SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Diamantoví andělé z Kladna všem „vytřeli zrak,“ jsou mistři světa

Úterý, 7. listopadu 2023 08:58

Kladno podporuje sport ve všech oblastech o úspěchu sportovců tohoto města hovoří i fakt, že kladeňáci mohou být hrdí na další mistry v tomto případě mistryně světa. Tentokrát se světová špička sklonila před výkonem závodnic ve sportovním aerobiku a fitnes.

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness hostil ve dnech 26. – 28. října belgický Gent. Ani v letošním roce zde nechyběly závodnice klubu Diamond Angels Academy, kterým se podařilo opět probojovat do české reprezentační špičky a ukazují tak, že patří mezi světovou elitu tohoto sportu.

,,První závodní den patřil Michelle Štrálové, která závodila v kategorii Cadet ženy. Singlové kategorie jsou vždy velmi početné, ale Michelle předvedla v základním kole skvělý výkon a do semifinálového kola postupovala dokonce ze třetí příčky. V semifinále přišlo drobné zaváhání, ale Michelle nic nevzdala a postoupila do sobotního finále, které patřilo pouze osmi nejlepším z celého světa. V sobotu Michelle na ploše zajela své finále skvěle, dala do toho vše a odváží si domů úžasné 4. místo. „ Skončit těsně pod stupni vítězů je vždy takové nešťastné, ale Michelle je 4. nejlepší kadetka na světě, což je parádní výkon,“ hodnotí spokojeně trenérky.

Na závodní ploše ale kromě Michelle měl Diamond i svá želízka v ohni v kategorii juniorů. Ve sportovním aerobiku junior duo začaly svůj závod Klaudie Kamlerová a Šárka Dudáčková. Svým energickým výkonem se hladce probojovaly do finále a zde už neponechaly nic náhodě. Soustředily si hlavně na správné provedení prvků obtížnosti a na hodnocení rozhodčích to bylo znát – za prvky byly dokonce první. Holky si při slavnostním vyhlášení pověsily na krk bronzové medaile a obhájily svůj titul z loňského mistrovství a jsou i pro letošní rok II. Vicemistryně světa v kategorii Junior Duo. Trenérky uvedly: „Z holek máme velikou radost, na trénincích opravdu jely na plno a jsme nemírně rády, že se jim podařilo obhájit titul z loňska.“

Novou soutěžní kategorií je letos Petite Aerobik, kde se nám v juniorech pustily do boje Sára Skalická, Berta Holakovská, Šárka Dudáčková, Sabrina Duong Thuy a Maruška Doležalová. Holky musí sestavu nejen „zacvičit“, ale každá choreografie ztvárňuje vybrané téma, kdy na ploše divák musí vidět pořádnou show, která ho dokáže vtáhnout do děje. Holky už na ME dokázaly předvést, že to umí na ploše pořádně rozjet bez sebemenší chyby, o to obtížnější byl jejich start, protože se očekávalo, že budou patřit mezi nejlepší a každé malé zaváhání by je tak mohlo stát finále. Jsou ale neskutečné, každá z nich je ostřílená závodnice a nervozitu nechaly daleko za sebou a do finále postoupily z první příčky.

,,Finále nebylo jednoduché, protože zde byly velmi silné a vyrovnané týmy. Holkám ale velké závody opravdu svědčí a svoje finále zajely báječně, až své trenérky dojaly k slzám. Na slavnostním ceremoniálu vystoupaly na příčku nejvyšší a krom výhry si do Čech vezou titul Mistryň světa. „ Strašně děkujeme za tenhle úžasný zážitek, protože takovou energii, se kterou šly finále, je opravdu hodno mistryň světa. Trochu jsme se bály, aby je neovládla nervozita, aby udržely první místo, ale ony si to šly zkrátka užít a bylo to skvělý,“ uzavírají trenérky Lin Do Thuy a Markéta Vondráčková.

„Za celý klub bychom chtěli poděkovat všem závodnicím za úžasné výkony a báječnou reprezentaci nejen klubu, ale i Česka. Velké díky patří i rodičům za podporu a ještě větší vděčnost nás všech patří našim trenérkám Markét a Liu, které holkám vymyslely neuvěřitelné choreografie a zároveň je perfektně připravily i po fyzické stránce. Děkujeme, “ uvedly za klub Lucie Pechancová a Šárka Stříbrská. 1. krimi

  Policie žádá o pomoc při hledání mladé ženy

 2. zprávy

  Čtyři miliony od kraje dostane jako půjčku organizace Život Plus na Obnovu stacionárního zařízení tísňové péče

 3. krimi

  V Kladně si muž prohnal kulku břichem, letěl pro něj vrtulník

 4. pozvánka

  Kladenský zámek bude v neděli místem, kde děti i rodiče zažijí kouzlo adventu

 5. foto

  Z pekla rovnou do nebe, to se dalo zažít na Mayrau v úterý, v sobotu můžete přijít na pohádku

 6. pozvánka

  Kam vyrazit nejen o víkendu v Kladně a okolí, podívejte se na mnoho možností

 7. krimi

  Policie vydala rady, jak mít připravené auto na zimní provoz

 8. zprávy

  Vánoce očima našich předků: Zima je v plném proudu

 9. zprávy

  Za Kladnem bylo otevřeno nové nákupní centrum

 10. foto

  Na zaplněné náměstí ve Slaném anděl s čertem doslova přiletěli

 11. zprávy

  Už v sobotu můžete navštívit Vánoční jarmark i adventní spirálu v Zooparku Zájezd

 12. krimi

  Řidiči pozor! Poradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 13. kultura

  Ve Slaném pokřtili novou knihu věnovanou nejznámějším nejen slánským pověstem

 14. zprávy

  Mikuláš není český originál, znají i oslavují ho v celé Evropě i když trochu odlišně

 15. video

  Kladenské náměstí ovládli Krampus čerti původně z Rakouska

 16. video

  Mikuláš na koni projel Kladnem, přilákal opět davy lidí

 17. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 18. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 19. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 20. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky