ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

Pondělí, 21. srpna 2023 08:38

Na výstavy, na pohádku pro děti, na staročeský jarmark, na Argentinský večer, či si jít poslechnout hudbu na náměstí. Nabízí se také prohlídka krovů muzea či večerní vycházka po městě. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: KL

Po celý týden můžete v muzeu navštívit expozici nazvanou Zpátky do lavic. Výstava připomíná 110. výročí založení základní školy na Hájích a je sestavená ze sbíraných předmětů, starých školních učebnic, pomůcek, vysvědčení, fotografií a mnoha dalších zajímavostí.

V muzeu je také k nahlédnutí výstava Vojtěch Kubašta – Geniální ilustrátor. K vidění je mnoho autorových ilustrací a prostorových, vyskakovacích obrázků i kreslených betlémů.

V rámci akce Sochy ve městě si můžete prohlédnout bronzová díla známého sochaře Michala Gabriela. Sousoší Jezdec s koňmi stojí na Masarykově náměstí, socha Meditace před kostelem Svatého Gotharda.

V chodbě Knihovny Václava Štecha je k vidění výstava fotografií Pes, přítel mnoha tváří.

V úterý 22. srpna pořádá knihovna v zahradě kina od 10 do 11 hodin další díl (Ne)obyčejných prázdnin. Tentokrát to je divadelní představení pro děti – pohádka O Zlatovlásce. Hraje Loutkové divadélko Šneček.

V pátek 25. srpna bude ve Vlastivědném muzeu od 17 do 18 hodin prohlídka půdy a historického krovu budovy nazvaná Pod barokní střechou. Bývalá piaristická kolej má rozsáhlé půdní prostory, a zde je můžete ojediněle spatřit. Zájemci si také budou moci vyzkoušet zazvonit na restaurované zvony nad kaplí. Zarezervovat se můžete na emailu symerska@muzeumslany.cz nebo telefonu 725 918 622.

V pátek pořádá od 20 do 21:30 hodin infocentrum večerní vycházku pro děti nazvanou Mami, babi, tati, pojďme Slaný prozkoumati. Je to vycházka určená pro ty, kdo se nebojí projít setmělým městem a nahlédnout do jeho tajemných zákoutí.

V pátek také vystoupí v rámci Hudby na náměstí na Masarykově náměstí od 20 hodin skupina Refreš. Jedná se o pětičlennou kapelu z Panenského Týnce, která hraje rock, country, folk, pop a bigbeat.

Od pátku do neděle 3. září si také můžete prohlédnout v Památníku Antonína Dvořáka ve Zlonicích výstavu Alexandry Horové nazvanou Smalt. Uvidíte neobvyklou techniku velkoplošných smaltů.

V sobotu 26. srpna mohou zájemci po celý den zamířit na tradiční Staročeský jarmark ve Třebízi. Ani letos nebudou chybět stálé expozice muzea, pestré stánky s nabídkou rukodělných výrobků a přírodních produktů, ukázky řemesel a občerstvení. Děti povozí staročeský ručně poháněný kolotoč. A atmosféru bude dokreslovat živá lidová hudba.

V neděli 27. srpna se od 12 do 21 hodin uskuteční u altánu v lesoparku Háje sedmý ročník akce Neděle plná chutí. Čekají na vás gastronomické zážitky, hudba a úžasná atmosféra pod stromy.

V neděli můžete od 16 hodin zamířit do Kumpánovy zahrady na Argentinský večer. Čeká na vás scénické čtení divadelní hry Ulf v podání Veroniky Žilkové, tango jako doprovod a různé argentinské lahůdky.

V neděli v 17 hodin začne v Galerii v Troubě vernisáž 42. ročníku Salonu slánských výtvarníků. Poslední srpnovou neděli je Salon tradičně určen dámám, tentokrát tedy svá díla představí patnáct žen. Výstava potrvá do soboty 2. září.

 

 


 1. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 2. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 3. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 4. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 5. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 6. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 7. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 8. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 9. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 10. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 11. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 12. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 13. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 14. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 15. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 16. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 17. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 18. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi

 19. zprávy

  Tábory pro zvídavé děti budou letos i v Kladně

 20. info z radnice

  Zámecká stodola i zahrada projdou proměnou, stodola bude sloužit veřejnosti