SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

V Kokosu se konalo letošní polední zastupitelstvo

Středa, 20. prosince 2023 06:55

Minuta ticha za Františka Samka.„ Pleky“ čestným občanem. Svoz odpadu a rozpočet Kladna, i to bylo v programu letošního posledního zasedání zastupitelů města Kladno.

KOKOS, Foto: Pavel Varvařovský, 

Naprostou většinou všechny body jednání, které byly na programu, prošly schválením a hlasováním zastupitelů  i přes několik zbytečných připomínek jedné zastupitelky, z řad opozice, která viditelně ani neměla, tak zvaně,  nastudovanou problematiku v bodech ke kterým se snažila vznést své poznámky a připomínky.

Foto: KL

Zastupitelé na svém čtvrtém letošním zasedání schválili pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 a přijali nová znění obecně závazných vyhlášek. V roce 2024 bude znovu zpoplatněn svoz komunálního odpadu částkou 960 korun.

Zastupitelstvo i všichni přítomní s veškerou úctou věnovali minutu ticha  památce nedávno zesnulého Františka Samka, někdejšího dlouholetého kladenského zastupitele a radního. Více ZDE

Důležitým bodem zasedání bylo takzvané rozpočtové provizorium, díky němuž může vedení města velmi přesně určit předpokládané příjmy a výdaje. O finální podobě rozpočtu města na rok 2024 budou zastupitelé hlasovat na jaře. „Rozpočtové provizorium je skvělým nástrojem pro města. A ta, která ho nevyužívají, naopak trošku věští z křišťálové koule. To mi činit nechceme, hodláme mít rozpočet nastavený přesně, a to se nám každoročně na jednotky procent daří,“ vysvětlil kladenský primátor Milan Volf.

Primátor Kladna Milan Volf v palbě otázek přítomných novinářů, Foto KL,

Po letošním odpuštění poplatku za komunální odpad byl pro rok 2024 odhlasován ve výši 960 korun za fyzickou osobu přihlášenou ve městě a za vlastnictví jednotlivé nemovité věci, ve které není přihlášena žádná fyzická osoba. „Odpustili jsme ho pro letošní rok, abychom pomohli lidem v době ekonomické a energetické krize. Nyní po přijetí konsolidačního balíčku očekáváme propad příjmů do rozpočtu města okolo 250 milionů korun a nezbývá nám, než poplatek za odpad navrátit. Nicméně svoz komunálního odpadu nadále město bude dotovat, jinak by lidé platili zhruba o tři sta korun více,“ uvedl Milan Volf s tím, že žádné další městské poplatky se zvyšovat nebudou a nezdraží ani jízdné MHD.

Úpravou formálního charakteru prošla vyhláška o regulaci používání zábavní pyrotechniky. Nadále ovšem platí, že je na území města a na městských pozemcích vyjma novoročních oslav a to 31.prosince od 16:00 hodin až do 1.ledna do 02:00hodin je použití pyrotechniky v podobě hlučných i světelných efektů zakázáno. Konkrétní výjimky tvoří například hromadné akce, jako konání Dnů města Kladna, Novoročního ohňostroje města Kladna, divadelních premiér nebo Malých kladenských dionýsií. Zákaz používání zábavní pyrotechniky se nevztahuje také na ohňostrojné práce, které podléhají povolovací povinnosti a na ohňostroje a ohňostrojné práce, které podléhají ohlašovací povinnosti.

 

K mnoha titulům a rekordům z oblasti hokeje je „Pleky“ od pondělí ČESTNÝM   OBČANEM Kladna. Tomáš Plekanec při rozlučkovém ceremoniálu 19. listopadu 2023 na kladenském ČEZ stadionu. Archiv hokejového klubu Rytíři Kladno, Foto Roman Mareš.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Jednohlasně zastupitelé hlasovali pro udělení čestného občanství hokejistovi Tomáši Plekancovi. „Pleky proslavil Kladno v zámoří i na mezinárodní scéně, má za sebou neuvěřitelnou kariéru s 1001 starty v NHL a v jejím závěru ještě velmi významně pomohl kladenským Rytířům k postupu a následně i k udržení v extralize. Proto jsem udělení čestného občanství navrhl a myslím, že se jedná o zcela adekvátní ocenění tohoto mimořádného sportovce,“ doplnil primátor Volf. 


 


 1. zprávy

  Mosty na kladensku čeká rekonstrukce, kraj zaplatí desítky milionů za přípravy

 2. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 3. zprávy

  Na prevenci rizikového chování dětí a mládeže kraj rozdělí 1,5 milionu

 4. zprávy

  Radní kraje navrhují navýšení financí na rozvoj turismu i pro Kladensko- Slánsko, z.s.

 5. zprávy

  Malé obce do 2 000 obyvatel mohou žádat o dotace na podporu obecního bydlení

 6. info z radnice

  Dvacátý ples Královského města Slaný se blíží, koná se již sobotu 9. března

 7. info z radnice

  Místo referent/ky pro ekonomiku a registr smluv nabízí Slaný

 8. zprávy

  Exotické ovoce a další africké produkty zamíří v neděli 3.března do kina Sokol v Kladně

 9. sport

  První utkání ve čtvrtfinále čeká Kanonýry Kladno doma proti brněnským Gullivers

 10. zprávy

  Na 26. ročníku plesu OPS Mateřství se tančilo pro dobrou věc

 11. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 12. sport

  Zimní Excalibur Race proběhne v Hornickém skanzenu Mayrau v Kladně

 13. info z radnice

  Zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ve Slaném na začátku dubna

 14. krimi

  Policie pátrá po totožnosti muže z loupeží v Kladně

 15. info z radnice

  Revitalizace Soukenické ulice ve Slaném začne čtvrtého března

 16. zprávy

  Strážníci v Kladně odhalili řidiče, který porušoval předpisy a řídil bez papírů

 17. zprávy

  Kladenská nemocnice dostane od kraje finanční injekci

 18. video

  Známý kladenský muzikant Jary Tauber vydal nový singl a chystá nové album

 19. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 20. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh