ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kanonýři Kladno se probojovali do finále, příjďte je podpořít v sobotu

Středa, 27. března 2024 12:07

Po vítězství v těžké sérii zápasů zamířili Kanonýři do finále. Už v sobotu je čeká nelehký zápas s Brnem v hale Bios od 18.00 hodin. Přijťe je podpořit.

Foto: Kanonýři

I letos dostanou Kanonýři přímou šanci se porvat o postup do superligy. Po výhře 6:2 ovládli semifinálovou sérii s Otrokovicemi 3:2 na zápasy a jsou ve finále. V něm se utkají s brněnskými Buldoky, přičemž vítěz si zajistí účast v nejvyšší soutěži, poražený finalista dostane ještě možnost reparátu v baráži. Finále startuje o víkendu na Kladně a Kanonýři opět věří ve skvělou podporu ÚŽASNÝCH FANOUŠKŮ!

Foto: Kanonýři

Kanonýři vstoupili do rozhodujícího semifinále skvěle, když se už po 52 vteřinách prosadil Fojtík, jehož kouč Přívara přesunul do elitní formace. Druhý gól přidal ve 27. minutě Bachmaier, který v oslabení pláchl z vlastní půlky, položil si hostujícího gólmana na zem a pak míček šikovně zvedl. Už to byla pro Otrokovice rána, ale ve 32. minutě Kanonýři zřejmě definitivně zlomili jejich odpor. Během 32 vteřin se trefil Stůj a Krbec, takže Kladenští odskočili na 4:0. A v hale panovala radostná skvělá atmosféra, vždyť dorazilo 541 diváků!

Kanonýři dál poctivě bránili, plnili své taktické pokyny a ve 43. minutě po rychlé akci Nováka se Stůjem přidali pátý gól. Otrokovice sice v přesilovce snížily, následně se pokoušely o power play, a byť v 55. minutě daly na 2:5, Kladno si už postup pohlídalo. Korunoval ho úspěšným trestným střílením Svačinka!

„Byla to dobrá série a semíčko, jak má být. Otrokovice nedaly svou kůži zadarmo, prověřily nás, což je pro nás důležité. Je to jenom o nás, jak se na to připravíme. Dnes jsme byli koncentrovaní, předvedli jsme dobrý výkon. Otrokovice to nezabalily, zatlačily nás ve třetí třetině. My jsme se s tím vypořádali a těšíme se na finále s Brnem, které nám má co vracet za loňské čtvrtfinále. Bude to bitva od začátku do konce, tak nás přijďte v sobotu a v neděli povzbudit,“ řekl kouč Dušan Přívara.

Cenu pro nejlepšího hráče dostal brankář Jakub Janoušek, který rovněž přidal své hodnocení: „Jsem hrozně šťastný a pyšný na náš tým, jak jsme k tomu zápasu přistoupili. Plnili jsme všechno, co jsme si řekli. Byla cítit z týmu velká energie a díky tomu jsme to zvládli. Cenu za nejlepšího hráče by měl dostat celý tým, protože je radost chytat za takovou obranu. Zároveň se sluší poděkovat soupeři za krásnou sérii, já doufám, že nás perfektně připravila na finále. Já věřím, že si výkony přeneseme do další série s Buldoky a splníme si náš cíl a sen.“

Branky a asistence: 1. Fojtík, 27. Bachmaier, 32. Stůj (Bohuslávek), 32. Krbec (Bachmaier), 43. Stůj (Novák), 58. Svačinka TS – 48. Kubíček (Gál), 56. Gál (Vykopal). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:0, 3:0, 1:2. Střely: 20:26. Diváků: 541. Konečný stav série: 3:2.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (Ponomarev) – Krbec, Frýba, Tomášek, Svačinka, Pfaur, Veselý –Fojtík, Bachmaier, Tad. Chroust – Bohuslávek, Stůj, Janda – Tom. Chroust, Fišer, Novák – Papoušek, Spurný, Hübner. Trenér: Přívara.


 
 
 


 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti