ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

Pátek, 1. prosince 2023 07:18

V neděli 3. prosince se mohou návštěvníci náměstí Starosty Pavla těšit na zahájení Kladenských Vánoc, čeká vás Slavnostní rozsvícení Pohádkového vánočního stromu splněných přání a oblíbené vánoční trhy.

Součástí kladenských trhů bude kluziště, živý betlém se zvířátky a pódium, na kterém vystoupí pestrá škála českých interpretů. I v letošním roce bude nejen dětem k dispozici oblíbený vánoční vláček, vyzdobená Zahrada Kladenského zámku či dobrodružná knížka, za jejíž vyplnění dostanou děti drobný dárek.

„Již tradičně se před samotným rozsvícením bude konat charitativní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, kdy na Kladno zavítá Štefan Margita. Nabízí se prozradit, jaká překvapení jsme si připravili nejen pro ty nejmenší, ale myslím, že bude mnohem hezčí si akci užít přímo na místě a nic neprozrazovat,“ uvedl primátor města Kladna Milan Volf.

Letošní trhy nabídnou širokou nabídku občerstvení jako například vánoční cukrářské výrobky, vafle, belgické hranolky, langoše, halušky, trdelníky, svařené víno, pečené čaje a mnoho dalšího. Na své si přijdou i milovníci hraček, jmelí, šperků, svíček či hřejivých doplňků. Součástí adventních trhů bude i vánoční truhla, jejíž výtěžek, společně s výtěžkem z charitativního koncertu a jízdného z vláčku, poputuje dětem z dětských domovů z Kladna a okolí. Součástí Pohádkového stromu splněných přání budou také obálky, které v sobě ukrývají přání jejich přání.

„Zde se ale musím na chvíli zastavit, protože minulý rok jsme museli poprvé řešit, že třetinu dárků nikdo nepřinesl, byť žádná obálka na stromu nezůstala. Nemůžeme dovolit, aby část dětí pod stromečkem našla svůj vysněný dárek a část neměla nic. Prosím, neberte si obálku ze stromu, pokud opravdu neplánujete dárek zajistit,“ apeluje na návštěvníky slavnostního rozsvícení primátor Milan Volf a dodává „Vím, že je i mnoho lidí, kteří přes užší rodinný rozpočet vždy přání ukryté v obálce donesou. Moc si toho vážíme.“

Návštěvníci adventních trhů se mohou každý pátek až neděli těšit na kulturní program, který město zakončí Novoročním ohňostrojem v pondělí 1. ledna od 18.00 hodin na náměstí Sítná.

Mezi interprety, na které se kladenské publikum může přijít podívat, patří například Yvetta Blanarovičová, Jan Bendig, Raego, Petr Kotvald, Kamil Střihavka, Šárka Vaňková, Tereza Mašková nebo písně z oblíbeného divadelního představení Jak umřít na rokenrol v podání herců z Městského divadla Kladno. Součástí Kladenských Vánoc bude i průvod Mikuláše na koni, který na náměstí zavítá 5. prosince.

Kladenské Vánoce by nebyly kompletní bez možnosti bruslení. Tentokrát se nadšenci zimních sportovních radovánek mohou těšit na dvě ledové plochy. Kluziště na náměstí Starosty Pavla bude v den rozsvícení vánočního stromu v provozu od 18.00, dále každý den pro veřejnost od 13.00 do 20.00 hodin. Pokud by si rád někdo přišel zabruslit, ale nemá vlastní brusle, může si je vypůjčit za 50 korun přímo u kluziště. Druhá ledová plocha bude stát na Václavském náměstí v Kročehlavech.

Stánky na náměstí Starosty Pavla budou v provozu každý den od 11.00 do 20.00 hodin. Vánoční autovláček bude jezdit kromě Štědrého dne pro veřejnost od 16.00 do 20.00 hodin. Cena jízdného činí 20 korun a děti do pěti let mají jízdu zdarma. Dobrodružnou knížku s úkoly najdou menší i větší zájemci v informačním okénku na radnici či v Městském informačním centru na pěší třídě, kam si po splněný všech úkolů mohou dojít i pro drobný dárek.

Ilustrační foto: KL 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti