Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Škola E. Beneš Kladno
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

V Kladně proběhlo slavnostní otevření Edukačního Kampusu Dentálního učení

Úterý, 4. listopadu 2014 17:17

Minulý pátek proběhlo za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy pana Marcela Chládka slavnostní otevření Edukačního Kampusu Dentálního učení Kladno.

Kampus Dentálního učení Kladno

Nové centrum celoživotního vzdělávání v oblasti zubního lékařství vzniklo v areálu bývalých kasáren Lidice v Kladně. „Kladno jsme si vybrali, protože jsme chtěli být blízko Praze a kvůli podmínkám, které nám tady byly vytvořeny,“ uvedl MUDr. Jiří Pekárek, ředitel DUK.

Edukační centrum nabízí platformu pro předávání znalostí a dovedností, prostřednictvím domácích i zahraničních odborníků a dentálních společností, zubním lékařům, dentálním hygienistkám, zubním technikům a asistentkám zubních lékařů. Kampus poskytuje zázemí také studentům zubního lékařství a dalších oborů.

„Doufáme, že by zde postupně měla vzniknout i vysoká škola pro dentální hygienistky,“ řekl MUDr. Pekárek. Kampus poskytuje klientům výukové prostory vybavené tou nejmodernější technikou, a to jak prezentační, tak zdravotnickou.

V budově se nachází přednášková místnost s kapacitou padesátšest míst, výuková zubní ordinace s šesti stomatologickými křesly a s možností online přenosu do přednáškové místnosti, fantomová a simulátorová učebna, které jsou vybaveny unikátní technologií fantomových hlav pro praktickou výuku zubních lékařů. Nedílnou součástí Kampusu je také výuková zubní laboratoř využívající moderní CAD/CAM technologii při výrobě protetických výrobků. Zajímavostí budovy je také její plná interaktivita. Z každé výukové místnosti je možné přenášet obraz a zvuk jak do přednáškové místnosti a chodeb Kampusu, tak v podstatě kamkoli jinam na světě, kde je připojení k internetu.

Kampus Dentálního učení Kladno vznikl mimo jiné za přispění Evropské unie, a to prostřednictvím Integrovaného operačního programu a oblasti intervence zaměstnanosti a sociálních služeb. Kampus je součástí realizace projektu „Zubní laboratoř a edukační centrum CAD/CAM – Kladno“, reg. č. CZ.1.06./3.1.02/08.08464. Finanční prostředky EU přispěly k možnosti vytvoření zubní laboratoře, kde mohou pracovat zdravotně postižení – neslyšící zubní technici a kde je možné rozvíjet znalosti a praktické dovednosti i dalších podobně postižených pracovníků z oboru zubní technik.

Významným podporovatelem vzniku a provozu Kampusu Dentálního učení Kladno je také statutární město Kladno.

.

Autor: (red)

.