ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Vedení Středočeského kraje si prohlédlo nový vlak pro PID

Neděle, 17. března 2024 08:00

Výbor pro dopravu Středočeského kraje v čele s hejtmankou Petrou Peckovou si dnes na začátku svého jednání prohlédl jednu z dokončených elektrických jednotek řady 640.2 PID RegioPanter, která bude obsluhovat příměstské linky S ve Středočeském kraji a Praze.

„Přesvědčili jsme se, že moderní vlaky Českých drah nabídnou našim občanům ve Středočeském kraji kvalitu cestování na úrovní 21. století. Líbí se mi přehledný interiér, velmi pohodlný je nástup díky nízkopodlažnímu řešení a cestující v nich budou mít řadu dalších služeb. Nové vlaky jsou skutečně atraktivní alternativou k individuálnímu motorismu a pomohou nám uvolnit přetížené silnice ve Středočeském kraji,“ říká Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký k dnešní prezentaci nového vlaku RegioPanter uvedl: „Zajištění kvalitní dopravní obslužnosti pro naše občany je jednou z priorit kraje. Do obnovy vozidlového parku všech dopravců a do zajištění provozu všech linek v regionu investujeme ročně několik miliard korun. Brzké nasazení úplně nových vlaků do Kolína a Kralup nad Vltavou představuje konkrétní, hmatatelný výsledek našeho jednání s dopravci a úsilí zlepšovat veřejnou dopravu.“

České dráhy pro Středočeský kraj a Prahu objednaly celkem 22 třívozových jednotek RegioPanter 640.2 PID, které budou od nového jízdního řádu obsluhovat spěšné vlaky z Prahy do Kolína a Kutné Hory a osobní vlaky linky S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou, Roudnice nad Labem a dál až do Ústí nad Labem. Nové vlaky doplní současných 21 700 míst k sezení poskytovaných jednotkami CityElefant na elektrifikovaných tratích o dalších 4 950 míst k sezení. To představuje navýšení kapacity elektrických vlaků PID o 18,5 %.

„Jsem přesvědčen, že nasazením nových vlaků naplníme očekávání našich zákazníků na kvalitní a pohodlné cestování v rámci linek PID. V tomto systému přepravujeme denně přes 100 tisíc cestujících, a proto jeho rozvoji a zvyšování kvality služeb věnujeme spolu s objednatelem velkou pozornost. Díky naší spolupráci nabízí většina spojů na hlavních linkách v kraji klimatizované soupravy, palubní Wi-Fi síť nebo možnost dobíjet cestovní elektroniku během cesty. V regionu, kde se denně přepravuje ohromné množství osob do práce a do školy a jsou přetížené silnice, je to velmi důležité pro podporu veřejné dopravy a udržitelného rozvoje celého metropolitního regionu,“ vysvětluje Michal Krapinec, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, který se prezentace vlaku pro středočeské zastupitele zúčastnil.

„RegioPantery jsou klimatizované, bezbariérové vlaky vybavené pro cestování osob na vozíku, rodiče s malými dětmi i náročné zákazníky, kteří vyhledávají 1. třídu a další doplňkové služby, jako je Wi-Fi, možnost napájet cestovní elektroniku nebo během cesty pracovat. S jejich provozem v řadě českých a moravských regionů máme dobré zkušenosti a u cestujících jsou to oblíbené vlaky. Jsem přesvědčen, že jejich nasazení do provozu koncem letošního roku přivítají také Středočeši,“ uzavírá Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

RegioPanter řady 640.2 je 79 metrů dlouhý 3vozový vlak pro příměstskou a regionální dopravu. Má výkon 2 040 kW a rychlost až 160 km/h, díky tomu dosahuje vysoké dynamiky jízdy. Vlaky jsou vybavené také rekuperací elektrické energie, při brzdění tak vyrábí elektřinu, kterou mohou vracet do elektrické sítě. Díky tomu se jedná o energeticky úsporné vlaky, které významně přispívají k ochraně našeho životního prostředí a klimatu.

Zdroj, foto: Kraj

 

 

 
 


 1. krimi

  Jízda v protisměru na dalnici D 6, policie hledá svědky, ohrozili ostatní řidiče, záchranáře policisty i hasiče

 2. zprávy

  V Ledcích využijí prostředky od kraje na obecní úřad, Pchery dostanou téměř dva miliony

 3. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 4. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 5. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 6. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 7. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 8. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 9. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 10. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 11. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 14. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 15. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 16. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 17. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 18. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 19. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 20. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi