ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

 Zahájení kulturní sezony – divadelní představení i galerie, to bude červen v Kladně

Úterý, 4. června 2024 10:58

S příchodem prvního letního měsíce se nejen příznivci dobré hudby mohou těšit na zahájení kulturní sezony na Kladně, zajímavé projekty připravil i Kladenský zámek.

První koncerty v podání mladých talentů

14. června od 19:00 hodin se kladenskému publiku přímo v Zahradě Kladenského zámku představí česká zpěvačka a vítězka páté řady pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar Tereza Mašková. Velmi talentovaná rodačka z Třince zaujala svým hlasovým rozsahem nejen v SuperStar, ale i v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

27. června od 19:00 hodin je připravený velkolepý vzpomínkový koncert „Můj Vzor, Božský Karel“ v podání mladého talentovaného interpreta Kristiána Šebka za doprovodu třináctičlenného živého orchestru. S pokorou mapují celou hudební kariéru největšího českého zpěváka a jeho životní cestu.

Každou třetí neděli v měsíci probíhají i velice oblíbené Taneční zábavy pro seniory U Zlatého selátka. K tanci a poslechu v červnu zahraje a zazpívá velmi populární Duo Aramis – Vítězslav Murka a Roman Rýdel. Kapela existuje už několik let a můžete ji často potkávat na obrazovkách televize Šlágr.

Legendární klasika Malý princ a Benediktínská noc

Dílo Antoina de Saint-Exupéryho ve výjimečné úpravě s fotoilustracemi multimediální umělkyně Elišky Podzimkové. Jedinečnou výstavu Malý princ, vhodnou nejen pro rodiny s dětmi, zahájí Galerie Kladenského zámku 15. června. Kouzelný les, všude stromy a pohádková světýlka, mlha rozlévající se po zemi a vůně, která vás bude šimrat v nose. Prostoru, ve kterém se ocitnete, dominují obrázky z nového vydání Malého prince s ilustracemi, které autorka připravila na Islandu. Dva týdny cestovala po ostrově, fotografovala a na fotografie pak kreslila ilustrace. Ikonický příběh Malého prince se přestěhoval na sever a našel tam různé krajiny, aby se tam usadil jako na jiné planetě. Obrázky jsou navíc interaktivní prostřednictvím aplikace AR (rozšířená realita) ARTIVIVE.

Víte, že jedním z významných držitelů Kladenského panství a Kladenského zámku byl řád benediktinů? A chtěli byste se o benediktinech dozvědět víc? Při Benediktínské noci využijte romantickou příležitost s průvodcem v kostýmu projít benediktinské prostory našeho zámku a poslechnout si jejich příběh. Užijete si atmosféru barokní kaple sv. Vavřince, kterou navodí i zpívání kvarteta Laurus, objevíte tajemství zámecké půdy a dozvíte se o nejvýznamnějších držitelích kladenského panství. S Margaritae Ars si budete moci vyzkoušet, jak se dříve tiskly a zdobily knihy a psalo brkem.

 

Městské divadlo Kladno uvede nové představení a rozloučí se s divadelní sezonou

V sobotu 8. června uvede kladenský činoherní soubor i jeden z nejinscenovanějších muzikálů vůbec – Šumař na střeše, jehož námětem je humoristická kniha Šoloma Alejchema a zabývá se především tradicemi a hledání rodinného štěstí. Hraje se doslova po celém světě – nejen v USA a Evropě, ale i v Jižní Americe, Africe i v Asii.

V inscenaci Městského divadla Kladno se objeví prakticky celý umělecký soubor i řada hostů. Zároveň se inscenace neobejde bez živého hudebního doprovodu v podání Collegia Modern Prague Orchestra.

 

Výjimečný večer plný nečekaných zážitků a velké porce zábavy vás čeká 28. června. Tradiční svátek divadla Malé kladenské Dionýsie nebude chybět ani letos. Týmy herců a hereček zabojují o vaši přízeň v jedinečném programu vytvořeném speciálně pro tuto akci. Slavnostními okamžiky vás provedou okouzlující moderátoři, o přestávkách se můžete těšit do divadelního parku, kde se rozhodně nudit nebudete. Kromě populární divácké ankety o nejoblíbenější herce, herečku i inscenaci obou divadel je pro vás ale připravena řada dalších překvapení.

 

Lampion pro malé i velké

Na premiéru Pohádky k nevíře se 7. června mohou těšit malí i velcí fanoušci divadla. Inscenace inspirovaná literární tvorbou Terryho Jonese vás přenese do tří křehkých příběhů o samotě, lásce, zbabělosti i statečnosti a lidské nenapravitelnosti. Tato na první pohled těžká témata představí dětskému divákovi hravou a lehkou formou tak, že se jich určitě nezalekne. Pokud by se vám v Lampionu zalíbilo, určitě navštivte i pohádku Zlatovláska, která je plná napětí, humoru a lyriky. 1. zprávy

  Chraňte své kolo před odcizením, forenzní značení výrazně zvyšuje šanci nalezení vašeho kola v případě odcizení

 2. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 3. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 4. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 5. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 6. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 7. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 8. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 9. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 10. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 11. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 12. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 13. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 14. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 15. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 16. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 17. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 18. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 19. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program

 20. zprávy

  Pizza Slaný