Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • Kladenská Teplárna nabízí zaměstnání
  • Práce ve Slaném
  • Leoš Stránský

Dr. Klaun na Sítnou přiveze hrad z Disney Landu

Sobota, 16. července 2011 07:00

Bude to jak na Matějské pouti, slibují pořadatelé. Takových atrakcí, které budou příští víkend na sítenském náměstí, prý Kladeňáci dlouho nepamatují. Kromě obrovského skákacího hradu z dílny Walta Disneyho se mohou malí i velcí těšit na padesátimetrový kolotoč či zorbing ve vodní nádrži. Peníze z návštěvy jakékoliv atrakce navíc půjdou na podporu dobročinného projektu Dr. Klaun v kladenské nemocnici.

Ten přijdou v sobotu podpořit i kladenští hokejisté, kteří si dokonce navléknou klaunské nosy. „Hráči Kladna mezi sebou vyberou finanční částku na naší podporu a přinesou i nějaké plyšáky. Určitě nebude chybět Marek Čurila s Honzou Piskáčkem, kdo všechno z týmu nakonec dorazí, zatím nevím. Necháme se mile překvapit,“ řekla Kladenským listům Alena Zdvihalová z humanitární společnosti Chance 4 Children, pod jejíž křídla Dr. Klaun spadá.

Kromě nich by měly na Sítnou dorazit také některé známé tváře showbyznysu. Jména celebrit ale pořadatelé zatím neoznámili.

Na programu bude i slavnostní křest autobusu, díky němuž projekt zviditelňuje své přispěvatele, nebo večerní ohňostroj. Pouťovou náladu budou zpestřovat klauni, kteří mají přichystány různé hry a soutěže.

Projekt Dr. Klaun probíhá v kladenské nemocnici už čtvrtým rokem a v rámci něj například navštěvuje tým klaunů dětská nemocniční oddělení či pořádá semináře pro doktory a sestřičky. Díky němu mají děti v nemocnici také zařízený koutek se zábavnými hrami.

Tým Dr. Klauna v Kladenské nemocnici pravidelně navštěvuje dětské oddělení pokoj po pokoji, kouzlí úsměvy a aplikuje populární terapii smíchem. Ten jako nejlepší lék napomáhá přirozeným uzdravujícím procesům malých pacientů. Díky osobnímu přístupu má každý pacient svého klauna jen pro sebe, děti to milují a smutek se brzy mění v radost. I vy můžete tento program podpořit a proměnit nemocnici na místo, kterého se děti nemusejí bát. Více informací na webu www.c4c.cz

.

Autor: Vít Heral

.

.

.