Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Dřevěné hračky z Věznice Nové Sedlo přijaly děti z Kladna s nadšením

Čtvrtek, 12. února 2015 00:04

Ve středu ráno dostaly děti ve 20. Mateřské škole v Kladně – Rozdělově, krásné dřevěné hračky, které pro ně vyrobili odsouzení ve Věznici Nové Sedlo.

Dřevěné hračky z Věznice Nové Sedlo přijaly děti z Kladna s nadšením (Foto: KL)

Hračky dětem předal ředitel věznice Mgr. Miroslav Špalek a zástupci realizátora projektu, sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o.p.s. Děti si dřevěná zvířátka, hodiny, domeček, trakaře nebo kolébku okamžitě rozebraly. Není divu, jednalo se opravdu o velice vkusné a nápadité hračky. Ty s radostí přivítaly i paní učitelky, jelikož již na pohled bylo vidět, že hračky neslouží jen ke hře, ale pomáhají rozvíjet i důležité vlastnosti jako je motorika, tvořivost a podobně.

Ředitel věznice v Novém Sedle Miroslav Špalek (Foto: KL)

Ředitele věznice v Novém Sedle Miroslava Špalka jsme se zeptali na pár informací, týkajících se výroby hraček odsouzenými.

Kolik let již vaši odsouzení hračky vyrábí?

U nás je tradice výroby hraček trochu delší, ale předávání mateřským školkám, které se uskutečňuje s centrem pro podporu podnikání, trvá od roku 2010. Dnes jsme již potřetí v mateřské škole v Kladně. Poprvé to bylo v roce 2012 v MŠ Švýcarská, o rok později v Hnidousích a letos tady v Rozdělově.

Kolik vězňů se výrobě hraček věnuje?

Máme takovou menší dílnu, kde se na výrobě hraček podílí deset až patnáct vězňů v rámci programu směrovaného na rukodělnou činnost.

Kdo určuje, jaké hračky se vyrobí?

To je víceméně věcí pracovníků, kteří v dílně s vězni jsou. Oni zapojí vlastní fantazii a také máme odezvy z mateřských školek v okolí Nového Sedla, takže už víme, co se dětem líbí.

Nezbývá tedy než dětem popřát, aby si hračky co nejvíce užily a doufejme, že se třeba příští rok z podobných kousků budou radovat v další kladenské školce.

Autor: spi – vib

.