Rytíři po pěti zápasech poznali chuť porážky

Sobota, 6. ledna 2018 20:03

Rytíři byli v posledních zápasech neuvěřitelně produktivní a stříleli jednu branku za druhou, na ledě Havířova se ale jejich brankostroj zastavil. Kladenští šli hned v první minutě do vedení po trefě Davida Tůmy, jenže poté už se prosadit nedokázali a soupeř vývoj otočil. Kladno tak po pěti vyhraných zápasech zaznamenalo porážku 1:2.

Rytíři po pěti zápasech poznali chuť porážky (Ilustrační foto: Josef Poláček-Rytíři Kladno)

Rytíři oproti předchozím zápasům zažili velmi vydařený vstup do zápasu a v úvodních sekundách svého soupeře naprosto zaskočili. V první minutě získalo Kladno přesilovou hru a tu navíc hned po jedenácti vteřiních využil David Tůma svojí dvacátou trefou v sezoně 0:1. Hra se po divokém úvodu uklidnila a další nebezpečnější možnost přišla až ve třinácté minutě a hned přinesla srovnání, pod něž se podepsal Patrik Luža 1:1. V závěru třetiny se pak mohlo vedení přiklonit na obě strany, žádná akce ale gólem neskončila.

Na začátku prostředního dějství si mohli vedení vzít zpět v přesilové hře hosté, namísto toho se ale prosadil Havířov. Jan Hudeček pláchl v oslabení a otočil vývoj 2:1. Oba týmy si pak zahrály ještě další početní výhody, do druhé sirény už ale branka nepadla.

Ani v celé třetí části ke změně skóre nedošlo, přestože hosté napínali všechny síly, aby dosáhli vyrovnání. Domácí hráči si ale v defenzivní činnosti poradili a ubránili Kladno i v závěru v šesti bruslařích při odvolání Cikánka z brány. Rytíři tak po pětizápasové sérii výher zaznamenali porážku.

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme gól a měli jsme ještě nějaké dobré šance. Ty jsme bohužel nevyužili a domácí nás potom mohutnou bojovností přetlačili. Gratuluji jim ke třem bodům. My jsme dnes góly nedávali, protože jsme měli malé úsilí.

Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Kehar, Repe, P. Hořava, Matula, Veber – Pekr, Přikryl, Kubík – Tůma, Kurjanov, Kloz – Svedlund, Machač, Vildumetz – Zikmund, Kaut, Redlich. Trenéři: Hořava, Patera.

AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš – Krisl, Drtil, Dudek, Luža, Havel, Chroboček – Kalus, Hudeček, Tomi – Maruna, Rác, Fronk – Bednář, Matai, Kanko – Baláž, Pořízek, Gřeš – Bambula. Trenéři: Režnar, Csabi, Rimmel.

Branky a nahrávky: 13. Luža (Tomi, Kalus), 23. Hudeček (Tomi) – 1. Tůma (Kurjanov, Kloz). Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Skopal, Fiala – Reich, Gančarčík. Diváci: 1895.

Info: Rytíři Kladno