ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Již zítra Kladno hází, mítink plný atletických hvězd, Sletiště v Kladně

Úterý, 21. května 2024 09:32

Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály startuje ve středu 22. května už v 10 hodin soutěžemi žáků, hlavní program, v němž se představí domácí i světové hvězdy včetně domácího Krska., startuje v 16 hodin a potrvá přibližně tři hodiny.

V olympijském roce bude atletický mítink Kladno hází a Kladenské memoriály snad prestižnější než kdy předtím! Chystají se na něj zástupci domácí špičky, ale i celá řada zahraničních hvězd. Na Sletišti se ve středu 22. května představí i několik medailistů z mistrovství světa, včetně domácího Matěje Krska. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost na vlastní oči sledovat závodníky, kteří budou za dva měsíce v Paříži startovat pod pěti kruhy!

Oficiální stránky mezinárodního atletického mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály,  klikněte na: Kladno hází 2024

Atletické mítinky na Kladně jsou pověstné jednak pro každoročně narůstající konkurenci ve startovním poli a jednak pro svou přátelskou atmosféru, kterou oceňují jak závodící sportovci, tak příchozí diváci, zejména rodiny s dětmi. Málokterý stadion totiž svými dispozicemi umožňuje pohodlně spojit rodinné odpoledne se sledováním vrcholového sportu.

Organizátoři mítinku Kladno Hází a Kladenské memoriály z klubu A. C. TEPO Kladno to dobře vědí, a proto se vedle finalizace nabité startovní listiny soustředí i na zajištění doprovodného programu pro děti, které se mohou těšit na skákací hrad a animační program, zatímco sportovní nadšenci mohou sledovat v akci atletické hvězdy světového formátu.

„Letos se můžeme na Sletišti těšit na domácí atletickou špičku. Pro mnohé české závodníky bude Kladno poslední příležitostí kvalifikovat se na mistrovství Evropy do Říma,“ říká předseda pořádajícího klubu Jiří Klesnil. Kromě špičkových Čechů ale dorazí i na sto atletů z 35 zemí světa. Mezi nimi třeba halový mistr Evropy ve skoku vysokém Douwe Amels nebo vítězka Diamantové ligy ve vrhu koulí Danniel Thomas-Doddová.

Největším lákadlem pro českého diváka, a Kladeňáka zejména, by měla být mužská čtvrtka, ve které na vítězství zaútočí domácí Matěj Krsek. Jeden z nejlepších českých atletů současnosti a držitel bronzu z loňského mistrovství světa má jasný cíl – vítězně se naladit na mistrovství Evropy. Na jeho výkon se těší i primátor města Kladna Milan Volf. „Atletika pro nás znamená moc, v nejvyšší soutěži máme skvělé úspěchy. Bavil jsem se teď s Matějem Krskem. Když běžel, v Krušných horách jsem kvůli němu ztlumil celou restauraci a pustil jsem televizi. Všichni věděli, odkud je. Je skvělé, že tady dnes sedí vedle mě,“ odlehčil primátor tiskovou konferenci před mítinkem.

Sám Krsek poděkoval organizátorům mítinku Jiřímu Klesnilovi a Jakubu Kubálkovi. „Viděl jsem startovní listinu a je mi ušitá přímo na míru, abych podal co nejlepší výkon a získal body, které jsou opravdu potřeba,“ připomněl mladý čtvrtkař, pro nějž kladenský závod může být katapultem na olympijské hry v Paříži.

Pod pěti kruhy by měla startovat i Japonka Haruka Kitaguchiová. Za Kladno nastupuje v extralize a ráda by se na „domácím“ stadionu představila. Tři dny před kladenským mítinkem ale hází v Tokiu. Do Česka se vrací až v den závodu, a nad jejím případným startem tak visí otazník. I kdyby neházela, přijde své kamarády podpořit.

„A my věříme, že podpořit atlety přijde i široká veřejnost. Divácká kulisa může sportovce dovést k ještě lepším výkonům. Šancí na vlastní oči vidět sportovce, kteří budou za několik týdnů startovat na olympijských hrách moc není, a u nás na Kladně se jich sejde celá řada. Už kvůli domácím závodníkům věřím, že atmosféra bude stát za to a všechny Kladeňáky zvu, ať se přijdou podívat,“ říká Jiří Klesnil a připomíná, že vstup do areálu není zpoplatněn. „Sletiště je volnočasový prostor, kam chodí nejen návštěvníci atletického závodu, ale i maminky s dětmi. Myslíme i na ně, a kromě animačního programu a skákacího hradu chceme posílit stánky s občerstvením. Chceme, aby si i náhodně příchozí mohli užít parádní sportovní podívanou a u toho si dali něco dobrého. Náš mítink je zábava pro celou rodinu a každý si najde svoje.“ 1. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 2. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 3. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 4. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 5. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 6. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání

 7. zprávy

  Slánská galerie V Troubě představila fotografie amatérských autorů z města a okolí

 8. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 9. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno náměstí Edvarda Beneše dostane peníze od kraje na praxe v zahraničí

 10. zprávy

  Jak jsem se nestal youtuberem, kamera přidává na váze, ne na inteligenci, pizza a požár

 11. krimi

  U zřícené budovy v Kladně zasahovalo 10 jednotek hasičů, zachránili 24 osob

 12. zprávy

  Slánský tuplák dnes pokračuje, neděle od 10 do 13 hodin bude hlavně pro děti

 13. krimi

  Desátý ročník Seniorského víceboje zná své vítěze, opět ho pořádali strážníci v Kladně

 14. zprávy

  Plovoucí město mladých stavitelů z Kladna postoupilo do mezinárodního superfinále soutěže Modelium

 15. zprávy

  Jů a Hele pobaví děti v kladenském Kině Sokol, vstupenky už jsou v předprodeji

 16. zprávy

  Nový fitness program Les Mills v Royal Fitness přináší zábavu a výzvy

 17. zprávy

  Kam o víkendu i po něm, kultura, sport, zábava i poučení. Vyberte si v naší nabídce

 18. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 19. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 20. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program