ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Kladenské Sletiště bude rozdávat radost a úsměvy hlavně dětem

Čtvrtek, 31. srpna 2023 07:44

V sobotu 2. září bude Sletiště místem konání dne se složkami Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje pod názvem Day 4 Children. Celodenní program se záchranáři, hasiči i policisty zahájí charitativní běh pořádaný Sportovními areály města Kladna, které věnují výtěžek z dobrovolného startovného nadačnímu fondu Chance 4 Children na podporu projektu Dr. Klaun.
 
Foto: KL

„Smích je nejlevnější a nejúčinnější všelék, který činí divy.“
(Bertrand Russel)

Program na Sletišti odstartuje v 10 hodin, kdy se příchozí mohou začít registrovat na charitativní běh, jehož start je naplánovaný na 11. hodinu. Pointou je především účast, proto je na výběr ze dvou tras, kilometrové a pětikilometrové, které mohou účastníci podle svých možností zdolat během, ale i na koloběžce, odrážedle nebo na vozíčku či v kočárku.

„Charitativní běh nemá vítězů ani poražených. Jeho hlavní myšlenkou je pohybem pomoci dobré věci. Jsme rádi, že se nám na start každoročně vracejí celé rodiny a děti z kočárků postupně přesedlávají na odrážedla a na koloběžky,“ těší jednatele Sportovních areálů města Kladna Jiřího Chvojku, který si pochvaluje i spolupráci s nadací Chance 4 Children. Na její podporu v loňském roce organizátoři běhu vybrali na dobrovolném startovném 20 400 korun.

„Pro vaši představu taková částka pokryje náklady na 30 návštěv Dr. Klauna v nemocnicích, domovech seniorů a na paliativní péči. Udělalo nám to velkou radost,“ neskrývá radost předsedkyně nadačního fondu Markéta Franke, která loni sama startovala na koloběžce a ani letos nebude ve startovním poli chybět.

Novinkou letošního roku je navazující program v režii složek Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje, který potrvá až do 17 hodin.  

Akce umožní dětem i dospělým nahlédnout do světa záchranářů a poznat jejich práci a techniku. Zkušení záchranáři zodpoví návštěvníkům veškeré otázky ohledně jejich práce a vybavení, které používají při zásazích. Pro malé návštěvníky je připravena zábavná a interaktivní výuka první pomoci – záchranář Marek se svou plyšovou sanitkou naučí děti, jak správně telefonovat na tísňovou linku, aby záchranáři přijeli na správné místo co nejdříve, děti si budou moci vyzkoušet resuscitaci, naučí se, jak zastavit krvácení a mnoho dalšího.

Zástupci policie a městské policie Kladno představí svou práci a techniku, kterou používají při zásazích. A chybět nebudou ani hasiči. Na místě bude také stánek, kde se návštěvníci budou moci zapojit do registru dárců krvetvorných buněk. 

„Tato akce je příležitostí pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit s našimi záchrannými prostředky a dozvědět se více o práci záchranářů. Rád bych poděkoval všem zúčastněným,

Jak uvedl spoluzakladatel nadace Wojas. J. Rafal exluzivně pro Kladenské listy:.Projekt KLAUN začal už před vice než dvaceti roky, Tenkrát jsme začali v nemocnici Motol v Praze. Smich a pozitivní nálada kupodivu pomáhá i v léčbě malých pacientů a dnes mne těší i fakt že děti mnohdy přemlouvají lékaře aby mohli zůstat třeba o den déle v nemocnici protože přijede náš klaun. Těší nás že děláme vše viditelně dobře a potvrzují to i lékaři všech nemocnic ve kterých rozdáváme smích a radost malým pacientům.“

  1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. video

  Záchranářská ulička neboli ulička pro život, její zneužití je porušením zákona