SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Otřesné! Na Kladensku někdo vyhodil králíčka do kontejneru na sklo

Pondělí, 29. ledna 2024 11:56

Bezcitnost lidí nezná mezí, vyhodit králíčka do kontejneru na sklo je toho důkazem. Vánoce jsou za námi a  lidé se zbavují nevhodných i živých dárků. Stochovští strážníci, díky upozornění všímavého občana, provedli za pomoci hasičů, záchranu zdravého a krásného králíčka z útrob kontejneru na sklo. To bohužel, je jen vrchol pyramidy. 

Foto: Mp Stochov

„Dne 17. ledna jsme přijali  oznámení o živém zvířeti vyhozeném do podzemním kontejneru na sklo. Na místě zjistili, že je uvnitř krásný králíček. Naštěstí se nám ho podařilo díky spolupráci s našimi hasiči zachránit. Je v pořádku“ uvádějí strážníci Stochova.

Foto: Útulek na kladensku.

Krásný zdravý a pravděpodobně původně, moc chtěný králíček, zažil hned na začátku svého života opravdu těžké chvíle, jako přes kopírák, zažil osud tak zvaně moc a moc chtěných zvířátek, které jsou dárkem pro děti a pořízeny bez rozmyslu dospělých osob. I když o dospělosti v tomto směru se dá úspěšně pochybovat.

„Jen vrozená slušnost a mediální zákon mi neumožňují,  tak zvaně ,od plic napsat co si o takových lidech myslím. Kdy už si lidé neuvědomí, že pořídit si domu jakoukoliv živou hračku, bez diskuzí to nese i spoustu povinností a závazků na mnoho let. Osobně bych takové lidi ?, trestal mnohem tvrději. To vám, kterých se to týká nedochází. Ani to, že každý živý tvor vyžaduje každodenní péči, kontakt, zvláště pejsci všech plemen pravidelné vycházky, nebo úklid ubikace, v případě králíčků, morčat, fretek, křečků a podobně, kvalitní stravu, mnohdy intenzivní a trvalý výcvik, že je to omezení pro rodinu která chce například  cestovat, nemalé prostředky za veterinární a pravidelný dohled a tak dál a tak dál. Pokud toto nechápou děti, díky svým omezeným rodičům, možná by stálo za to, aby v tomto směru se v rámci výuky nové generace věnovali dětem více už školky a základní školy. Pro mne, jako desítky let známého a mezinárodně uznávaného chovatele, je jednání takových lidí, kteří se dokážou zbavit zvířátka nechutným a brutálním způsobem, tak že ho prostě vyhodí, je absolutně nepochopitelné. Je to hnus velebnosti, podle už zlidovělé hlášky, od mého kamaráda Trošky, “ uvedl osobně nebývale rozlícený, šéfredaktor Kladenských listů Pavel Varvařovský.

Foto: Vánoční dárky. Zdroj : Útulek na kladensku.

Každý rok stejný scénář:

Vánoce, pololetní a závěrečné vysvědčení, dávají se i živé dárky a stovky lidí, napříč republikou, se jich za nedlouho zbavují. To je bohužel kolorit, díky omezenosti těch, kteří dané zvíře pořídili. V lepším případě skončí u uvědomělých a v pravdě obětavých lidí nebo v záchranných stanicích.

Foto : Útulek

Kladenské listy nabízejí pomoc s řešením problému pro ty, kteří nedovedou myslet dopředu:

Kam s ním:

 Pokud i u vás dojde k situaci že se chcete zbavit ve finále nechtěného zástupce fauny, ať už běžného i exotického, spolupracujeme se záchrannými stanicemi, útulky a přes našeho šéfredaktora se všemi Zoo a Zooparky v rámci ČR, sám je zkušený chovatel mnoha zástupců fauny včetně plazů i bezobratlých, najde osobně budoucí místo šťastného života těmto už nechtěným. Oznamte kde, kdy, a jak dojde k předání a postaráme se i bez uvedeni dané konkrétní osoby, kdekoliv a bez ohledu na to o jaké zvíře či plaza nebo například pavouka a další  jde. Kontakt naleznete ZDE

Pokud nevěříte nám, tak v rámci okresu využijte AVES, známé jako Čabárna a odkaz naleznete při kliknutí ZDE.

Lidé přišli o svědomí? Kam se ztratila ta lidskost, opravdu chceme tak vychovávat své děti ? Jak mohou ti, klidně spát, když vystaví živého tvora obrovsky stresové situaci bez vody a jídla a jak se může podívat člověk sám sobě do očí, když vyhodí zvíře do odpadu skla. Nebylo by na místě iniciovat změnu zákona o chovu zástupců fauny? Osobně bych to řešil velmi radikálně a po staru. Oko za oko. To Bohužel nejde. Jednou a dost a zákaz doživotně pořídit si cokoliv jiného. Ale  ani to Bohužel nejde a tak my slušní a vědoucí pomozme jak můžeme, i za tu cenu, že budeme tak zvaně suplenty v záchraně  pejsků, kočiček a všech jiných zástupců říše fauny.“ dodal na závěr šéfredaktor Pavel.

S ohledem na velmi oboustranně  úzkou spolupráci se Zooparkem Zájezd, budeme iniciovat myšlenku prohloubení vědomí o chovu, jakéhokoliv druhu zástupců fauny v novém programu, který bude určen primárně pro mateřské a základní školy. Snad v této iniciativě podpoříte nejen nás, ale i Zoopark.

Redakce Kladenských listů.


 


 1. zprávy

  Mosty na kladensku čeká rekonstrukce, kraj zaplatí desítky milionů za přípravy

 2. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 3. zprávy

  Na prevenci rizikového chování dětí a mládeže kraj rozdělí 1,5 milionu

 4. zprávy

  Radní kraje navrhují navýšení financí na rozvoj turismu i pro Kladensko- Slánsko, z.s.

 5. zprávy

  Malé obce do 2 000 obyvatel mohou žádat o dotace na podporu obecního bydlení

 6. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 7. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 8. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 9. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 10. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 11. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 12. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 13. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 14. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 15. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 16. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 17. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 18. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 19. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh