SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

Neděle, 9. dubna 2023 09:55

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Nenechte si ujít koncert Lenky Filipové, politickou besedu, přednášku o proměnných hvězdách či workshopy pro děti. Také se můžete přijít podívat na pohybovou relaxaci nebo taneční workshop. V rámci Dnů francouzské kultury se můžete zúčastnit turnaje v deskové hře Carcassone nebo se naučit upéct pravou francouzskou makronku, prohlédnout si či nakoupit delikatesy na Francouzském trhu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: Hana Vranová

V úterý 11. dubna od 9 do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý večer bude od 18 do 19:30 hodin v Malé galerii Vlastivědného muzea beseda nazvaná Prezidentské volby pohledem jednoho z kandidátů. Tentokrát tu bude diskutovat Marek Hilšer.

Ve středu 12. dubna od 17 do 18:30 hodin můžete přijít na Pohybovou relaxaci do klubu Matylda na téma „Něco mě v tom těle bolí“. Rezervace je možná na emailu www.romanahorova.cz.

Ve středu večer je od 19:30 do 22 hodin v Městském divadle Slaný koncert špičkové české interpretky Lenky Filipové. Čekat můžete večer plný milých písniček, šansonu, nádherného zpěvu, kytar i keltské harfy.

Ve čtvrtek 14. dubna od 13 do 16 hodin v oddělení pro děti Knihovny Václava Štecha můžete přijít na rukodělný workshop pro děti a družiny Ptáček jarňásek s Jiřinou Vnoučkovou.

Ve čtvrtek od 19 do 20:30 hodin je také v Domu Dětí a Mládeže taneční workshop Tanec pro každého od 18 let. Choreografie nebude náročná, lektor se snaží v tanci vypíchnout individualitu a věří, že všichni do tance můžete dát kus sebe. Kapacita sálu je omezená, proto se objednejte na emailu krystofintoms@seznam.cz.

Ve čtvrtek večer od 19 do 20:30 hodin vás čeká v Hvězdárně Jaroslava Trnky přednáška Putování po hvězdách proměnných. Zbyněk Henzl bude pro Astronomický klub při hvězdárně i širokou veřejnost povídat o historii, současnosti a také o významu sledování proměnných hvězd.

V sobotu 15. dubna je po celý den na Masarykově náměstí Francouzský trh, budou stánky s rozličnými francouzskými dobrotami a také Akademie pétanque. K poslechu zahraje Markéta Nikendey s kapelou.

V sobotu dopoledne se koná ve vstupní chodbě knihovny oblíbené Dařiště.

V sobotu odpoledne se od 14 do 17 hodin v Domu Dětí a Mládeže můžete během 3 hodinového kurzu pro děti naučit, jak se peče kráska francouzského cukrářského umění, makronka. Děti si vyzkouší celý postup přípravy makronek, od cukrového rozvaru až po naplnění. Budou se péct růžové makronky s malinovou náplní a přírodní makronky s Oreo náplní.

V sobotu také pořádá ateliér Jeleni nelení od 15 do 19 hodin workshop Rodinné konstelace. Představí využití dnes již poměrné známé metody, která vede k harmonizaci rodinných vztahů. Je nutná registrace předem lektorce Kamile Hroudové na telefonu 602 175 988.

V neděli 16. dubna od 14 do 17 hodin se v rámci Dnů francouzské kultury koná v Domu Dětí a Mládeže Turnaj v Carcassone. Hrát se bude základní původní verze hry bez rozšíření a to ve dvou kategoriích: děti od 8 do 14 let, mládež od 15 let a dospělí. Přihlásit se je možné do termínu 11. dubna.

Od 16. dubna do 23. dubna probíhá v Kumpánově zahradě v ulici K. H. Borovského Francouzský týden v Café Poeta. V nabídce kavárny jsou mimo jiné crêpes, croissanty či pétanque. Zkuste si objednat francouzsky, lekce jazyka zdarma.

Autor: Hana Vranová                                                                                        


 1. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 2. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 3. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 4. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 5. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 6. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 9. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 10. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 11. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 12. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 13. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 14. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 15. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 16. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 17. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 18. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 19. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 20. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů