SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Požár vraků aut zuří v Kladně na Dříni, na místě se zranili dva hasiči

Čtvrtek, 27. dubna 2023 14:45

Ve čtvrtek před polednem přijali hasiči na tísňové lince oznámení o požáru v prostorách kovošrotu. Jak se ukázalo, tak v Kladně na Dříni, hoří desítky vraků vozidel. Po příjezdu na místo, byly povolány další hasičské jednotky, policisté i záchranka.


Video: Filip Šteňuk


„Požár má dvě ohniska na ploše zhruba 25 krát 50 metrů. Máme obavy z jeho rozšíření, na místě zatím zasahuje více než 15 požárních jednotek. S ohledem na fakt, že hoří vraky vozidel, které jsou naskládány v několika patrech na sobě, lze předpokládat že dostat požár pod kontrolu bude trvat velmi dlouho,“ uvedla prvotní informace z místa požáru ve 12.40 hodin mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

„Na místo jsme poslali jednu posádku záchranářů, aktuálně máme hlášeno jeden úraz dolní končetiny a jeden kolaps – oba pacienti by podle informaci z operačního střediska měli být hasiči,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková a dodala: „Ošetřili jsme dva muže – jeden pacient s pohmožděným kolenem byl po ošetření převezen do Kladenské nemocnice, druhy pacient byl ošetřen a ponechán na místě, transport nebyl nutný.“

„Na místo byla povolána chemická jednotka, která zatím nezjistila toxicitu v okruhu 10 kilometrů od místa požáru. Zatím platí čtvrtý stupeň nebezpečí. Požár stále není pod kontrolou, alespoň se daří zamezit jeho další šíření. Charakter kouře se mění z černé barvy na bílou což je dobré znamení. K dalším zraněním zasahujících hasičů zatím nedošlo,“ uvedla aktuálně pro Kladenské listy v 15.40 hodin mluvčí hasičů  Vladimíra Kereková. 

Informace aktuálně v 17.10 hodin: Podle slov mluvčí Kerekové, byly na místo povolány dvě ze tří velkokapacitních cisteren, kterými hasiči disponují v rámci České republiky. Ze Zbiroha už je na místě a dojezd té z Jihlavy je očekáván každou minutu. Zatím nedošlo k dalšímu zranění zasahujících hasičů, kteří jsou na místě z celé dosahové oblasti. o použití hasících vrtulníků se zatím neuvažuje 

Situace v 18.20 hodin:  ,,Vyčerpani hasiči budou vystřídáni dle krizového plánu pro podobné situace. Požár by mohl být pod kontrolou zhruba kolem dvacáté hodiny, dohašování bude probíhat do rána, pokud se nevyskytnou nečekané komplikace,“ opět zdělila mluvčí hasičů  Vladímíra Kereková a dodala, že zatím není nikdo z dalších zasahujících hasičů zraněn. 

 Aktuálně 19.55 hodin: „Požár se daří zvládat, probíhá redukce jednotek z řad dobrovolných hasičů. Profesionálové dál bojují s ohněm. Není zatím další zraněný hasič. Zásah bude trvat do ranních hodin. Na místě jsou již další hasiči aby vystřídali své kolegy,“ uvedla Vladimíra Kereková. 

Aktuálně:V 06.00 hodin po nočním provedení hasebních prací 16. jednotek provádí chlazení požářiště. V 07.00 hodin nastoupila nová směna a vystřídali své kolegy. Čeká je nelehký úkol a to, každý ohořelý a zatím ještě žhavý vrak vozidla schladit ve speciálním kontejneru s vodou. hrubý předpoklad ukončení zásahu je na 13.00 hodin. Po té i nadále zůstane místo pod dozorem aby se předešlo možnému znovu vznícení.

Aktuálně: Hasiči budou v plném nasazení pracovat na místě minimálně do 18.00 hodin. Cizí zavinění vzniku požáru nebylo zatím prokázáno.

Další informace nadále  zjišťujeme.


                                                                                                      ..


 1. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 2. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 3. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 4. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 5. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 6. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 9. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 10. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 11. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 12. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 13. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 14. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 15. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 16. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 17. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 18. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 19. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 20. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů