SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Policie pomáhá postiženým dětem

Sobota, 20. května 2023 08:16

V pátek 12. května 2023 se v prostorách Muzea Policie České republiky uskutečnilo velmi milé setkání mezi zástupci středočeské policie, Nadace Konta Bariéry a především za účasti Emy, Toníka a jejich rodin. Účelem setkání bylo vyhlášení jarního kola projektu Přes bariéry s policií, který policie pořádá ve spolupráci se Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra. 

Především šlo předání šeků již zmíněné Emě a Toníkovi. Policisté, studenti a partneři vybrali částku téměř 170 tisíc korun, kterou byla oběma dětem rovným dílem rozdělena. Šeky převzali rodiče Emičky a Toníka z rukou ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje brig. gen.  Václava Kučery, náměstka ředitele pro vnější službu plk. René Petáka a mjr. Petry Hofmanové, vedoucí školního policejního střediska.

Všichni zúčastnění se shodli, že projekt má velký smysl a všechny velice těší jeho již 5letá tradice, především pak jeho smysl pomáhat druhým. 
Ředitel středočeské policie brig. gen. Václav Kučera policistům poděkoval za jejich nemalé finanční příspěvky a ocenil partnery akce za jejich významnou spolupráci na projektu.

Toník je 10letý chlapec, který se narodil předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Ta ho zasáhla natolik, že nemluví a nepostaví se na nohy. Toník by chtěl ale dělat všechno jako jeho bráška – dvojče. Tedy plavat, jezdit na výlety s rodiči a podnikat další aktivity. I přes to, že Toník, který je odkázán na pomoc druhých, rehabilituje a dělá značné pokroky, potřeboval by ještě další rehabilitační cvičení a pobyty, které ale nejsou zcela hrazeny pojišťovnou, a tak jsou pro rodiče hůře dostupné. Na tyto aktivity potřeboval Toník částku 70 tisíc korun. Policisté, policistky ze Středočeského kraje a další partneři vybrali ale vyšší částku, celkem 84 596 korun, a tak kromě rehabilitačního pobytu přispějí Toníkovi také na zdravotní pomůcky.

Další klientkou je 13letá Emička, která na svět přišla nevidomá, dodnes sama nemluví, nechodí a potýká se s těžkým mentálním postižením. Péče o Emu je pro rodiče velmi náročná nejen z finančního hlediska, ale i po stránce zajištění péče a potřebných pomůcek, které její život ulehčují. A nyní Emička potřebuje nový zdravotní vozík, protože z toho původního už vyrostla. Vzhledem k tomu, že jej nehradí zdravotní pojišťovna, rozhodli se policisté s jejím pořízením rodině Emy pomoci. Z požadovaných 55 tisíc na jeho zakoupení ale Emičce poskytli částku opět mnohem vyšší, taktéž 84 596 korun. Kromě nového vozíku využije rodina finanční prostředky na rehabilitační aktivity a cvičení, které jsou také nedílnou součástí jejího života.

Součástí vyhlášení jarního kola projektu bylo i ocenění pěti nejlepších sportovců ze středočeských středních škol, kteří získali nejlepší výsledky v rámci fyzických testů. Nejvíce bodů získal Jaroslav R. ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kladno, 2.  David S. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk, 3. Adam R. ze Sportovního gymnázia Kladno, 4. Jakub Š. z Gymnázia B. Hrabala Nymburk a 5. Daniel M. ze Sportovního gymnázia Kladno.

Ti, kteří úspěšně zvládli fyzické testy, které jsou jednou z podmínek splnění přijímacího řízení, obdrželi voucher, ten jim zaručí, že v případě zájmu o práci u středočeské policie už znovu nemusí fyzické testy absolvovat.

Projekt vznikl v roce 2018  a již pět let pomáháme těm, kteří to potřebují. Snažíme se také prostřednictvím sportu oslovit mladé studenty k práci u Policie České republiky, a hlavně je i motivovat ke sportovním aktivitám. Od roku 2018 do současnosti prošlo naším projektem na 5000 studentů.

„Emička a Toník jsou již 19. a 20. klientem, které Nadace Konto Bariéry Charta 77 vybrala a kterým poskytujeme vybrané finanční prostředky na zkvalitnění života. Celkem jsme na těchto 20 klientů vybrali za pět let realizace projektu téměř 1,8 milionu korun,“ uvedla  Barbora Schneeweissová tisková mluvčí Policie ČR – KŘP Středočeského kraje


 1. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 2. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 3. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 4. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 5. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 6. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 9. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 10. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 11. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 12. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 13. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 14. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 15. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 16. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 17. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 18. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 19. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 20. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů