Pondělí, 26. ledna 2015 21:38

Po nevydařeném zápase s Jihlavou Rytíři zabrali a porážejí Horáckou Slavii Třebíč 4:2. Poprvé v sezoně se tak podívají na druhou příčku ligové tabulky.

Kladno pořáží Třebíč a míří na druhé místo! (Foto: KL)

Utkání začalo poklidně a oba týmy nasadily spíše vyčkávací taktiku. Pár šancí přesto bylo vidět. Ve 4. minutě těsně minul třebíčský Pekr, o tři minuty později tečoval o chlup vedle Horna. Rytíři se ovšem provinili faulem. V 9. minutě navíc domácí vyhodili puk přes mantinel v obranné třetiny, za což putoval kladenský hráč za katr. Dvojnásobnou přesilovku Třebíč naneštěstí využila. Havel pálil, Chábera vyrazil, ale pouze k Pekrovi. Ten kladenského gólmana překonal z levé strany do odkryté branky – 0:1. Úvodní gól posadil hosty na koně a měli více ze hry. Obrovskou šanci měl v 17. minutě Rudovský, ale Horčička se v tu chvíli zaskvěl.

Druhá třetina začala podobně ospale jako první část. Lepším celkem se ovšem jevili Rytíři. Aktivní byl zejména elitní centr Dragoun, který měl hned několik pokusů. K vyrovnání nakonec posloužila přesilovka. Stach po buly posunul na výborně hrajícího Kindla, který propálil Horčičku – 1:1. Radost Rytířů ovšem netrvala dlouho, hned ve 32. minutě se znovu prosadil Pekr – 1:2. Hosté ovšem opět zafaulovali a to se jim nevyplatilo. Hořava našel u branky Stacha, který se v těchto příležitostech nemýlí – 2:2.

Rytíři svou hrou šli za vítězstvím. Třetí gól mohl přidat Kania, který ovšem trefil ve 44. minutě tyč. Situaci domácím usnadnili třebíčští hokejisté opět nedovoleným zákrokem. Dragoun posunul na Kaberleho, ten našel na modré čáře Rudovského. Jeho projektil pak lehce pohladil Horna a poslal Kladno do vedení – 3:2. A v 51. minutě přišla pojistka z hole Dragouna, který v podobné situaci jako předtím Stach využil přihrávky od modré, kterou vyslal uzdravený Kania – 4:2. Hosté se ještě pokusili o zkorigování stavu, ale neprosadil se ani produktivní Pekr a výsledek už vydržel v nezměněném stavu.

Rytíři Kladno – SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Kindl (Stach, Pitule), 38. Stach (Hořava, Zeman), 47. Horna (Rudovský, Kaberle), 51. Dragoun (Kania, Rudovský) – 9. Pekr (Havel, Erat), 32. Pekr (Raška). Rozhodčí: Jílek – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6 navíc Gutwald 5+DKU (KLA). Využití: 3:1. Střely na branku: 48:27. Diváci: 1471.

Rytíři Kladno: Chábera – Gutwald, Kaberle, Chalupa, Zeman, Kania, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Hořava, Pitule, Eberle – Švaňhal, Stach, Kindl – Redlich, Dalecký, Strnad. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička – Bartoň, Janáček, Zdráhal, Peroutka, Přibyl, Šaur – Erat, Dolníček, Havel – Králík, Raška, Pekr – Jaroš, Juráň, Beneš – Čech, Kadela, Paták – Roupec. Trenéři: Mička, Novák.