SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Policie pomáhá postiženým dětem

Sobota, 20. května 2023 08:16

V pátek 12. května 2023 se v prostorách Muzea Policie České republiky uskutečnilo velmi milé setkání mezi zástupci středočeské policie, Nadace Konta Bariéry a především za účasti Emy, Toníka a jejich rodin. Účelem setkání bylo vyhlášení jarního kola projektu Přes bariéry s policií, který policie pořádá ve spolupráci se Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra. 

Především šlo předání šeků již zmíněné Emě a Toníkovi. Policisté, studenti a partneři vybrali částku téměř 170 tisíc korun, kterou byla oběma dětem rovným dílem rozdělena. Šeky převzali rodiče Emičky a Toníka z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen.  Václava Kučery, náměstka ředitele pro vnější službu plk. René Petáka a mjr. Petry Hofmanové, vedoucí školního policejního střediska.

Všichni zúčastnění se shodli, že projekt má velký smysl a všechny velice těší jeho již 5letá tradice, především pak jeho smysl pomáhat druhým. 
Ředitel středočeské policie brig. gen. Václav Kučera policistům poděkoval za jejich nemalé finanční příspěvky a ocenil partnery akce za jejich významnou spolupráci na projektu.

Toník je 10letý chlapec, který se narodil předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Ta ho zasáhla natolik, že nemluví a nepostaví se na nohy. Toník by chtěl ale dělat všechno jako jeho bráška – dvojče. Tedy plavat, jezdit na výlety s rodiči a podnikat další aktivity. I přes to, že Toník, který je odkázán na pomoc druhých, rehabilituje a dělá značné pokroky, potřeboval by ještě další rehabilitační cvičení a pobyty, které ale nejsou zcela hrazeny pojišťovnou, a tak jsou pro rodiče hůře dostupné. Na tyto aktivity potřeboval Toník částku 70 tisíc korun. Policisté, policistky ze Středočeského kraje a další partneři vybrali ale vyšší částku, celkem 84 596 korun, a tak kromě rehabilitačního pobytu přispějí Toníkovi také na zdravotní pomůcky.

Další klientkou je 13letá Emička, která na svět přišla nevidomá, dodnes sama nemluví, nechodí a potýká se s těžkým mentálním postižením. Péče o Emu je pro rodiče velmi náročná nejen z finančního hlediska, ale i po stránce zajištění péče a potřebných pomůcek, které její život ulehčují. A nyní Emička potřebuje nový zdravotní vozík, protože z toho původního už vyrostla. Vzhledem k tomu, že jej nehradí zdravotní pojišťovna, rozhodli se policisté s jejím pořízením rodině Emy pomoci. Z požadovaných 55 tisíc na jeho zakoupení ale Emičce poskytli částku opět mnohem vyšší, taktéž 84 596 korun. Kromě nového vozíku využije rodina finanční prostředky na rehabilitační aktivity a cvičení, které jsou také nedílnou součástí jejího života.

Součástí vyhlášení jarního kola projektu bylo i ocenění pěti nejlepších sportovců ze středočeských středních škol, kteří získali nejlepší výsledky v rámci fyzických testů. Nejvíce bodů získal Jaroslav R. ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kladno, 2.  David S. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk, 3. Adam R. ze Sportovního gymnázia Kladno, 4. Jakub Š. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk a 5. Daniel M. ze Sportovního gymnázia Kladno.

Ti, kteří úspěšně zvládli fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, obdrželi voucher, ten jim zaručí, že v případě zájmu o práci u středočeské policie už znovu nemusí fyzické testy absolvovat.

Projekt vznikl v roce 2018  a již pět let pomáháme těm, kteří to potřebují. Snažíme se také prostřednictvím sportu oslovit mladé studenty k práci u Policie České republiky, a hlavně je i motivovat ke sportovním aktivitám. Od roku 2018 do současnosti prošlo naším projektem na 5000 studentů.

„Emička a Toník jsou již 19. a 20. klientem, které Nadace Konto Bariéry Charta 77 vybrala a kterým poskytujeme vybrané finanční prostředky na zkvalitnění života. Celkem jsme na těchto 20 klientů vybrali za pět let realizace projektu téměř 1,8 milionu korun,“ uvedla  Barbora Schneeweissová tisková mluvčí Policie ČR – KŘP Středočeského kraje


 1. krimi

  Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. foto

  Handikopavené děti zažily v Řisutech ocenění svého celoročního snažení

 3. krimi

  Přes zákaz řídili auta, hrozí jim dva roky za mřížemi

 4. zprávy

  Kladenská nemocnice má za září na kontě 54 miminek

 5. zprávy

  Po stopách zvoniček na slánsku se vydaly stovky lidí

 6. zprávy

  KlaPod nasadil laťku hodně vysoko, otevřete nový podcast

 7. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 8. zprávy

  Jdu za svým snem, příběh studentky zdrávky v Kladně, asistenční pes jí doprovází i ve škole

 9. krimi

  Daší opilec za volantem byl dopaden, naměřili mu téměř dvě promile alkoholu

 10. foto

  Pátý food festival ve Slaném byl oslavou jídla ze všech koutů světa

 11. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 12. zprávy

   Kraj opět přispěje obcím na péči o vysazené stromy, je mezi nimi i Slaný

 13. zprávy

  Rodinný Park Mirakulum přivítal pěstounské rodiny

 14. pozvánka

  Už v neděli 1, října začíná v Kladně týden plný architektury a dobrodružství

 15. zprávy

  Zlonice a Běleč dostanou od Středočeského kraje peníze na svůj rozvoj na svůj rozvoj

 16. zprávy

  Kladenští siláci bodovali i na MS ve Vídni 2023

 17. krimi

  Zatím neznámá osoba odcizila osm triček za 14 000 korun

 18. sport

  Minigolf v Kladně na Sletišti je stále v provozu

 19. zprávy

  TV měsíčník Kladno je znovu tady, nově si můžete reportáže pustit i na podcastu KlaPod

 20. zprávy

  Češi dnes slaví Den české státnosti – svatý Václav