ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Policie pomáhá postiženým dětem

Sobota, 20. května 2023 08:16

V pátek 12. května 2023 se v prostorách Muzea Policie České republiky uskutečnilo velmi milé setkání mezi zástupci středočeské policie, Nadace Konta Bariéry a především za účasti Emy, Toníka a jejich rodin. Účelem setkání bylo vyhlášení jarního kola projektu Přes bariéry s policií, který policie pořádá ve spolupráci se Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra. 

Především šlo předání šeků již zmíněné Emě a Toníkovi. Policisté, studenti a partneři vybrali částku téměř 170 tisíc korun, kterou byla oběma dětem rovným dílem rozdělena. Šeky převzali rodiče Emičky a Toníka z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen.  Václava Kučery, náměstka ředitele pro vnější službu plk. René Petáka a mjr. Petry Hofmanové, vedoucí školního policejního střediska.

Všichni zúčastnění se shodli, že projekt má velký smysl a všechny velice těší jeho již 5letá tradice, především pak jeho smysl pomáhat druhým. 
Ředitel středočeské policie brig. gen. Václav Kučera policistům poděkoval za jejich nemalé finanční příspěvky a ocenil partnery akce za jejich významnou spolupráci na projektu.

Toník je 10letý chlapec, který se narodil předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Ta ho zasáhla natolik, že nemluví a nepostaví se na nohy. Toník by chtěl ale dělat všechno jako jeho bráška – dvojče. Tedy plavat, jezdit na výlety s rodiči a podnikat další aktivity. I přes to, že Toník, který je odkázán na pomoc druhých, rehabilituje a dělá značné pokroky, potřeboval by ještě další rehabilitační cvičení a pobyty, které ale nejsou zcela hrazeny pojišťovnou, a tak jsou pro rodiče hůře dostupné. Na tyto aktivity potřeboval Toník částku 70 tisíc korun. Policisté, policistky ze Středočeského kraje a další partneři vybrali ale vyšší částku, celkem 84 596 korun, a tak kromě rehabilitačního pobytu přispějí Toníkovi také na zdravotní pomůcky.

Další klientkou je 13letá Emička, která na svět přišla nevidomá, dodnes sama nemluví, nechodí a potýká se s těžkým mentálním postižením. Péče o Emu je pro rodiče velmi náročná nejen z finančního hlediska, ale i po stránce zajištění péče a potřebných pomůcek, které její život ulehčují. A nyní Emička potřebuje nový zdravotní vozík, protože z toho původního už vyrostla. Vzhledem k tomu, že jej nehradí zdravotní pojišťovna, rozhodli se policisté s jejím pořízením rodině Emy pomoci. Z požadovaných 55 tisíc na jeho zakoupení ale Emičce poskytli částku opět mnohem vyšší, taktéž 84 596 korun. Kromě nového vozíku využije rodina finanční prostředky na rehabilitační aktivity a cvičení, které jsou také nedílnou součástí jejího života.

Součástí vyhlášení jarního kola projektu bylo i ocenění pěti nejlepších sportovců ze středočeských středních škol, kteří získali nejlepší výsledky v rámci fyzických testů. Nejvíce bodů získal Jaroslav R. ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kladno, 2.  David S. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk, 3. Adam R. ze Sportovního gymnázia Kladno, 4. Jakub Š. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk a 5. Daniel M. ze Sportovního gymnázia Kladno.

Ti, kteří úspěšně zvládli fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, obdrželi voucher, ten jim zaručí, že v případě zájmu o práci u středočeské policie už znovu nemusí fyzické testy absolvovat.

Projekt vznikl v roce 2018  a již pět let pomáháme těm, kteří to potřebují. Snažíme se také prostřednictvím sportu oslovit mladé studenty k práci u Policie České republiky, a hlavně je i motivovat ke sportovním aktivitám. Od roku 2018 do současnosti prošlo naším projektem na 5000 studentů.

„Emička a Toník jsou již 19. a 20. klientem, které Nadace Konto Bariéry Charta 77 vybrala a kterým poskytujeme vybrané finanční prostředky na zkvalitnění života. Celkem jsme na těchto 20 klientů vybrali za pět let realizace projektu téměř 1,8 milionu korun,“ uvedla  Barbora Schneeweissová tisková mluvčí Policie ČR – KŘP Středočeského kraje


 1. krimi

  Jízda v protisměru na dalnici D 6, policie hledá svědky, ohrozili ostatní řidiče, záchranáře policisty i hasiče

 2. zprávy

  V Ledcích využijí prostředky od kraje na obecní úřad, Pchery dostanou téměř dva miliony

 3. zprávy

  Revolution Train z pohledu policie

 4. zprávy

  Motyčín navštívila největší pojízdná zvonkohra na světě

 5. zprávy

  Sobota rozhodne o postupu kladenských Kanonýrů do superligy,přijďte je podpořit

 6. info z radnice

  Zápis dětí do kladenských základních škol pro školní rok 2024/2025

 7. krimi

  Žena v Kladně odcizila kosmetiku za více než 10 tisíc, sama se přihlásila na policii.

 8. pozvánka

  Řízkové hody na vás čekají celý víkend v Královickém dvoře

 9. pozvánka

  Zoopark zájezd zve na premíéru filmu o přírodě Arizony

 10. krimi

  Nejdřive předvedla striptýz a po tom dala strážníkovi facku

 11. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 17 dnů

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. zprávy

  Školní kavárna v Kladně na náměstí E. Beneše přivítala první hosty

 14. zprávy

  V Kladně trhy pokračují opět ve středu, ve Slaném budou mít premiéru 19. dubna

 15. zprávy

  Královice nabízejí prostor pro školení nebo setkání vaší firmy

 16. info z radnice

  Blíží se termín zápisu do mateřských škol ve Slaném

 17. krimi

  Středočeští hasiči měli od počátku roku Bohužel mnoho velkých zásahů

 18. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 19. pozvánka

  Dnes máte možnost zažít ptačí den v Zooparku Zájezd

 20. zprávy

  Krajské školy si rozdělí 12. milionů, SOU Slaný a ZUŠ Kladno jsou mezi nimi