ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Protidrogový vlak opět zavítal do Kladna, je to nejvýznamnější projekt Kladna v této oblasti

Středa, 3. dubna 2024 13:50

Revolution Train přijel na vlakovou zastávku Kladno-Dubí, navštívit ho můžete jen do zítra 4. Dubna od 08:00 do 15:00 hodin. Tento čas i je vyhrazen pro školy a od 15:30 do 18:00 hodin je vlak zpřístupněn pro veřejnost.

Foto: KL

Statutární město Kladno společně s Městskou policií Kladno a protidrogovým vlakem Revolution Train přináší všem žákům 6. tříd základních škol nejen z Kladna vzrušující program primární prevence, který rozhodně nezklame. Po úspěchu a nečekaném zájmu o vlak v předešlém roce se Město Kladno, v čele s primátorem Milanem Volfem,  rozhodlo opět investovat do preventivního programu a jak se ukázalo, bylo to rozhodnutí správné. O tento projekt je opět velký zájem a termíny pro školy jsou zcela zaplněny.

„Městská policie Kladno společně s PČR  pomáhá celou akci organizovat a zajišťuje stánky prevence. Všichni se mohou seznámit s prostředky, které strážníci využívají při výkonu služby. Máme k dispozici i speciální brýle navozující stav po požití alkoholu a nebo stavy velmi blízké tomu, co člověk vidí a vnímá po požití psychotropních látek. Většina průvodců vlakem je z řad našich strážníků, kteří prošli speciálním školením v Praze na Revolution Train,“ uvedla Alena Purkytová, mluvčí strážníků.

Tento inovativní projekt nabízí návštěvníkům poutavé zážitky, které je aktivně zapojí do problematiky závislostí a podnítí je k přemýšlení o odpovědnosti vůči sobě i svému okolí.

Co dělá tento program tak jedinečným, je jeho realizace v nevšedním prostředí vlaku, které poskytuje ideální prostor pro spontánní diskusi mezi vrstevníky, učiteli a odborníky. Díky tomu se debaty stávají živějšími, otevřenějšími a upřímnějšími, což je oproti běžným školním přednáškám velká změna.

Součástí programu je také dotazníkové šetření, kde děti anonymně odpovídají na otázky týkající se jejich zájmů, volnočasových aktivit a zkušeností s návykovými látkami. Výsledky šetření následně slouží jako cenný zdroj informací pro městské zástupce, preventisty a učitele, kteří mohou lépe pochopit a řešit problematiku závislostí mezi mládeží.

Provozní manager: JIří Tyl

Provozní manager jiří tyl uvedl pro Kladenské listy: „ Letošní jarní tour má více než 30 zastávek v městech ČR a další desítky po Německu a Rakousku,  Každý rok se zájem škol a veřejnosti zvyšuje.  Důkazem pro nás je fakt, že často jsme nuceni odmítnout zájemce z kapacitních důvodů, proto doporučuji rezervaci na konkrétní hodinu. Potěšující je i pozitivní odezva která přesahuje 80 procent z dotazníkového hodnocení i fakt , že většina dětí konstatuje jiný pohled na celou záležitost i přesvědčení drogám a alkoholu se vyhnout. Oproti loňsku se i v kladně zájem velmi zvedl a novinkou jsou anonimní digitální dotazníky, které nám umožňují rychlejší a přesnější vyhodnocení.“

Jednou z největších předností tohoto preventivního programu je jeho komplexnost. Po nějakém čase od návštěvy vlaku program pokračuje návštěvou strážníků Městské policie Kladno – lektorů protidrogového vlaku přímo ve školách. Zde se s dětmi vede diskuse, která navazuje na příběh z vlaku a dále rozvíjí jejich poznání a uvědomění v oblasti prevence závislostí.

Tento program je skutečně vzrušující příležitostí, jak se aktivně zapojit do boje proti závislostem a zároveň nabídnout žákům cenné životní lekce v prostředí, které je motivuje a inspiruje k zamyšlení nad vlastním životem a jeho směřováním.

 

 

 
 


 1. krimi

  Jízda v protisměru na dalnici D 6, policie hledá svědky, ohrozili ostatní řidiče, záchranáře policisty i hasiče

 2. zprávy

  V Ledcích využijí prostředky od kraje na obecní úřad, Pchery dostanou téměř dva miliony

 3. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 4. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 5. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 6. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 7. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 8. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 9. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 10. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 11. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 14. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 15. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 16. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 17. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 18. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 19. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 20. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi