ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Diamantoví andělé z Kladna všem „vytřeli zrak,“ jsou mistři světa

Úterý, 7. listopadu 2023 08:58

Kladno podporuje sport ve všech oblastech o úspěchu sportovců tohoto města hovoří i fakt, že kladeňáci mohou být hrdí na další mistry v tomto případě mistryně světa. Tentokrát se světová špička sklonila před výkonem závodnic ve sportovním aerobiku a fitnes.

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness hostil ve dnech 26. – 28. října belgický Gent. Ani v letošním roce zde nechyběly závodnice klubu Diamond Angels Academy, kterým se podařilo opět probojovat do české reprezentační špičky a ukazují tak, že patří mezi světovou elitu tohoto sportu.

,,První závodní den patřil Michelle Štrálové, která závodila v kategorii Cadet ženy. Singlové kategorie jsou vždy velmi početné, ale Michelle předvedla v základním kole skvělý výkon a do semifinálového kola postupovala dokonce ze třetí příčky. V semifinále přišlo drobné zaváhání, ale Michelle nic nevzdala a postoupila do sobotního finále, které patřilo pouze osmi nejlepším z celého světa. V sobotu Michelle na ploše zajela své finále skvěle, dala do toho vše a odváží si domů úžasné 4. místo. „ Skončit těsně pod stupni vítězů je vždy takové nešťastné, ale Michelle je 4. nejlepší kadetka na světě, což je parádní výkon,“ hodnotí spokojeně trenérky.

Na závodní ploše ale kromě Michelle měl Diamond i svá želízka v ohni v kategorii juniorů. Ve sportovním aerobiku junior duo začaly svůj závod Klaudie Kamlerová a Šárka Dudáčková. Svým energickým výkonem se hladce probojovaly do finále a zde už neponechaly nic náhodě. Soustředily si hlavně na správné provedení prvků obtížnosti a na hodnocení rozhodčích to bylo znát – za prvky byly dokonce první. Holky si při slavnostním vyhlášení pověsily na krk bronzové medaile a obhájily svůj titul z loňského mistrovství a jsou i pro letošní rok II. Vicemistryně světa v kategorii Junior Duo. Trenérky uvedly: „Z holek máme velikou radost, na trénincích opravdu jely na plno a jsme nemírně rády, že se jim podařilo obhájit titul z loňska.“

Novou soutěžní kategorií je letos Petite Aerobik, kde se nám v juniorech pustily do boje Sára Skalická, Berta Holakovská, Šárka Dudáčková, Sabrina Duong Thuy a Maruška Doležalová. Holky musí sestavu nejen „zacvičit“, ale každá choreografie ztvárňuje vybrané téma, kdy na ploše divák musí vidět pořádnou show, která ho dokáže vtáhnout do děje. Holky už na ME dokázaly předvést, že to umí na ploše pořádně rozjet bez sebemenší chyby, o to obtížnější byl jejich start, protože se očekávalo, že budou patřit mezi nejlepší a každé malé zaváhání by je tak mohlo stát finále. Jsou ale neskutečné, každá z nich je ostřílená závodnice a nervozitu nechaly daleko za sebou a do finále postoupily z první příčky.

,,Finále nebylo jednoduché, protože zde byly velmi silné a vyrovnané týmy. Holkám ale velké závody opravdu svědčí a svoje finále zajely báječně, až své trenérky dojaly k slzám. Na slavnostním ceremoniálu vystoupaly na příčku nejvyšší a krom výhry si do Čech vezou titul Mistryň světa. „ Strašně děkujeme za tenhle úžasný zážitek, protože takovou energii, se kterou šly finále, je opravdu hodno mistryň světa. Trochu jsme se bály, aby je neovládla nervozita, aby udržely první místo, ale ony si to šly zkrátka užít a bylo to skvělý,“ uzavírají trenérky Lin Do Thuy a Markéta Vondráčková.

„Za celý klub bychom chtěli poděkovat všem závodnicím za úžasné výkony a báječnou reprezentaci nejen klubu, ale i Česka. Velké díky patří i rodičům za podporu a ještě větší vděčnost nás všech patří našim trenérkám Markét a Liu, které holkám vymyslely neuvěřitelné choreografie a zároveň je perfektně připravily i po fyzické stránce. Děkujeme, “ uvedly za klub Lucie Pechancová a Šárka Stříbrská. 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti