny otevřených dveří v kladenské porodnici, tradičně pořádané v květnu u příležitosti dne porodní asistence. Účastní se však i ženy, které v Kladně již rodily a chtějí se s personálem porodnice i ostatními maminkami podělit o své zkušenosti.

PORODNÍ ASISTENTKY během porodu využívají moderní trendy.

Přijďte na předporodní kurz do kladenské porodnice také vy

Zúčastnit se je jednoduché: stačí se dostavit před posluchárnu kladenské nemocnice v srpnu ve čtvrtek 1.8 nebo v září ve čtvrtek 5.9. 2024 ve 13:30 hodin. V tyto termíny začínají další třídílné bloky kurzů. Předtím než přijdete před posluchárnu, kterou najdete v průjezdu pavilonu C1, ještě před tím se zastavte ve 13:00 hodin v pokladně kladenské nemocnice. Zde zaplatíte poplatek za kurz ve výši 900,- a dostanete potvrzení o úhradě. Pokladnu najdete v Niederleho pavilonu (budově E), kousek od hlavního vjezdu do nemocnice z ulice Vančurova. Těšíme se na vás.

MAMINKY MAJÍ v kladenské porodnici moderní pokoje s veškerým potřebným vybavením na žádané úrovni

Tlumíme bolest

Společným cílem personálu kladenské porodnice je, aby se zde maminky cítily jako doma, dostávalo se jim té nejlepší možné péče, a p roto také drží krok s okolními velkými nemocnicemi. Personál se stále zdokonaluje v alternativních, ale i medicínských metodách, které je možné maminkám nabídnout. Patří sem aromaterapie, muzikoterapie, rebozo šátkování, hydroterapie, bylinná napářka, fyzioterapie, bonding, paincomb, inhalační terapie, tejpování, poradenství v homeopatii. Každá porodní místnost má k dispozici pomůcky pomáhající maminkám překonat porodní bolesti jako například gymbally, porodní židličky, matrace a další. Nedílnou součástí je perfektní tým anesteziologů. Ten dokáže tlumit porodní bolesti aplikováním epidurální analgezie a profesionálním řešením krizových situací. Dalším samozřejmým standardem je přítomnost otců a případně dalších osob u porodu. Snahou je proto tuto rodinnou kontinuitu a rodinné štěstí zachovat i po porodu. Jestliže mají rodinní příslušníci, především otcové, zájem být s maminkou ubytovaní i na oddělení šestinedělí, může jim kladenská porodnice nabídnout rodinné nadstandardní pokoje i se stravou. Samozřejmostí je přítomnost miminek v pokoji u maminky po celou dobu pobytu na šestinedělí.

Co nás čeká

Prostředí kladenské porodnice se neustále vylepšuje: již letos se zcela nových prostor dočká oddělení šestinedělí i těhotenských poraden. Pro maminky se navíc chystají další novinky v podobě nadstandardního stravování a moderních rodinných nadstandardních pokojů.

OBLÍBENOU AKTIVITOU mezi budoucími maminkami bývají lekce cvičení pro těhotné. I to naše nemocnice nabízí

Lidský přístup

Při pohledu na přístup budoucích maminek k porodu nyní a v době před třiceti lety zjistíme, že je diametrálně odlišný. Maminky mají dnes k dispozici internet, sociální sítě a často si mezi sebou sdělují své zkušenosti a zjišťují informace o jednotlivých porodnicích. V praxi se však objevují i recenze nepravdivé a často také zavádějící. Ale jedna věc zůstala stejná, a to lidský přístup porodnického personálu, protože zážitek z porodu si většinou každá maminka pamatuje celý život: a právě ten mohou budoucím maminkám a jejich miminkům v Porodnici Kladno nabídnout.

Další benefit pro ženy: registrující všeobecná gynekologická ambulance

Gynekologicko –  porodnické oddělení kladenské nemocnice nabízí budoucím maminkám ještě další výhodu: pokud nemají svého gynekologa, mohou se registrovat do všeobecné gynekologické ambulance, kde se jím dostane kvalitní péče. Budoucí porod tak může probíhat od samého počátku pod odborným dohledem kladenských gynekologů. Do této ambulance se mohou současně registrovat i další ženy, které všeobecnou gynekologickou péči aktuálně nemají. Je na místě připomenout všem ženám, že mít svého registrujícího gynekologa je nanejvýš vhodné, neboť součástí této péče je mimo jiného také minimálně jednou ročně pravidelná gynekologická prohlídka. Ta může hrát významnou roli při předcházení případných zdravotních problémů. Pro objednání a registraci je možné volat na telefonní číslo 312 606 451 (volat je možné v pracovních dnech době od 7 do 15 hodin).

 


 1. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 2. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 3. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 4. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 5. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 6. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 7. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 8. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 9. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 10. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 11. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 12. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 13. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 14. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 15. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 16. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 17. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 18. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 19. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 20. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní