ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Vítězná série Kladna končí. Dukla jede dál

Sobota, 24. ledna 2015 19:24

Jihlavští hokejisté se letos poprvé na Kladně radují a prodlužují vlastní vítěznou sérii. Rytíři musí naopak zmobilizovat síly a připravit na další pondělní zápas na domácím ledě.

Vítězná série Kladna končí. Dukla jede dál (Foto: Rytíři Kladno)

Prvním minuty patřily Kladnu. V 7. minutě se dokonce radovali Rytíři z gólu. Puk viděl v síti i brankový rozhodčí, ale hlavní rozhodl, že puk v brance nebyl. Stav se tedy neměnil. Bez branek se hrálo i po velké šanci Šidlíka, který zase ztroskotal na Cháberovi. Úvodní trefa přišla ve 14. minutě, kdy se Jihlava dostala do útočného pásma po chybě kladenské obrany. Závar před brankou se podařilo vyřešit, ale následnou přihrávku na modrou již nikdo nezachytil a Čáp skóroval – 0:1. V 16. minutě prověřil dvakrát Rittticha domácí kapitán Tenkrát. Gólman hostí s vyprášenou lapačkou obstál. Přes další pokusy se Rytířům srovnat nepodařilo.

Soupeř z Jihlavy nastoupil do prostřední části s účinnou taktikou vytaženého forčekinku. Dukla čekala na chyby Kladna, kterému se v obraně objevovala okénka. Hosté však měli problém se zakončením. Na druhé straně byl hodně vidět Rudovský, který zaměstnával jihlavskou obranu. Ve 26. minutě dotíral i na brankáře Dukly a po potyčce putoval za katr. Šlo o oboustranné vyloučení, ale hosté se dostávali opět pomalu do tlaku. Ten vyvrcholil ve 33. minutě druhou trefou Dukly. Ze vzduchu se trefil Malec, který dal Jihlavě dvoubrankové vedení – 0:2. Hosté měli i další šance, ale neuspěli. Poté ovšem ujel Melenovský, který využil svých zkušeností a přidal třetí gól – 0:3.

Sedm vteřin po začátku závěrečné části byl vyloučen na 5 + do konce utkání Klouček, který atakoval hostujícího Koríma. Dlouhou přesilovku hosté nevyužili, což nahnalo vodu na mlýn Rytířům. Vycítili šanci a začali přebírat iniciativu. Ve 48. minutě si Stach vykoledoval trestné střílení, které ovšem nevyřešil ideálně a nevrátil tak Kladno do hry. Podařilo se to až Pitulemu, který tečoval střelu Koláříka – 1:3. Prakticky vzápětí pak domácí udeřili znovu. Stach našel na modré Jaroměřského, který pálil. Rittich puk vyrazil, ale opět ke Stachovi, který se tentokrát nemýlil – 2:3. Hosté na tento vývoj utkání neuměli efektivně zareagovat a stáhli se do defenzivy. K pečeti na sobotní výhře jim nakonec dopomohlo kladenské vyloučení. Kladno hrálo vabank i v oslabení, ale to se nakonec Rytířům nevyplatilo. Šidlík našel na pravém kruhu volného Čachotského a ten zápas rozhodl – 2:4.

Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 51. Pitule (Kolářík, Eberle), 51. Stach (Jaroměřský) – 14. Čáp (Prokš, Semorád), 33. Malec (Šidlík, Čermák), 37. Melenovský (Dobrovolný, Čáp), 56. Čachotský (Šidlík, Diviš). Rozhodčí: Čech, Trombík – Lukš, Novák. Diváci: 2421.

Rytíři Kladno: Chábera – Klouček, Kaberle, Kolářík, Zeman, Lukáč, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Eberle, Pitule, Hořava – Kindl, Stach, Tenkrát – Strnad, Dragoun, Redlich. Trenéři: Čelanský, Kopecký.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Korím, Schejbal, Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Čermák – Čachotský, A. Zeman, Diviš – Matula, Semorád, Matai – Prokš, Melenovský, Seman – Březina, Malec, Kuřítko. Trenéři: Vlk, Zeman.