ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Neděle, 1. března 2015 21:51

Ani šesté čtvrtfinále se nevymanilo z kategorie dramatických a vyrovnaných. Jihlava nakonec urvala zápas pro sebe a vítězí 3:2.

Rytíři musí hrát sedmý zápas. Jihlava odmítla exitus (Foto: Michal Kopečný - KL)

Rytíři šli hned v první minutě do čtyř, a to znamenalo komplikaci hned na začátek. Už během oslabení ovšem Kladno zahrozilo. Dragoun ujel z vlastního obranného pásma a orazítkoval Rittichovu levou tyč! Ve 3. minutě Dukla vyrobila faul a také za to hosté pykali. Kladno zakládalo akci z vlastního obranného pásma. Na jejím konci byl Stach, který posunul v jízdě na Hornu a ten přehodil brankáře hostí – 1:0. Domácí tým byl v úvodní desetiminutovce jednoznačně lepším týmem, což potvrdili Rytíři i při vlastním oslabení, které odehráli s velkým přehledem. Kladno se tlačilo dopředu a Stach v 10. minutě Ritticha řádně vystrašil. Od 13. minuty se dostávala ke slovu také Jihlava. Snahu hostí ovšem brzdily fauly a zbytek úvodní části tak opět dohráli s mírnou převahou Kladenští.

Druhé dějství tak musela Dukla zahajovat s jednogólovým mankem. Od počátku měli Rytíři mírný tlak, který ovšem hosté odrazili a našli si svoje místo na ledě. Jihlava ovšem hrozila spíše sporadicky. Možnosti hostí nebyly z kategorie vyložených. To Strnad mohl v 26. minutě navýšit vedení, ale Rittich se v brance hostí zaskvěl. O moment později se opět dral dopředu Dragoun, ale tentokrát se jeho projektil nedostal mezi tři tyče. Následoval ovšem faul hostí, který potrestal Kindl, který si vyměnil na modré puk s Kaberlem a trefil se do horní části Rittichovy branky – 2:0. Hosté ovšem dokázali odpovědět stejným metrem. Jako Kladno skórovali v přesilovce. Ve 30. minutě Lukáš puk pouze vyrazil a Malec ho uklidil za jeho záda – 2:1. Ve 33. minutě bylo naneštěstí srovnáno. Harkabus byl při úniku faulován a sám proměnil nařízenou penaltu blafákem do forhendu – 2:2. Branka poslala Duklu na koně a zápas byl definitivně výsledkově i herně vyrovnán.

Hra začala být nervózní a přelévala se na obě strany. V souvislosti s tím se začaly také kupit u obou celků zbytečné chyby. Obě obrany byly ovšem pozorné a nedovolili změnu skóre, či ohrožení svého gólmana. Živou vodou pro Kladno byla přesilovka nařízená v 47. minutě. Přímo na jejím sklonku se mohl stát třetím střelcem Rytířů forvard Kindl. Na brankáře hostí si ovšem nepřišel. Přesto Rytíři působili energičtějším dojmem a sahali po znovuvedení. Ve střelecké pozici se například objevil sváteční střelec Klouček. Pokusy domácích se ovšem neujaly. A Dukla tak v 56. minutě ukrojila větší část koláče. Zkušený Melenovský se propracoval až před Lukáše, kterého překonal mezi betony – 2:3. Přes závěrečný tlak a nabídnuté přesilovky však Kladno tento stav nezvrátilo.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Stav série: 3:3

Branky a nahrávky: 4. Horna (Stach), 29. Kindl (Kaberle, Hlaváč) – 30. Malec (Štebih, Diviš), 33. Harkabus (TS), 56. Melenovský (Dobrovolný, Staněk). Rozhodčí: Lacina, Souček – Jindra, Zíka. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. Střely na branku: 36:28. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Rytíři Kladno: Lukáš – Gutwald, Kaberle, Růžička, Lukáč, Klouček, J. Zeman, Kania – Horna, Dragoun, Strnad – Eberle, Hořava, Tenkrát – Kindl, Stach, Hlaváč – Pitule, Dalecký. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Štebih, Kaláb, Staněk, Dobrovolný, Mocek, Šidlík – Diviš, A. Zeman, Diviš – Malec, Melenovský, Kuřítko – Jergl, Seman, Harkabus – Prokš, Březina, Schejbal. Trenéři: Vlk, Zeman.