SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

Úterý, 5. prosince 2023 08:03

Až do 18.prosince může veřejnost hlasovat a vybrat tak vítěze Ceny veřejnosti v otevřené fotografické soutěži Kladenský krasohled. Hlasujte pro vítěze, který vzejde z 20 finalistů soutěže nejkrásnější kladenskou fotografii roku 2023.

Ilustrační foto: KL

Hlasovat mohou zájemci na webových stránkách města Kladna, přičemž je hlasování omezeno na IP adresu. Hlasuje se do půlnoci 18. prosince také na Facebooku a Instagramu města @mestokladnocz. Zároveň naleznete hlasovací lístek i v prosincovém čísle radničního měsíčníku Kladno. Ten můžete přinést vyplněný do Městského informačního centra v ul. T. G. Masaryka, do infocentra magistrátu na nám. Starosty Pavla 44, na úřadovny ve Švermově a Dubí či na pracoviště magistrátu CzechPoint v NC OAZA Kladno v Arménské ulici nebo v bývalém hotelu Merkur na nám. Svobody.

„Pátý ročník fotografické soutěže města Kladna byl bohatý. Jsme rádi, že více a více autorů sleduje téma, které je pro ten ročník vyhlášené. Pro rok 2023 bylo téma ‚Kladno a lidé‘. I při vybírání oceněných jsme k tomu přihlíželi, protože jsme chtěli vidět příběh města skrze jeho lidi. V mnohých případech se to fotografům opravdu povedlo. I příští ročník, který bude již šestým v pořadí chceme ještě více zacílit, aby si autoři museli pro tu fotku někam zajít, trochu si s ní pohrát, přemýšlet o ní,“ uvedla předsedkyně poroty Kladenského krasohledu Ivona Kasalická.

Ceny poroty v obou věkových kategoriích se od ročníku 2022 nazývají Cenami Josefa Seiferta, který byl jako fotograf města dlouholetým očitým svědkem dění v Kladně. Vítěze Cen Josefa Seiferta i Ceny veřejnosti roku 2023 město ohlásí v lednovém čísle měsíčníku Kladno.

6. ročník s tématem KLADNO A UMĚNÍ

Příjem fotografií pro šestý ročník soutěže, Kladenský krasohled 2024, se již rozběhl v polovině listopadu. „Jako téma ročníku 2024 vyhlašujeme ‚Kladno a umění‘. Jde o široké téma. Může zobrazovat divadlo, kino, máme ve městě koncerty, několik pěveckých sborů, umělecké školy, sochy ve veřejném prostoru, působí tu galerie umění, třeba v Kladenském zámku. Uměním může být i obraz či jiná výzdoba v kostele, nebo zajímavě umělecky pojatý interiér budov a tak dále. Těšíme se, co autoři vymyslí,“ podotkla Ivona Kasalická.

Soutěžící mohou posílat nejméně jednu, nejvýše však dvě, fotografie měsíčně v elektronické podobě na e-mailovou adresu tisk@mestokladno.cz. Do předmětu e-mailu uveďte KLADENSKÝ KRASOHLED, do těla e-mailu pak vždy jméno a příjmení, věk, kontaktní adresu, telefon a e-mail a krátký název fotografie. Podmínkou je, že to musí být původní autorské snímky zaslané autorem, tedy tvůrce snímku/autor je také tím, kdo fotografie do soutěže přihlašuje. Doporučená velikost soutěžního snímku je min. 3 MB, rozlišení snímku je minimálně 300 dpi. Na samotné fotografii nesmí být uvedeno datum pořízení a další údaje, jako jsou například typ fotoaparátu, jméno autora apod. Autor také zodpovídá za GDPR spojené s jeho snímkem.

V 5. ročníku jsou opět zřízeny dvě soutěžní věkové kategorie – „Do 16 let včetně“ a „Od 17 let výše“. Snímky do soutěže bude město přijímat až do 15. září 2024.

Fotografie, která získala 1. místo v kategorii Cena veřejnosti 2022. Autor: Vendula Dobiášovská, Cestou – vlečka na hranici Krnčí a Volešky, Švermov. 1. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. zprávy

  POZOR na pravděpodobného podvodníka, který vystupuje pod jménem Stefan Frueh

 3. pozvánka

  Městská knihovna Kladno připravila na březen program pro všechny věkové kategorie

 4. kultura

  Navštivte Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích u Kladna, je co vidět a zažít

 5. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 6. sport

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 7. info z radnice

  Hazard ve Slaném má absolutní zákaz, schválilo zastupitelstvo, místostarosta komentoval

 8. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 9. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 10. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 11. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 12. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 13. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 14. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 15. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 16. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 17. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 18. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 19. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 20. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí