Valentýn Central RETRO PLES Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO Dokument o Kubovi Íblovi
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

1.KŠPA Kladno slaví vítězství!

Pátek, 25. Listopad 2011 00:03

Ve středu 2.11.2011 a v Kladenské 1.KŠPA stojí všichni zaměstnanci a jednatel v kruhu a připíjí si šampaňským na počest zřizovatelky školy ing. HANY SKALLOVÉ, která se umístila v prestižní soutěži Ocenění českých podnikatelek na třetím místě v kategorii Středně velká firma a s dalšími dvěma školami (1.KŠPA Praha a 1.KŠPA Litoměřice) postoupila také mezi 34 finalistek.

1.KŠPA Kladno slaví vítězství!

A slaví se na všech školách, které tato výjimečná žena vlastní a buduje již dvacet let. Atmosféra vítězství a hrdosti na svou školu je cítit i mezi žáky, kteří se také radují ze zprávy o vítězství své školy v tak velké konkurenci.

Večer předtím vedení všech škol 1.KŠPA netrpělivě čekalo na vyhlášení vítězek soutěže Ocenění českých podnikatelek, kterou moderoval Tomáš Hanák. Když oznámil, že se na třetím místě umístila Ing. Hana Skallová, tak se v sále zvedla vlna vítězného křiku, ryku, potlesku a provolávání slávy – a to zejména ze zadních řad malého sálu Kongresového centra, kde všichni ředitelé a zástupci sítě škol 1.KŠPA doposud tiše a napjatě seděli, ale teď, když jejich nadřízená, ale zároveň dlouholetá kolegyně a kamarádka vstoupila na pódium, tak se jich zmocnilo nadšení.

Zakladatelské společnosti Mazars a Agentura Helas tak počtvrté udělily ceny vítězkám soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK pořádané pro 100% majitelky společností. Podnikatelky byly hodnoceny ve třech kategoriích. Ing Hana Skallová se umístila na třetím místě v kategorii Česká zakladatelka, která podnik vlastní a řídí” v podkategorii „Středně velké firmy“. Účastníkem soutěže mohla být pouze žena, která je 100% majitelkou společnosti a jejíž společnost byla založena nejpozději k 1. lednu 2007. Do soutěže byly podnikatelky nominovány na základě finanční analýzy zpracované odborným garantem, specialistou na rating a scoring firem, CCB-Czech Credit Bureau, a. s. Analýza vychází z veřejně dostupných údajů všech společností v České republice (s počtem zaměstnanců více než 10 osob).

V letošním roce odpovídalo kritériím soutěže 9.894 potencionálních kandidátek. Z nich bylo vybráno 196 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky, ze kterých postupně vzešlo 34 finalistek.

Třetí místo mezi středně velkými firmami tedy patří Ing. Haně Skallové, 1. Kladenská soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o., Kladno

„Vždycky jsem byla snílek, ale „praktický snílek“, jak mi říká můj muž Mgr. Vladimír Skalla, který je zároveň jednatelem kladenské 1.KŠPA. „To znamená, že uskutečňuji více něž 30% svých nápadů a snů. Lidé často sny oddělují od praktického života, ale já si myslím, že krása podnikání je právě v tom, že je to nejefektivnější způsob uvádění snů svých a svých bližních do života, je to nádherná tvůrčí práce a já si velice vážím všech svých spolupracovníků, že mi v ní někteří již skoro 20 let pomáhají. Je to také jejich vítězství .Měla jsem vždycky dobrý „čuch“ na lidi. Myslím si, že to je jedna z nejdůležitějších schopností dobrého manažera, totiž vybrat si spolehlivé a pracovité lidi. A když se vám pak podaří i to, že většina z nich jsou vaši přátelé, pak je to velké štěstí a moc dobře se pak chodí do práce a firma se pak dál rozvíjí. Mám hroznou radost a jsem vděčná zakladatelkám soutěže, že mi daly šanci se zúčastnit tohoto klání tolika výjimečných žen z naší republiky!“řekla nám Ing. Hana Skallová, která opravdu zářila spokojeností.

„Jsme škola téměř rodinného typu. S kolegy jsme jedna velká parta a ke svým žákům také přistupujeme velmi přátelsky a s obrovským respektem k jejich potřebám. Kromě uvádění snů do praxe a také přizpůsobování výuky praktickým potřebám reálného světa práce a dospělosti, do kterého jsou naši absolventi po maturitě vypuštěni, si velmi zakládáme na své –příští jaro již dvacetileté-tradici. Jsme v Kladně, v Praze a v Litoměřicích pro studenty jistotou a oporou, protože jsme již úspěšně dovedli k maturitě desítky tisíc studentů. Zakládáme si také na velmi otevřené komunikaci a neustálé průběžné inovaci výuky a přístupu ke studentům. Také stále rozšiřujeme nabídku našich studijních oborů, takže si u nás z našeho „menu“ jistě vybere každý zájemce o studium, ať už je to dítě na základní škole či absolvent učiliště či dospělý člověk, který se rozhodne dodělat si maturitu“ řekla nám Ing. Hana Skallová krátce o škole.

Úspěch Ing. Hany Skallové a jejích firem, je zároveň velkou událostí pro Kladno, protože 1.KŠPA Kladno byla jedinou firmou z kladenska, která se umístila na stupních vítězů v této prestižní soutěži. A Ing. Hana Skallová je vlastně s třemi firmami nominovanými mezi třicet čtyři finalistek jakousi neoficiální vítězkou celé soutěže, protože to se žádné jiné ženě z účastněných nepodařilo.

A v neposlední řadě je toto ocenění velkým uznáním soukromému školství. „Po dvaceti letech různých ústrků a zpochybňování našeho místa mezi ostatními školskými zařízeními v České republice, vnímám toto ocenění jako znamení a důkaz toho, že jsme si i s mnohými dalšími soukromými školami svou kvalitou a přínosem konečně vydobyli respekt a uznání“ řekla mimo jiné Ing.Hana Skallová ve svém projevu při přebírání své ceny.

Ing. Hana Skallová vystudovala obor mikroelekronika na FEL ČVUT a později si doplnila pedagodické vzdělání na UK. Ještě za doby studia pomáhala otci při založení školy v roce 1992, kde mohla ještě jako studentka realizovat svoje představy o škole. Ona sama jako přeučený levák měla vždy snahu zařazovat metody výuky, které vyhovují nadaným studentům, kteří do běžného výukového průměru nezapadají. Hana Skallová působila ve škole 1.KŠPA původně jako učitelka, od roku 1993 i jako členka vedení pověřená řízením poboček v Praze a Litoměřicích, od roku 1998 přebrala řízení celé sítě škol. V roce 2002 se stala také stoprocentním vlastníkem škol (jedinou společnicí). Ve funkci generální ředitelky a manažerky škol působí dodnes.

Autor: Mgr.Vladimír Skalla

.


 1. info z radnice

  Kladno vyhlásilo architektonickou soutěž Antonína Raymonda, řešit se bude Okrsek 4

 2. foto

  Tým Miners U11 v letošním Kladenském Kahanu obhájil první místo

 3. video

  Divadlo Lampion odehraje premiéru pohádky Myši patří do nebe

 4. krimi

  Zloděj v Kladně vykradl garáž a vloupal se i do rodinného domu

 5. pozvánka

  Přijďte povzbudit mladé volejbalisty Kladna

 6. pozvánka

  Poradíme vám, kam tento víkend v Kladně za zábavou, kulturou a vzděláním

 7. krimi

  Na Kladensku na silnice opět vyjeli i opilí řidiči, jeden z nich způsobil nehodu

 8. pozvánka

  V sobotu startuje v Mayrau zimní Excalibur Race

 9. foto

  Oprava mostu v Kročehlavské ulici na několik měsíců odřízne výpadovku na Prahu

 10. pozvánka

  Jarní prázdniny? Sportovní areály města Kladna zvou na příměstský tábor

 11. zprávy

  Žákyně zdravotnické školy Kladno úspěšně reprezentovala v soutěži Kladenská veverka

 12. povidka

  Povídka Kladenských listů: Státní zakázka

 13. foto

  Povinné tři body Rytířů proti Kadani

 14. pozvánka

  Ve čtvrtek se v kladenském Centralu slaví den zamilovaných

 15. foto

  FOTO: Hasiči slavili v kladenském Centralu den linky 112

 16. info z radnice

  Co s bývalým hotelem Merkur? Město hledá smysluplné využití

 17. pozvánka

  Kladno se s ledovou plochou na náměstí rozloučí sportovním odpolednem s Rytíři

 18. foto

  FOTO: V Kladně nabourala poštovní dodávka do autobusu

 19. zprávy

  Kladenští strážníci zachránili mladíka před sebevražedným skokem z mostu

 20. pozvánka

  Restaurace Kuklík v Kladně zve na Valentýnský večírek