SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

Pondělí, 21. srpna 2023 08:38

Na výstavy, na pohádku pro děti, na staročeský jarmark, na Argentinský večer, či si jít poslechnout hudbu na náměstí. Nabízí se také prohlídka krovů muzea či večerní vycházka po městě. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: KL

Po celý týden můžete v muzeu navštívit expozici nazvanou Zpátky do lavic. Výstava připomíná 110. výročí založení základní školy na Hájích a je sestavená ze sbíraných předmětů, starých školních učebnic, pomůcek, vysvědčení, fotografií a mnoha dalších zajímavostí.

V muzeu je také k nahlédnutí výstava Vojtěch Kubašta – Geniální ilustrátor. K vidění je mnoho autorových ilustrací a prostorových, vyskakovacích obrázků i kreslených betlémů.

V rámci akce Sochy ve městě si můžete prohlédnout bronzová díla známého sochaře Michala Gabriela. Sousoší Jezdec s koňmi stojí na Masarykově náměstí, socha Meditace před kostelem Svatého Gotharda.

V chodbě Knihovny Václava Štecha je k vidění výstava fotografií Pes, přítel mnoha tváří.

V úterý 22. srpna pořádá knihovna v zahradě kina od 10 do 11 hodin další díl (Ne)obyčejných prázdnin. Tentokrát to je divadelní představení pro děti – pohádka O Zlatovlásce. Hraje Loutkové divadélko Šneček.

V pátek 25. srpna bude ve Vlastivědném muzeu od 17 do 18 hodin prohlídka půdy a historického krovu budovy nazvaná Pod barokní střechou. Bývalá piaristická kolej má rozsáhlé půdní prostory, a zde je můžete ojediněle spatřit. Zájemci si také budou moci vyzkoušet zazvonit na restaurované zvony nad kaplí. Zarezervovat se můžete na emailu symerska@muzeumslany.cz nebo telefonu 725 918 622.

V pátek pořádá od 20 do 21:30 hodin infocentrum večerní vycházku pro děti nazvanou Mami, babi, tati, pojďme Slaný prozkoumati. Je to vycházka určená pro ty, kdo se nebojí projít setmělým městem a nahlédnout do jeho tajemných zákoutí.

V pátek také vystoupí v rámci Hudby na náměstí na Masarykově náměstí od 20 hodin skupina Refreš. Jedná se o pětičlennou kapelu z Panenského Týnce, která hraje rock, country, folk, pop a bigbeat.

Od pátku do neděle 3. září si také můžete prohlédnout v Památníku Antonína Dvořáka ve Zlonicích výstavu Alexandry Horové nazvanou Smalt. Uvidíte neobvyklou techniku velkoplošných smaltů.

V sobotu 26. srpna mohou zájemci po celý den zamířit na tradiční Staročeský jarmark ve Třebízi. Ani letos nebudou chybět stálé expozice muzea, pestré stánky s nabídkou rukodělných výrobků a přírodních produktů, ukázky řemesel a občerstvení. Děti povozí staročeský ručně poháněný kolotoč. A atmosféru bude dokreslovat živá lidová hudba.

V neděli 27. srpna se od 12 do 21 hodin uskuteční u altánu v lesoparku Háje sedmý ročník akce Neděle plná chutí. Čekají na vás gastronomické zážitky, hudba a úžasná atmosféra pod stromy.

V neděli můžete od 16 hodin zamířit do Kumpánovy zahrady na Argentinský večer. Čeká na vás scénické čtení divadelní hry Ulf v podání Veroniky Žilkové, tango jako doprovod a různé argentinské lahůdky.

V neděli v 17 hodin začne v Galerii v Troubě vernisáž 42. ročníku Salonu slánských výtvarníků. Poslední srpnovou neděli je Salon tradičně určen dámám, tentokrát tedy svá díla představí patnáct žen. Výstava potrvá do soboty 2. září.

 

 


 1. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 2. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 3. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 4. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 5. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 6. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 7. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav

 8. akce

  Ve Slaném zažijete výbuchy mezinárodních chutí

 9. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 10. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 11. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 12. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 13. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 14. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 15. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 16. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 17. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 18. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 19. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 20. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením