Prvními mláďaty letošního roku v Zooparku Zájezd jsou felsumi madagaskarské
Úterý, 16. ledna 2024 08:31
V loňském roce odchovaná tři mláďata korsaků našla nový domov v Zoo Salzburk. Letos se hned na začátku ledna vylíhly dvě felsumi a druhý den se chovatelé dočkali snůšky vajec hned od dvou druhů želv.
Trio mladých korsaků se koncem loňského roku přesunulo do Zoo Salzburg. Nyní už pomalu prozkoumávají venkovní expozici, kterou budou sdílet s dvojicí medvědů hnědých.
Sotva spatřily světlo světa první mláďata felsumů už druhý den se mohli pochlubit dalšími skvělými úspěchy opět z Terárií. Dočkali se snůšku vajec od želvy ostruhaté a taky od kriticky ohrožené želvy barmské. Držte palce, ať se vejcím v inkubátorech daří a za několik měsíců se vylíhnou malé želvičky. Více ZDE.
I v zimních měsících je Zoopark stále otevřen a máte možnost obdivovat mnoho zástupců fauny, například i tamaríny a kosmany si v pavilonu Latinská Amerika pohodlně prohlédnete i během zimního období. Díky rekonstrukci v předloňském roce mají k dispozici kromě venkovního i vnitřní vytápěný výběh, kde jsou k vidění po celý rok.
V sobotu i v neděli můžete návštěvu zoo doplnit něčím dobrým z Občerstvení pod velbloudem – Zoopark Zájezd, které je po celý víkend otevřené.
Foto: Jitka Jonáková
-
zprávy
Diakonie Broumov a ČČK Buštěhrad pořádají sbírku šatstva a domácích potřeb
-
zprávy
Prodej mražených kachen, hus a kuřat – kvalita z rodinné farmy Tomáše Jelena
-
zprávy
Endoskopie v Nemocnici Slaný: Špičková diagnostika na dosah
-
zprávy
Plné zatmění Měsíce za měsíc: Připravte si kalendáře!
-
zprávy
Návrat ryb do vod: Obnova ekosystémů v Kladně a okolí
-
zprávy
Kladno žádá o dotace na úspěšné preventivní programy i novinky, kriminalita v okrese meziročně poklesla nejvíc ve Středočeském kraji
-
kultura
Ples Královského města Slaný už v sobotu
-
zprávy
Úplněk v březnu, ,,Vraní měsíc,,: Magický zážitek na noční obloze
-
zprávy
Kladenská škola designu slaví triumf na veletrhu STYL a KABO
-
zprávy
Jarní výsadba ve Slaném: Město pokračuje v obnově zeleně po radikálním kácení
-
zprávy
Luxusní apartmány u Lipna se slevou10%, od Kladenských listů, na ubytování
-
zprávy
Josefská zábava ve western stylu: Kněževes se promění v Divoký západ!
-
zprávy
Opakované havárie na vodovodních sítích v Kralupech nad Vltavou: Technolog vysvětluje situaci
-
zprávy
Hasiči zasahovali v Kladně při nelegálním vypalování kabelů
-
zprávy
Zopark Zájezd všem děkuje za podporu projektu na záchranu chameleónů
-
zprávy
Setkání s Ranou péčí EDA v Nemocnici Slaný: Podpora pro rodiny dětí se zrakovým postižením
-
zprávy
Složení a význam jednotlivých složek potravin
-
zprávy
Rituální porážky prošly Senátem o jediný hlas. Ochránci zvířat bijí na poplach
-
zprávy
Kladno je to město. A teď to ví i každý kolemjdoucí!
-
zprávy
Zimní výlety s Cyklohráčkem v březnu 2025