7 pádů SAMK ROYAL Fitness Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 7 pádů
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kokosu se konalo letošní polední zastupitelstvo

Středa, 20. prosince 2023 06:55

Minuta ticha za Františka Samka.„ Pleky“ čestným občanem. Svoz odpadu a rozpočet Kladna, i to bylo v programu letošního posledního zasedání zastupitelů města Kladno.

KOKOS, Foto: Pavel Varvařovský, 

Naprostou většinou všechny body jednání, které byly na programu, prošly schválením a hlasováním zastupitelů  i přes několik zbytečných připomínek jedné zastupitelky, z řad opozice, která viditelně ani neměla, tak zvaně,  nastudovanou problematiku v bodech ke kterým se snažila vznést své poznámky a připomínky.

Foto: KL

Zastupitelé na svém čtvrtém letošním zasedání schválili pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 a přijali nová znění obecně závazných vyhlášek. V roce 2024 bude znovu zpoplatněn svoz komunálního odpadu částkou 960 korun.

Zastupitelstvo i všichni přítomní s veškerou úctou věnovali minutu ticha  památce nedávno zesnulého Františka Samka, někdejšího dlouholetého kladenského zastupitele a radního. Více ZDE

Důležitým bodem zasedání bylo takzvané rozpočtové provizorium, díky němuž může vedení města velmi přesně určit předpokládané příjmy a výdaje. O finální podobě rozpočtu města na rok 2024 budou zastupitelé hlasovat na jaře. „Rozpočtové provizorium je skvělým nástrojem pro města. A ta, která ho nevyužívají, naopak trošku věští z křišťálové koule. To mi činit nechceme, hodláme mít rozpočet nastavený přesně, a to se nám každoročně na jednotky procent daří,“ vysvětlil kladenský primátor Milan Volf.

Primátor Kladna Milan Volf v palbě otázek přítomných novinářů, Foto KL,

Po letošním odpuštění poplatku za komunální odpad byl pro rok 2024 odhlasován ve výši 960 korun za fyzickou osobu přihlášenou ve městě a za vlastnictví jednotlivé nemovité věci, ve které není přihlášena žádná fyzická osoba. „Odpustili jsme ho pro letošní rok, abychom pomohli lidem v době ekonomické a energetické krize. Nyní po přijetí konsolidačního balíčku očekáváme propad příjmů do rozpočtu města okolo 250 milionů korun a nezbývá nám, než poplatek za odpad navrátit. Nicméně svoz komunálního odpadu nadále město bude dotovat, jinak by lidé platili zhruba o tři sta korun více,“ uvedl Milan Volf s tím, že žádné další městské poplatky se zvyšovat nebudou a nezdraží ani jízdné MHD.

Úpravou formálního charakteru prošla vyhláška o regulaci používání zábavní pyrotechniky. Nadále ovšem platí, že je na území města a na městských pozemcích vyjma novoročních oslav a to 31.prosince od 16:00 hodin až do 1.ledna do 02:00hodin je použití pyrotechniky v podobě hlučných i světelných efektů zakázáno. Konkrétní výjimky tvoří například hromadné akce, jako konání Dnů města Kladna, Novoročního ohňostroje města Kladna, divadelních premiér nebo Malých kladenských dionýsií. Zákaz používání zábavní pyrotechniky se nevztahuje také na ohňostrojné práce, které podléhají povolovací povinnosti a na ohňostroje a ohňostrojné práce, které podléhají ohlašovací povinnosti.

 

K mnoha titulům a rekordům z oblasti hokeje je „Pleky“ od pondělí ČESTNÝM   OBČANEM Kladna. Tomáš Plekanec při rozlučkovém ceremoniálu 19. listopadu 2023 na kladenském ČEZ stadionu. Archiv hokejového klubu Rytíři Kladno, Foto Roman Mareš.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Jednohlasně zastupitelé hlasovali pro udělení čestného občanství hokejistovi Tomáši Plekancovi. „Pleky proslavil Kladno v zámoří i na mezinárodní scéně, má za sebou neuvěřitelnou kariéru s 1001 starty v NHL a v jejím závěru ještě velmi významně pomohl kladenským Rytířům k postupu a následně i k udržení v extralize. Proto jsem udělení čestného občanství navrhl a myslím, že se jedná o zcela adekvátní ocenění tohoto mimořádného sportovce,“ doplnil primátor Volf. 


 


 1. krimi

  POZOR! Hledá se seniorka v Kladně, pomozte rodině i policii

 2. zprávy

  Po jedenácté se konal desetiboj Mladého strážníka MP Kladno, 13 škol poslalo své týmy

 3. zprávy

  Myšlení sériových vrahů poznali lidé v kladenském kině Sokol, exkluzivní rozhovor pro KL

 4. kultura

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně projde o prázdninách velkou proměnou

 5. pozvánka

  Velká outdoorová hra Okem Madagaskaru, Zoopark Zájezd v sobotu

 6. zprávy

  Hasiči ve Pcherách mají mocného pomocníka, pomohly vodárny

 7. komerční sdělení

  Podpora Evropské unie zavítala až do stavební společnosti KOSTKA stav s.r.o.

 8. zprávy

  Strážníci z Kladna i Slaného si vystříleli medaile na tradiční soutěži v Kralupech nad Vltavou

 9. zprávy

  V Centralu Kladno se konal Den prevence, byl o něj velký zájem

 10. pozvánka

  V sobotu ožijí Žižice fotbalem a zábavou pro malé i velké. Koná se již 46. memoriál M. Maxy

 11. zprávy

  Neuvěřitelný úspěch chovatelů v Zooparku Zájezd

 12. zprávy

  POZOR! Slánská nemocnice uzavřela porodnici i dětské a novorozenecké oddělení, nemá lékaře

 13. zprávy

  Den zdraví v kladenské nemocnici ve čtvrtek od 9 do14.00 hodin

 14. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 15. krimi

  Náklaďák v Kladně porazil strom, ten zpřetrhal elektrické vedení a poškodil dům, vše zachránili hasiči

 16. zprávy

  V Kladně odstartovalo další forenzní značení kol

 17. zprávy

  Další nehoda u Žižic nedaleko od Slaného, dvě osobní auta tři zranění

 18. zprávy

  Zastupitelstvo v Kladně řešilo prodej bytů, územní plán i nové vyhlášky

 19. zprávy

  Žižický dětský den přilákal stovky lidí, lákadlem pro malé a velké byl i policejní vrtulník

 20. krimi

  Policisté v červnu připomínají Evropský den proti vloupání