ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Farmarske trhy Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

Neděle, 7. května 2023 07:50

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete si prohlédnout výtvarná díla v galerii, přijít na historickou přednášku či přednášku o vesmíru. Pro sportovně založené je tu turistický pochod do Dolína, soutěž v orientálních tancích a závody motorek, pro milovníky kávy workshop o cuppingu. Příznivci vína zase ocení ochutnávku ve vinařství a děti potěší den plný Pokémonů. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: Hana Vranová

V úterý 9. května můžete od 17 hodin navštívit v galerii V Troubě vernisáž fotografií a obrazů Maxima Reeda a Adama Machálka.

V úterý 9.května nabídne od 17:30 hodin ateliér Jeleni nelení Cupping se Zobanem. Cupping je velmi jednoduše řečeno degustace káv, určení její kvality a odlišností na základě jejich chuti a vůně. Tento workshop povede majitel pražírny a kavárny v Litoměřicích.

Od středy 10. května do neděle 14. května probíhá Český den proti rakovině v infocentru Pod Velvarskou branou a v knihovně Václava Štecha. Můžete tam zakoupit žluté kvítky měsíčku lékařského na podporu Českého dne proti rakovině.

Ve čtvrtek 11. května proběhne od 17 hodin v Malé galerii muzea přednáška Martinicové a město Slaný v 1. polovině 17. století. K příložitosti 400. výročí nástupu Martiniců do města Slaného pohovoří Josef Kadeřábek.

V pátek 12. května nabídne od 17:30 do 20:30 ateliér Jeleni nelení workshop Rodinné konstelace, určený k harmonizaci rodinných vztahů. Počet osob je omezen, proto je nutná registrace předem lektorce Kamile Hroudové na telefonu 602 175 988.

V pátek 12. května se od 18 do 19:30 hodin můžete těšit na Tajný recept na vesmír. Legendární přednášku Jakuba Rozehnala jako šéfkuchaře jedinečné show uvidíte ve Hvězdárně Jaroslava Trnky. Recept na přípravu vesmíru se skrývá v každé kuchyni. Vařící polévka, kapka vody na rozpálené pánvi či plamen zbarvený zrnkem soli do žluta – to vše určují stejné zákony, které vládnou nitru hvězd i celému vesmíru. Rezervace předem na emailu hvezdarna@meuslany.cz nebo sms na telefon 607 268 187.

V pátek 12. května a sobotu 13. května se koná areálu bývalé mlékárny Charitativní sbírka. Můžete darovat oblečení, lůžkoviny, hračky, obuv, knihy či menší elektrospotřebiče.

V sobotu 13. května proběhne od 9:30 hodin v Městském centru Grand Orient dance Slaný. Je to již 5. ročník soutěžní taneční přehlídky v orientálních tancích. Letošní novinkou bude soutěž mažoretek a twirlingu.

Mezi 11 a 15 hodinou se můžete přijít podívat na Pokémon den do Domu dětí a mládeže. Máte rádi pokémony? Pak vás čeká povídání o tom, jak to vše začalo, pokémon hry, tombola, možnost zahrát si karetní hru či si vyměnit kartičky. Dále tam také najdete fotokoutek, pokémoní dílničky a malování na obličej.

V sobotu 13. května. také zahajuje Infocentrum turistickou sezónu pochodem Putování do Dolína. Start je ve 14 hodin u Infocentra, a na nedočkavé turisty čekají tato zastavení: klášter, hřbitov a Golgota, Sloup vinařů a rybářů, výhled na Ovčárský kostelík, archeologické nálezy při budování obchvatu města a dolínský kostel, a to včetně jeho interiéru.

Mezi 15 a 18 hodinou dojde na stadionu ploché dráhy k PRO-TEC Memoriálu Antonína Vildeho, Mistrovství ČR 125 ccm na klasické a krátké dráze.

Po celou sobutu i neděli můžete ve Vinařství Kvíc ochutnávat česká vína. Doporučuje se rezervace míst na emailu petr.rychtarik@vinarstvikvic.cz.

O víkendu také můžete zamířit na prožitkový workshop Sebeláska a vnitřní dítě v obchodu Cesta k poznání na adrese Kynského 119. Sebeláska je základním předpokladem spokojeného života, zdravého sebevědomí a kvalitních vztahů. Objednat se můžete na telefonu 725 099 185 u Lenky Stanslické.

V pondělí 15. května chystá po celý den Dům s pečovatelskou službou Na Sadech individuální kurzy německého jazyka pro seniory.

V pondělí se také senioři můžou těšit od 15 do 16 hodin na oblíbené Hrátky s pamětí v knihovně. Tématem je cestování po Čechách, z kraje do kraje, z města do města, pomocí metody příběhu.

V pondělí se také koná od 17 hodin přednáška Strach a nejistota v Café Church Vinařického. Tématem povídání bude strach, pocity viny, nejistota. Dozvíte se také, jak se těchto nepříjemných pocitů zbavit.

Od 15. května až do 30. května můžete v knihovně zažít Májové rande naslepo s knihou. V oddělení pro dospělé pro vás budou v čase otevírací doby připraveni utajení knižní partneři na schůzku a přečtení. Užijte si ten moment překvapení, až knihu rozbalíte. Knih si můžete narozdíl od partnerů vypůjčit i více.

Autor: Hana Vranová

                                                                                        ..


 1. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 2. pozvánka

  Čarodějnické rejdění na Sletišti se Sportovními areály města Kladna

 3. zprávy

  Poznejte osobnosti Kladna, pozvání do Klapodu přijal Leoš Stránský, splnil si sen, je kaskadér

 4. info z radnice

  Infocentrum města Slaný získalo cenu České unie cestovního ruchu

 5. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 6. zprávy

  Všechny zastávky v kraji budou na znamení

 7. krimi

  Složky IZS zasahovaly v Kladně-Rozdělově při záchraně života nezletilé osoby

 8. video

  V Kladně došlo k napadení několika mladých žen, policie hledá další poškozené a svědky

 9. krimi

  Policisté objasnili vloupání do rodinných domů v Hostouni

 10. pozvánka

  Již zítra můžete oslavit den země v Zooparku Zájezd

 11. info z radnice

  Slaný se opět zapojí do akce „Den země“

 12. zprávy

  Učitele/ky, asistenty/ky přijme ZŠ škola ve Svárově s tradicí od roku 1905

 13. sport

  Fitness ráno pro dámy v Royal Fitness

 14. krimi

  Speed Marathon 2024, akce zaměřená na měření rychlosti, víme kde to bude, už zítra

 15. zprávy

  Strážníkům v Kladně se podařilo najít odcizeného psa, ukradl ho bezdomovec

 16. info z radnice

  Královské město Slaný opět podpoří zájmové organizace a spolky

 17. zprávy

  Klapod je zpět, poznejte osobnosti Kladna, Vránu našli v hospodě

 18. zprávy

  Vyhrajte se Zooparkem Zájezd, unikátní dokument stojí za zhlédnutí

 19. pozvánka

  Den země Kladno oslaví v Zahradě Kladenského zámku

 20. pozvánka

  Bitva Libušín 2024 aneb pocta Janu Žižkovi vypukne už za 10 dnů