ČSAD KLADNO
  • Vánoce Kladno
  • Den otevřených dveří
  • Práce ve Slaném

V tuchlovické škole se děti zřejmě přiotrávily sprejem

Úterý, 29. listopadu 2011 00:23

Šest sanitních vozů se záchranáři včera dopoledne vyrazilo do Základní školy v Tuchlovicích. Podle prvotních informací se tu mělo přiotrávit sedmnáct žáků páté třídy. Těm se mělo udělat nevolno, když sledovali svou učitelku při dekorativním sprejování. Případ, který vyšetřují policisté z Kladenska, ale v žádném případě není jednoznačný.

Ilustrační foto

Samotné bezpečnostní složky totiž nepřímo přiznávají, že celý povyk kolem události nemusí být až tak opodstatněný.

Případ byl na tísňové linky ohlášen pár minut po jedenácté hodině. Podle mluvčí kladenské policie Michaely Novákové bylo sděleno, že ve škole se mělo přiotrávit sedmnáct žáků, když jejich učitelka manipulovala s dekoračním sprejem při tvorbě vánoční výzdoby.

To by nasvědčovalo jednak tomu, že z aerosolu unikaly nebezpečné látky a také, že prostor, nebyl dobře odvětrán. Svědkové ze školy a okolí přitom ale tvrdí, že v druhém případě, učitelka rozhodně chybu neudělala. Naopak.

Také zasahující záchranáři i policisté se shodli v tom, že kantorka pro děti bezprostředně udělala to nejlepší, co mohla. Při prvních stížnostech na bolesti hlavy je všechny vyvedla ven mimo školní budovu.

Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková neobvykle velký výjezd okomentovala slovy, že záchranáři v žádném případě nechtěli situaci podcenit. „Lékaři zkontrolovali všechny děti. Některé si stěžovaly na bolest hlavy, ale nakonec jsme do nemocnice transportovali jen jednu dívku. Z důvodu dušnosti a spíše na pozorování,“ řekla Janečková.

I přes tyto skutečnosti, je nutné, aby se policisté případem zabývali. „V současné době prověřujeme, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Pro vyšetřování budou důležité výsledky lékařské zprávy hospitalizované dívky,“ sdělila Nováková.

Sprej, který byl zřejmě hlavní příčinou zdravotních komplikací, policisté na místě zajistili. Podle mluvčí bude prověřována i verze, zda nedošlo k zanedbání ze strany výrobce produktu. „Kdyby se prokázala vina na straně pedagožky, mohl by jí hrozit trest až tři roky za mřížemi,“ dodala Nováková.

.

Autor: Zuzana Vlková

.