ROYAL Fitness SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • Nad Kladnem
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

Neděle, 9. dubna 2023 09:55

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Nenechte si ujít koncert Lenky Filipové, politickou besedu, přednášku o proměnných hvězdách či workshopy pro děti. Také se můžete přijít podívat na pohybovou relaxaci nebo taneční workshop. V rámci Dnů francouzské kultury se můžete zúčastnit turnaje v deskové hře Carcassone nebo se naučit upéct pravou francouzskou makronku, prohlédnout si či nakoupit delikatesy na Francouzském trhu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: Hana Vranová

V úterý 11. dubna od 9 do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý večer bude od 18 do 19:30 hodin v Malé galerii Vlastivědného muzea beseda nazvaná Prezidentské volby pohledem jednoho z kandidátů. Tentokrát tu bude diskutovat Marek Hilšer.

Ve středu 12. dubna od 17 do 18:30 hodin můžete přijít na Pohybovou relaxaci do klubu Matylda na téma „Něco mě v tom těle bolí“. Rezervace je možná na emailu www.romanahorova.cz.

Ve středu večer je od 19:30 do 22 hodin v Městském divadle Slaný koncert špičkové české interpretky Lenky Filipové. Čekat můžete večer plný milých písniček, šansonu, nádherného zpěvu, kytar i keltské harfy.

Ve čtvrtek 14. dubna od 13 do 16 hodin v oddělení pro děti Knihovny Václava Štecha můžete přijít na rukodělný workshop pro děti a družiny Ptáček jarňásek s Jiřinou Vnoučkovou.

Ve čtvrtek od 19 do 20:30 hodin je také v Domu Dětí a Mládeže taneční workshop Tanec pro každého od 18 let. Choreografie nebude náročná, lektor se snaží v tanci vypíchnout individualitu a věří, že všichni do tance můžete dát kus sebe. Kapacita sálu je omezená, proto se objednejte na emailu krystofintoms@seznam.cz.

Ve čtvrtek večer od 19 do 20:30 hodin vás čeká v Hvězdárně Jaroslava Trnky přednáška Putování po hvězdách proměnných. Zbyněk Henzl bude pro Astronomický klub při hvězdárně i širokou veřejnost povídat o historii, současnosti a také o významu sledování proměnných hvězd.

V sobotu 15. dubna je po celý den na Masarykově náměstí Francouzský trh, budou stánky s rozličnými francouzskými dobrotami a také Akademie pétanque. K poslechu zahraje Markéta Nikendey s kapelou.

V sobotu dopoledne se koná ve vstupní chodbě knihovny oblíbené Dařiště.

V sobotu odpoledne se od 14 do 17 hodin v Domu Dětí a Mládeže můžete během 3 hodinového kurzu pro děti naučit, jak se peče kráska francouzského cukrářského umění, makronka. Děti si vyzkouší celý postup přípravy makronek, od cukrového rozvaru až po naplnění. Budou se péct růžové makronky s malinovou náplní a přírodní makronky s Oreo náplní.

V sobotu také pořádá ateliér Jeleni nelení od 15 do 19 hodin workshop Rodinné konstelace. Představí využití dnes již poměrné známé metody, která vede k harmonizaci rodinných vztahů. Je nutná registrace předem lektorce Kamile Hroudové na telefonu 602 175 988.

V neděli 16. dubna od 14 do 17 hodin se v rámci Dnů francouzské kultury koná v Domu Dětí a Mládeže Turnaj v Carcassone. Hrát se bude základní původní verze hry bez rozšíření a to ve dvou kategoriích: děti od 8 do 14 let, mládež od 15 let a dospělí. Přihlásit se je možné do termínu 11. dubna.

Od 16. dubna do 23. dubna probíhá v Kumpánově zahradě v ulici K. H. Borovského Francouzský týden v Café Poeta. V nabídce kavárny jsou mimo jiné crêpes, croissanty či pétanque. Zkuste si objednat francouzsky, lekce jazyka zdarma.

Autor: Hana Vranová                                                                                        


 1. zprávy

  Více než 20 stánků s pitím i jídlem, Plzeň bude také, tři dny zábavy pro děti a dospělé startují v pátek

 2. zprávy

  Pravý Kavkaz zažijete v centru Kladna, nová restaurace Elen Art vám to umožní

 3. zprávy

  Slánské turistické noviny lákají nejen na prázdninový program

 4. zprávy

  Pizza Slaný

 5. zprávy

  Motýlí a hmyzí den je pro vás připraven v Zooparku Zájezd na neděli

 6. zprávy

  Tři porody. Tři zážitky. Tři traumata. Kronika rodinného chaosu z pohledu otce

 7. zprávy

  Kladenské koupaliště Sletiště zahájí sezonu tento pátek

 8. zprávy

  Královický dvůr hledá kuchaře, nabízí plat až 60 000

 9. pozvánka

  Orchestr Vějíř, s hostem Pavlem Šporclem, vystoupí v kladenském Kině Sokol

 10. zprávy

  Senior ve Slaném svůj život ukončil skokem z balkonu svého bytu

 11. krimi

  V pondělí v noci došlo ve Slaném k brutálnímu loupežnému přepadení

 12. krimi

  Rychlá soutěž o vstupenky, poznejte myšlení sériových vrahů v kladenském Kině Sokol

 13. zprávy

  Muzejní léto ve Slaném láká na hravou sochařskou výstavu a dětské stavebnice

 14. sport

  ME ve sportovním aerobiku a fitness týmech. Kladno přivezlo cenné kovy

 15. zprávy

  Světový týden respektu k porodu si připomněli také v kladenské porodnici

 16. zprávy

  Svárov, škola s téměř 120 letou tradicí, hledá vyučující, kuchařku a uklízečku

 17. krimi

  Buštěhrad hledá pachatele, který tři tuny nebezpečného eternitu vyhodil na okraji města

 18. zprávy

  Ve volbách do Evropského parlamentu zvítězilo ANO

 19. video

  Hasiči z Braškova děkují ohleduplným řidičům z Kladna a okolí

 20. video

  VIDEO: Opravy ulic v centru Slaného úspěšně pokračují