• Nad Kladnem
  • SOU a SOŠ Kladno

Tohle BOLÍ! Superliga utekla Kanonýrům v prodloužení

Pondělí, 1. května 2023 13:08

Bylo to tak nadějné. V polovině utkání vedl A-tým Kanonýrů v rozhodujícím utkání baráže o superligu v Karlových Varech 4:0, nakonec ale domácí zvládli vyrovnat. A v prodloužení karlovarský Nicklas rozhodl, že na superligovou mapu se zatím Kladno nevrátí. Je to moc bolavá prohra, ale i tak patří hráčům DÍKY ZA SKVĚLOU SEZONU.

Druhá třetina přinesla gólovou divočinu, vždyť padlo hned sedm(!) gólů. Hned v úvodu se prosadil Ullmann, jenž dorazil Chroustovu střelu. Pak Chroust přidal v přesilovce svůj druhý gól, a tak před polovinou utkání svítilo v karlovarské hale nadějné skóre 0:4. Ve 30. minutě ale Klápa ranou od mantinelu snížil, aby jen o 35 vteřin později Fišer po asistenci Chrousta znovu zařídil Kladnu čtyřgólový náskok. Nicméně pak domácí všechno vrhli do útoku, jejich elitní lajna téměř neslezla z placu a výsledkem byly dva góly a snížení na 3:5. Kouč Přívara si proto vzal oddechový čas, aby tým uklidnil. Na chvíli to zabralo, avšak ve 40. minutě Tyl šťastnou ránou dal na 4:5. A krátce po začátku třetího dějství srovnal Korbel.

A navzdory dalším šancím na obou stranách už v 60 minutách gól nepadl.

Rozhodnout muselo prodloužení a v její druhé minutě rozehrávali domácí standardní situaci a Nicklas přesnou ranou spustil domácí radost a kladenské slzy…

„Skončilo to pro nás smutně, ale tak to někdy bývá. Nemohou být dva vítězové. Pro nás je to hořký konec. Jak jsem už říkal dřív, tak poslední krok bývá vždycky blízko i daleko. Dnes jsme dvakrát vedli o čtyři branky, ale pořád jsem věděl, že je to strašně daleko, že Vary mají vnitřní sílu, což ukázaly. My jsme se trochu zalekli, ale klobouk dolů před našimi kluky, že bojovali až do konce. Vary to dotáhly až do prodloužení, kde to už je o štěstíčku – kdo udělá chybu a kdo ji potrestá. A Vary nás potrestaly a vyhrály. Gratuluji jim,“ řekl kouč Kanonýrů Dušan Přívara.