SAMK TV Měsíční Kladno
Vánoce ČSAD KLADNO KLAPOD
 • Vánoce
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném za zábavou, poučením nebo poznáním

Neděle, 7. května 2023 07:50

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete si prohlédnout výtvarná díla v galerii, přijít na historickou přednášku či přednášku o vesmíru. Pro sportovně založené je tu turistický pochod do Dolína, soutěž v orientálních tancích a závody motorek, pro milovníky kávy workshop o cuppingu. Příznivci vína zase ocení ochutnávku ve vinařství a děti potěší den plný Pokémonů. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: Hana Vranová

V úterý 9. května můžete od 17 hodin navštívit v galerii V Troubě vernisáž fotografií a obrazů Maxima Reeda a Adama Machálka.

V úterý 9.května nabídne od 17:30 hodin ateliér Jeleni nelení Cupping se Zobanem. Cupping je velmi jednoduše řečeno degustace káv, určení její kvality a odlišností na základě jejich chuti a vůně. Tento workshop povede majitel pražírny a kavárny v Litoměřicích.

Od středy 10. května do neděle 14. května probíhá Český den proti rakovině v infocentru Pod Velvarskou branou a v knihovně Václava Štecha. Můžete tam zakoupit žluté kvítky měsíčku lékařského na podporu Českého dne proti rakovině.

Ve čtvrtek 11. května proběhne od 17 hodin v Malé galerii muzea přednáška Martinicové a město Slaný v 1. polovině 17. století. K příložitosti 400. výročí nástupu Martiniců do města Slaného pohovoří Josef Kadeřábek.

V pátek 12. května nabídne od 17:30 do 20:30 ateliér Jeleni nelení workshop Rodinné konstelace, určený k harmonizaci rodinných vztahů. Počet osob je omezen, proto je nutná registrace předem lektorce Kamile Hroudové na telefonu 602 175 988.

V pátek 12. května se od 18 do 19:30 hodin můžete těšit na Tajný recept na vesmír. Legendární přednášku Jakuba Rozehnala jako šéfkuchaře jedinečné show uvidíte ve Hvězdárně Jaroslava Trnky. Recept na přípravu vesmíru se skrývá v každé kuchyni. Vařící polévka, kapka vody na rozpálené pánvi či plamen zbarvený zrnkem soli do žluta – to vše určují stejné zákony, které vládnou nitru hvězd i celému vesmíru. Rezervace předem na emailu hvezdarna@meuslany.cz nebo sms na telefon 607 268 187.

V pátek 12. května a sobotu 13. května se koná areálu bývalé mlékárny Charitativní sbírka. Můžete darovat oblečení, lůžkoviny, hračky, obuv, knihy či menší elektrospotřebiče.

V sobotu 13. května proběhne od 9:30 hodin v Městském centru Grand Orient dance Slaný. Je to již 5. ročník soutěžní taneční přehlídky v orientálních tancích. Letošní novinkou bude soutěž mažoretek a twirlingu.

Mezi 11 a 15 hodinou se můžete přijít podívat na Pokémon den do Domu dětí a mládeže. Máte rádi pokémony? Pak vás čeká povídání o tom, jak to vše začalo, pokémon hry, tombola, možnost zahrát si karetní hru či si vyměnit kartičky. Dále tam také najdete fotokoutek, pokémoní dílničky a malování na obličej.

V sobotu 13. května. také zahajuje Infocentrum turistickou sezónu pochodem Putování do Dolína. Start je ve 14 hodin u Infocentra, a na nedočkavé turisty čekají tato zastavení: klášter, hřbitov a Golgota, Sloup vinařů a rybářů, výhled na Ovčárský kostelík, archeologické nálezy při budování obchvatu města a dolínský kostel, a to včetně jeho interiéru.

Mezi 15 a 18 hodinou dojde na stadionu ploché dráhy k PRO-TEC Memoriálu Antonína Vildeho, Mistrovství ČR 125 ccm na klasické a krátké dráze.

Po celou sobutu i neděli můžete ve Vinařství Kvíc ochutnávat česká vína. Doporučuje se rezervace míst na emailu petr.rychtarik@vinarstvikvic.cz.

O víkendu také můžete zamířit na prožitkový workshop Sebeláska a vnitřní dítě v obchodu Cesta k poznání na adrese Kynského 119. Sebeláska je základním předpokladem spokojeného života, zdravého sebevědomí a kvalitních vztahů. Objednat se můžete na telefonu 725 099 185 u Lenky Stanslické.

V pondělí 15. května chystá po celý den Dům s pečovatelskou službou Na Sadech individuální kurzy německého jazyka pro seniory.

V pondělí se také senioři můžou těšit od 15 do 16 hodin na oblíbené Hrátky s pamětí v knihovně. Tématem je cestování po Čechách, z kraje do kraje, z města do města, pomocí metody příběhu.

V pondělí se také koná od 17 hodin přednáška Strach a nejistota v Café Church Vinařického. Tématem povídání bude strach, pocity viny, nejistota. Dozvíte se také, jak se těchto nepříjemných pocitů zbavit.

Od 15. května až do 30. května můžete v knihovně zažít Májové rande naslepo s knihou. V oddělení pro dospělé pro vás budou v čase otevírací doby připraveni utajení knižní partneři na schůzku a přečtení. Užijte si ten moment překvapení, až knihu rozbalíte. Knih si můžete narozdíl od partnerů vypůjčit i více.

Autor: Hana Vranová

                                                                                        ..


 1. zprávy

  Mladí hokejisté ze Slaného zvítězili v kampani Puky pomáhají

 2. zprávy

  Pátý ročník soutěže o nejkrásnější kladenskou fotografii se blíží ke konci, ještě můžete hlasovat

 3. sport

  Jarní prázdniny kladenských dětí 2024, Sportovní areály města Kladna spustily přihlášky

 4. kultura

  Poodhalili jsme pro vás roušku tajemství adventního období v historii i současnosti

 5. video

  V neděli začaly v Kladně Vánoce rozsvícením stromu splněných přání

 6. foto

  VIDEO: V Knovízi prošly děti pekelnou stezku

 7. pozvánka

  Kladenské Vánoce: Na co se můžete tento týden těšit?

 8. zprávy

  Nejen kladenské cestující čekají od 10. prosince změny v autobusové dopravě

 9. zprávy

  Co vám možná tento týden uteklo v Kladenských listech

 10. video

  Rozsvícení stromu i náměstí ve Slaném přilákalo stovky lidí

 11. povidka

  Povídka Kladenských listů: Svíčka první – o veverkách, Barborce, Mikuláši a těšení

 12. zprávy

   Naučné středisko ekologické výchovy Kladno-Čabárna, dostane příspěvek od kraje

 13. zprávy

  Čtyři knihovny v kraji se podělí o 10 milionů na svůj provoz

 14. pozvánka

  Mikuláš na koni přijede 5. prosince do Kladna, těšit se můžete i na Krampusáky

 15. pozvánka

  V Kladenském zámku můžete navštívit výstavu betlémů

 16. pozvánka

  Slavnost světla ve Slaném vás čeká již v sobotu

 17. zprávy

  Kladenské Vánoce začnou první adventní neděli na náměstí Starosty Pavla

 18. sport

  Kladenští karatisté získali tři nominace na Mistrovství České republiky

 19. video

  V Kladně došlo ke střetu chodkyně a autobusu. Pro ženu přiletěl vrtulník

 20. pozvánka

  V Knovízi jsou s čerty žerty. Přesvědčte o tom v pátek a sobotu