SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladenské Sletiště bude rozdávat radost a úsměvy hlavně dětem

Čtvrtek, 31. srpna 2023 07:44

V sobotu 2. září bude Sletiště místem konání dne se složkami Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje pod názvem Day 4 Children. Celodenní program se záchranáři, hasiči i policisty zahájí charitativní běh pořádaný Sportovními areály města Kladna, které věnují výtěžek z dobrovolného startovného nadačnímu fondu Chance 4 Children na podporu projektu Dr. Klaun.
 
Foto: KL

„Smích je nejlevnější a nejúčinnější všelék, který činí divy.“
(Bertrand Russel)

Program na Sletišti odstartuje v 10 hodin, kdy se příchozí mohou začít registrovat na charitativní běh, jehož start je naplánovaný na 11. hodinu. Pointou je především účast, proto je na výběr ze dvou tras, kilometrové a pětikilometrové, které mohou účastníci podle svých možností zdolat během, ale i na koloběžce, odrážedle nebo na vozíčku či v kočárku.

„Charitativní běh nemá vítězů ani poražených. Jeho hlavní myšlenkou je pohybem pomoci dobré věci. Jsme rádi, že se nám na start každoročně vracejí celé rodiny a děti z kočárků postupně přesedlávají na odrážedla a na koloběžky,“ těší jednatele Sportovních areálů města Kladna Jiřího Chvojku, který si pochvaluje i spolupráci s nadací Chance 4 Children. Na její podporu v loňském roce organizátoři běhu vybrali na dobrovolném startovném 20 400 korun.

„Pro vaši představu taková částka pokryje náklady na 30 návštěv Dr. Klauna v nemocnicích, domovech seniorů a na paliativní péči. Udělalo nám to velkou radost,“ neskrývá radost předsedkyně nadačního fondu Markéta Franke, která loni sama startovala na koloběžce a ani letos nebude ve startovním poli chybět.

Novinkou letošního roku je navazující program v režii složek Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje, který potrvá až do 17 hodin.  

Akce umožní dětem i dospělým nahlédnout do světa záchranářů a poznat jejich práci a techniku. Zkušení záchranáři zodpoví návštěvníkům veškeré otázky ohledně jejich práce a vybavení, které používají při zásazích. Pro malé návštěvníky je připravena zábavná a interaktivní výuka první pomoci – záchranář Marek se svou plyšovou sanitkou naučí děti, jak správně telefonovat na tísňovou linku, aby záchranáři přijeli na správné místo co nejdříve, děti si budou moci vyzkoušet resuscitaci, naučí se, jak zastavit krvácení a mnoho dalšího.

Zástupci policie a městské policie Kladno představí svou práci a techniku, kterou používají při zásazích. A chybět nebudou ani hasiči. Na místě bude také stánek, kde se návštěvníci budou moci zapojit do registru dárců krvetvorných buněk. 

„Tato akce je příležitostí pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit s našimi záchrannými prostředky a dozvědět se více o práci záchranářů. Rád bych poděkoval všem zúčastněným,

Jak uvedl spoluzakladatel nadace Wojas. J. Rafal exluzivně pro Kladenské listy:.Projekt KLAUN začal už před vice než dvaceti roky, Tenkrát jsme začali v nemocnici Motol v Praze. Smich a pozitivní nálada kupodivu pomáhá i v léčbě malých pacientů a dnes mne těší i fakt že děti mnohdy přemlouvají lékaře aby mohli zůstat třeba o den déle v nemocnici protože přijede náš klaun. Těší nás že děláme vše viditelně dobře a potvrzují to i lékaři všech nemocnic ve kterých rozdáváme smích a radost malým pacientům.“

  1. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 2. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 3. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 4. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 5. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 6. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 7. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 8. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 9. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 10. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 11. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 12. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 13. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 14. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 15. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 16. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 17. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 18. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 19. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 20. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením