Central Kladno Základní umělecká škola Základní umělecká škola Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
Tepo Volejbal Kladno Kanonýři Kladno ČSAD KLADNO Jaroš
 • SAMK
 • Předplatné do divadla
 • Labyrint

Nový projekt C4C “Šance pro práci” umožní dětem z dětských domovů získat brigády

Úterý, 10. dubna 2012 00:05

“Už žádné hračky a mobily! Dejme dětem z dětského domova vzdělání a brigádu!” je heslo, kterým se řídí mezinárodní nezisková organizace o.s. Chance 4 Children (C4C), a která téměř 20 let pomáhá v ČR a již 7 rokem v rámci svých projektů zajišťuje v dětských domovech vzdělávací kroužky.

Nový projekt C4C “Šance pro práci” umožní dětem z dětských domovů získat brigády

C4C v březnu 2012 odstartovala projekt “Šance pro práci”, který napomáhá náctiletým obyvatelům dětských domovů získat pracovní uplatnění – brigádu přímo ve svém okolí. A pozor, dnes část projektu vyvrcholil! Dívky z dětského domova v okolí Kladna po měsíčním nacvičování v restauraci SHOCK, připravily pohoštění pro vzácné hosty, například pro starostu Kladna, Ing, Dana Jiránka, a poté získali možnost pracovního uplatnění.

Cíl této první části projektu “Šance pro práci”, který odstartoval 4.března 2012 v populární kladenské restauraci SHOCK v centru města, je získat sebedůvěru, pracovní či nové životní zkušenosti v reálném prostředí a v neposlední řadě umožnit následné snažší zapojení do společnosti. Každou neděli skupina mladých lidí, konkrétně 6 děvčat, z dětského domova trávilo odpoledne aktivním zapojením do provozu restaurace a jejích jednotlivých částí – od kuchyně až po barmanský pult!

Celý projekt byl pod vedením majitele restaurace SHOCK Zdeňka Doubka, který se bezváhání do spolupráce na projektu zapojil a vidí v jeho realizaci velký smysl. Sám Zdeněk o spolupráci s dívkami z dětského domova říká: “Je radost spolupracovat s lidmi, kteří mají zájem o práci. Dnes děvčata připravila nacvičené menu pro několik pozvaných hostů a společně povečeřily. S chutí nabídnu brigádu jedné z nich, mám vybráno…”

Mladé slečny připravily plnohodnotné čtyřchodové menu – předkrm, polévku, hlavní chod, salát, dezert a koktejly, pro své speciálně pro tuto příležitost pozvané hosty. Pozvání přijalo a podporu tomuto projektu dali ředitelka Kladenské fakulty VŠFS Mgr. Eva Čermáková, starosta Kladna Ing. Dan Jiránek, začínající přední český návrhář Mike Zachevar, modelka Barbora Navrátilová a hokejista kladenských rytířů Jan Piskáček. Za zmínku stojí, že toto není první spolupráce C4C a restaurace SHOCK! “Několik měsíců zpět se restaurace SHOCK zapojila do akce „1Kč k účtu“, která podporuje návštěvy klaunů v Kladenské nemocnici. Projekt se nám a hostům velmi osvědčil a máme pozitivní reakce, proto jsme neváhali a nabídli pomocnou ruku v dalším důležitém projektu C4C,” popisuje začátek spolupráce Zdeněk Doubek.

Zdroj: C4C

.

Chance 4 Children (C4C) je humanitární nevládní organizace, aktivní od roku 1997 v České republice a na Slovensku, zaměřující svou pozornost na pomoc hospitalizovaným dětem a dětem žijícím v ústavní péči a dalších dětských zařízeních. Hlavním cílem sdružení je vyvíjet a realizovat programy Dr. KLAUN, ROBIN HOOD či ODRAZOVÝ MŮSTEK, které nabízejí pomocnou ruku společensky handicapovaným dětem, zlepšují jejich životní podmínky a poskytují jim doplňující vzdělávací a odborné příležitosti, sloužící jako odrazový můstek k úspěšnému dospělému životu.
Cílem C4C je hladká integrace znevýhodněných dětí do společnosti bez cejchu druhořadých občanů. C4C pomáhá všem lidem v nouzi, bez ohledu na rasu, vyznání, etnickou příslušnost nebo pohlaví.

.


 1. krimi

  V Rozdělově někdo poničil autobusovou zastávku

 2. info z radnice

  Dny města Kladna jsou letos zrušeny, uskuteční se jen malý festival

 3. foto

  Špotáková odstartovala sezonu a na Sletišti zazářila: Celý týden jsem cítila nervozitu

 4. krimi

  O víkendu řešili strážníci v Kladně rušení nočního klidu

 5. pozvánka

  Zámek Nelahozeves zahájí oslavou dětského dnu sérii festivalů

 6. krimi

  Kladenští hasiči zasahovali u tragické nehody, při které zemřel motorkář

 7. pozvánka

  Místo Běhu míru se letos půjde pochod za mír z Hřebče do Lidic

 8. krimi

  Řidič v Kladně nadýchal víc než tři promile

 9. zprávy

  Vědci z Buštěhradu pracují na odhlučnění vířivých van

 10. foto

  FOTO: Špičkoví čeští atleti odstartovali závodní sezonu na kladenském Sletišti!

 11. krimi

  V uplynulých dnech byla v Rozdělově nalezena dvě mrtvá těla

 12. foto

  FOTO: V Kladně se slavnostně otevřela unikátní expozice věnovaná Krtečkovi

 13. foto

  FOTO: V Lidicích byla zahájena mezinárodní dětská výtvarná výstava

 14. foto

  FOTO: Ve Smečně zahájil vojenský skanzen novou sezónu

 15. krimi

  Kladenští policisté vypátrali pohřešovanou tříletou dívku

 16. zprávy

  Stochov i jiné obce přijdou o miliony z rozpočtu

 17. zprávy

  Zloděj ukradl jedno pivo a krabičku cigaret, i tak je škoda 50 tisíc

 18. zprávy

  Z Kladna se opět dostanete rychlíkem až na Masarykovo nádraží

 19. pozvánka

  Kladenské kino Sokol zahajuje letní sezonu

 20. zprávy

  Nové zázemí kladenských Miners bude hlídat mobilní kamera