Tip na výlet: Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá
Čtvrtek, 29. srpna 2024 07:45
Prázdniny jsou pomalu za námi, ale i tak mužete zajet na dobrý výlet. Vezměte o víkendu například partnera, děti, rodiče nebo kamarády a zajeďte se podívat na místa, která jsou v našem okolí. Dneší tip na výlet je Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré.
Od konce dubna do začátku října se každý den krom pondělí můžete v poklidné atmosféře vesničky Botanicus v Ostré sami nebo s průvodkyní seznámit s různými řemesly. Zjistíte, co obnáší práce dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti. Po nákupech si můžete odpočinout v rozsáhlých bylinných zahradách. Osvěžit se můžete bylinnými sirupy či medovinou, hlad vám zaručeně zaženou keltské palačinky z pohankové mouky.
Výlet se nejvíce vyplatí v sobotu. Tehdy můžete zhlédnout kejklířská, divadelní i hudební představení. Otevřeno je také více řemeslných dílen. V hodovní síni si můžete pochutnat na pokrmech připravených z produkce místních ekologických zahrad. V celém areálu platí měna groš. Můžete si ji směnit v pokladně Centra řemesel. Jeden groš vás vyjde na deset korun.
Máte i vy tip na dobrý výlet na Kladensku, Slánsku a v nejbližším okolí? Podělte se o něj! Napište nám na emailovou adresu redakce@kladenskelisty.cz.
Autor: (jk)
-
zprávy
Nebezpečná TikTok výzva nabádá k předávkování paracetamolem!
-
zprávy
Matyaš Sivak – Energie je pro každého z nás jedním z nejcennějších zdrojů, který nám umožňuje nejen zvládat každodenní úkoly a povinnosti, ale také nacházet radost, pohodu a smysl v našem životě.
-
zprávy
Kladeňáci pokořili milník čtvrt milionu jízd na elektrokolech, víc než třikrát objeli zeměkouli
-
zprávy
Kdo získá Cenu veřejnosti 2024? Hlasování pro osobnosti nominované na Cenu hejtmanky začíná
-
zprávy
Prázdniny a státní svátky v roce 2025: Co čeká školáky a pracující do konce července
-
zprávy
Cestovatelská anamnéza – důležité informace pro dárce krve
-
zprávy
Krajské školy a školská zařízení chystají opravy za 42 milionů korun
-
zprávy
Vladimír Lemon, špičkový lékař na Kladno, vstupuje do literárního světa
-
zprávy
Kraj – Středočeské průmyslovky lákají na špičkové technologie a praxi
-
zprávy
Martin Loew přináší cestovatelskou diashow o Madeiře do Kina
-
zprávy
Kraj – Program prevence kriminality se nově zaměří i na podporu městských a obecních policií
-
zprávy
Slaný – Obnova kulturních památek v roce 2025
-
zprávy
Pchery Theodor: Přemnožená prasata nejen ve Pcherách, způsobují vrásky na čelech mnoha lidí snad všude
-
zprávy
Zima patří ptákům: Sčítání, ochrana a taneční rej pod mamutem
-
zprávy
Program aktivit pro seniory v Kladně: Tvoření, relaxace i zajímavé přednášky
-
zprávy
Kamenný most u Okoře: Technický skvost, který odolal času
-
zprávy
Matematická olympiáda v Kladně: Mladí talenti ukázali své schopnosti
-
zprávy
Městské divadlo Kladno připravilo na únor 2025 pestrý program plný komedií, dramat i hostujících představení
-
zprávy
Únorová nebeská podívaná: Měsíc a Mars na dosah ruky
-
zprávy
Brigáda na revíru 411 033: Odstraňování rizikových stromů pokračuje