18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Otřesné! Na Kladensku někdo vyhodil králíčka do kontejneru na sklo

Pondělí, 29. ledna 2024 11:56

Bezcitnost lidí nezná mezí, vyhodit králíčka do kontejneru na sklo je toho důkazem. Vánoce jsou za námi a  lidé se zbavují nevhodných i živých dárků. Stochovští strážníci, díky upozornění všímavého občana, provedli za pomoci hasičů, záchranu zdravého a krásného králíčka z útrob kontejneru na sklo. To bohužel, je jen vrchol pyramidy. 

Foto: Mp Stochov

„Dne 17. ledna jsme přijali  oznámení o živém zvířeti vyhozeném do podzemním kontejneru na sklo. Na místě zjistili, že je uvnitř krásný králíček. Naštěstí se nám ho podařilo díky spolupráci s našimi hasiči zachránit. Je v pořádku“ uvádějí strážníci Stochova.

Foto: Útulek na kladensku.

Krásný zdravý a pravděpodobně původně, moc chtěný králíček, zažil hned na začátku svého života opravdu těžké chvíle, jako přes kopírák, zažil osud tak zvaně moc a moc chtěných zvířátek, které jsou dárkem pro děti a pořízeny bez rozmyslu dospělých osob. I když o dospělosti v tomto směru se dá úspěšně pochybovat.

„Jen vrozená slušnost a mediální zákon mi neumožňují,  tak zvaně ,od plic napsat co si o takových lidech myslím. Kdy už si lidé neuvědomí, že pořídit si domu jakoukoliv živou hračku, bez diskuzí to nese i spoustu povinností a závazků na mnoho let. Osobně bych takové lidi ?, trestal mnohem tvrději. To vám, kterých se to týká nedochází. Ani to, že každý živý tvor vyžaduje každodenní péči, kontakt, zvláště pejsci všech plemen pravidelné vycházky, nebo úklid ubikace, v případě králíčků, morčat, fretek, křečků a podobně, kvalitní stravu, mnohdy intenzivní a trvalý výcvik, že je to omezení pro rodinu která chce například  cestovat, nemalé prostředky za veterinární a pravidelný dohled a tak dál a tak dál. Pokud toto nechápou děti, díky svým omezeným rodičům, možná by stálo za to, aby v tomto směru se v rámci výuky nové generace věnovali dětem více už školky a základní školy. Pro mne, jako desítky let známého a mezinárodně uznávaného chovatele, je jednání takových lidí, kteří se dokážou zbavit zvířátka nechutným a brutálním způsobem, tak že ho prostě vyhodí, je absolutně nepochopitelné. Je to hnus velebnosti, podle už zlidovělé hlášky, od mého kamaráda Trošky, “ uvedl osobně nebývale rozlícený, šéfredaktor Kladenských listů Pavel Varvařovský.

Foto: Vánoční dárky. Zdroj : Útulek na kladensku.

Každý rok stejný scénář:

Vánoce, pololetní a závěrečné vysvědčení, dávají se i živé dárky a stovky lidí, napříč republikou, se jich za nedlouho zbavují. To je bohužel kolorit, díky omezenosti těch, kteří dané zvíře pořídili. V lepším případě skončí u uvědomělých a v pravdě obětavých lidí nebo v záchranných stanicích.

Foto : Útulek

Kladenské listy nabízejí pomoc s řešením problému pro ty, kteří nedovedou myslet dopředu:

Kam s ním:

 Pokud i u vás dojde k situaci že se chcete zbavit ve finále nechtěného zástupce fauny, ať už běžného i exotického, spolupracujeme se záchrannými stanicemi, útulky a přes našeho šéfredaktora se všemi Zoo a Zooparky v rámci ČR, sám je zkušený chovatel mnoha zástupců fauny včetně plazů i bezobratlých, najde osobně budoucí místo šťastného života těmto už nechtěným. Oznamte kde, kdy, a jak dojde k předání a postaráme se i bez uvedeni dané konkrétní osoby, kdekoliv a bez ohledu na to o jaké zvíře či plaza nebo například pavouka a další  jde. Kontakt naleznete ZDE

Pokud nevěříte nám, tak v rámci okresu využijte AVES, známé jako Čabárna a odkaz naleznete při kliknutí ZDE.

Lidé přišli o svědomí? Kam se ztratila ta lidskost, opravdu chceme tak vychovávat své děti ? Jak mohou ti, klidně spát, když vystaví živého tvora obrovsky stresové situaci bez vody a jídla a jak se může podívat člověk sám sobě do očí, když vyhodí zvíře do odpadu skla. Nebylo by na místě iniciovat změnu zákona o chovu zástupců fauny? Osobně bych to řešil velmi radikálně a po staru. Oko za oko. To Bohužel nejde. Jednou a dost a zákaz doživotně pořídit si cokoliv jiného. Ale  ani to Bohužel nejde a tak my slušní a vědoucí pomozme jak můžeme, i za tu cenu, že budeme tak zvaně suplenty v záchraně  pejsků, kočiček a všech jiných zástupců říše fauny.“ dodal na závěr šéfredaktor Pavel.

S ohledem na velmi oboustranně  úzkou spolupráci se Zooparkem Zájezd, budeme iniciovat myšlenku prohloubení vědomí o chovu, jakéhokoliv druhu zástupců fauny v novém programu, který bude určen primárně pro mateřské a základní školy. Snad v této iniciativě podpoříte nejen nás, ale i Zoopark.

Redakce Kladenských listů.


 


 1. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 2. zprávy

  Otrávení králíci mi zachránili dceru. Pozor na pryskyřník. Roste všude!

 3. zprávy

  Slánský hledač pokladů, viditelně pravděpodobně pod vlivem drog, pobavil i znechutil desítky lidí na Váze

 4. zprávy

  Kuriózní dopravní nehoda, bez zranění, naštvala vedení i obyvatele Smečna, kteří jsou právem hrdí na své náměstí

 5. zprávy

  Samosběry frčí, na farmě Dryák u Slaného si dokonce ustřihnete a odnesete nádherné gladioly a zeleninu navíc

 6. zprávy

  Dovolené jsou v plném proudu, policie připomíná: Před odjezdem na dovolenou se zabezpečte

 7. zprávy

  Patnáctý ročník setkání majitelů a příznivců veteránů ve Slaném přivítá i Jana Přeučila

 8. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Okoř

 9. zprávy

  Bezpečně nejen na kladenských silnicích: Chodec nemá na přechodu absolutní přednost

 10. zprávy

  Letní počasí je jako na houpačce, nedaleko Beřovic bylo k vidění rodící se tornádo

 11. zprávy

  Další ohromný úspěch chovatelů, v Zooparku Zájezd se vylíhly dvě sovice sněžní

 12. zprávy

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů, nejinak tomu bylo i v červnu

 13. zprávy

  Lunetic a Holki vystoupí v kladenském Kině Sokol, předprodej spuštěn, nenechte si ujít unikátní dvojkoncert

 14. kultura

  Osobnosti města Kladna: Josef Havlíček

 15. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Železniční muzeum Zlonice

 16. zprávy

  Honička jako z akčního filmu skončila dopadením ujíždějícího řidiče nedaleko za Kladnem

 17. zprávy

  Vaření s Liskou, účastník soutěže MasterChef Česko představuje své recepty, tentokrát Ciabatta s Masáky

 18. pozvánka

  Událost roku ve Slaném se blíží, největší setkání majitelů a příznivců nádherných veteránů je za pár dnů

 19. komerční sdělení

  Kavkazská restaurace v Kladně zaútočí jen pozitivně na vaše smysly

 20. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Jenčov