SAMK Měsíčník Kladno
Klapod ČSAD KLADNO
 • KLAPOD
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Muzejnice Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

Neděle, 9. dubna 2023 09:55

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Nenechte si ujít koncert Lenky Filipové, politickou besedu, přednášku o proměnných hvězdách či workshopy pro děti. Také se můžete přijít podívat na pohybovou relaxaci nebo taneční workshop. V rámci Dnů francouzské kultury se můžete zúčastnit turnaje v deskové hře Carcassone nebo se naučit upéct pravou francouzskou makronku, prohlédnout si či nakoupit delikatesy na Francouzském trhu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Foto: Hana Vranová

V úterý 11. dubna od 9 do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý večer bude od 18 do 19:30 hodin v Malé galerii Vlastivědného muzea beseda nazvaná Prezidentské volby pohledem jednoho z kandidátů. Tentokrát tu bude diskutovat Marek Hilšer.

Ve středu 12. dubna od 17 do 18:30 hodin můžete přijít na Pohybovou relaxaci do klubu Matylda na téma „Něco mě v tom těle bolí“. Rezervace je možná na emailu www.romanahorova.cz.

Ve středu večer je od 19:30 do 22 hodin v Městském divadle Slaný koncert špičkové české interpretky Lenky Filipové. Čekat můžete večer plný milých písniček, šansonu, nádherného zpěvu, kytar i keltské harfy.

Ve čtvrtek 14. dubna od 13 do 16 hodin v oddělení pro děti Knihovny Václava Štecha můžete přijít na rukodělný workshop pro děti a družiny Ptáček jarňásek s Jiřinou Vnoučkovou.

Ve čtvrtek od 19 do 20:30 hodin je také v Domu Dětí a Mládeže taneční workshop Tanec pro každého od 18 let. Choreografie nebude náročná, lektor se snaží v tanci vypíchnout individualitu a věří, že všichni do tance můžete dát kus sebe. Kapacita sálu je omezená, proto se objednejte na emailu krystofintoms@seznam.cz.

Ve čtvrtek večer od 19 do 20:30 hodin vás čeká v Hvězdárně Jaroslava Trnky přednáška Putování po hvězdách proměnných. Zbyněk Henzl bude pro Astronomický klub při hvězdárně i širokou veřejnost povídat o historii, současnosti a také o významu sledování proměnných hvězd.

V sobotu 15. dubna je po celý den na Masarykově náměstí Francouzský trh, budou stánky s rozličnými francouzskými dobrotami a také Akademie pétanque. K poslechu zahraje Markéta Nikendey s kapelou.

V sobotu dopoledne se koná ve vstupní chodbě knihovny oblíbené Dařiště.

V sobotu odpoledne se od 14 do 17 hodin v Domu Dětí a Mládeže můžete během 3 hodinového kurzu pro děti naučit, jak se peče kráska francouzského cukrářského umění, makronka. Děti si vyzkouší celý postup přípravy makronek, od cukrového rozvaru až po naplnění. Budou se péct růžové makronky s malinovou náplní a přírodní makronky s Oreo náplní.

V sobotu také pořádá ateliér Jeleni nelení od 15 do 19 hodin workshop Rodinné konstelace. Představí využití dnes již poměrné známé metody, která vede k harmonizaci rodinných vztahů. Je nutná registrace předem lektorce Kamile Hroudové na telefonu 602 175 988.

V neděli 16. dubna od 14 do 17 hodin se v rámci Dnů francouzské kultury koná v Domu Dětí a Mládeže Turnaj v Carcassone. Hrát se bude základní původní verze hry bez rozšíření a to ve dvou kategoriích: děti od 8 do 14 let, mládež od 15 let a dospělí. Přihlásit se je možné do termínu 11. dubna.

Od 16. dubna do 23. dubna probíhá v Kumpánově zahradě v ulici K. H. Borovského Francouzský týden v Café Poeta. V nabídce kavárny jsou mimo jiné crêpes, croissanty či pétanque. Zkuste si objednat francouzsky, lekce jazyka zdarma.

Autor: Hana Vranová                                                                                        


 1. zprávy

  Redakční výběr toho co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 2. zprávy

  Stát by měl více podpořit výstavbu školek, ukázala studie pro Středočeský kraj

 3. zprávy

  Ze státní fondu dopravní infrastruktury půjde nejvíce peněz na obchvat Kralup nad Vltavou

 4. zprávy

  Radní kraje schválili dalších 50 žádostí o kotlíkové dotace

 5. krimi

  POZOR! Návnady na psy rozmísťuje ve Slaném zatím neznámý pachatel

 6. zprávy

  Fenka trpěla celou noc bez vody a jídla uvázaná k zátarasu u výkopu v Kladně

 7. pozvánka

  Ve čtvrtek zahájil Kladenský zámek výstavu: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

 8. krimi

  Starosta Smečna se zasloužil o Pol Point pro své občany

 9. video

  Blikající majáky v Kladně i v celé ČR symbolizovaly blížící se pomoc obětem trestných činů

 10. zprávy

  V Zoopark Zájezd hledají nové kolegy, na stálo i na brigádu

 11. pozvánka

  Vepřové hody, skokové závody, dančí stezka, možnost najít si kamínek, to vše o víkendu v Královickém dvoře

 12. zprávy

  Středočeská vědecká knihovna v Kladně připravila jarní prázdniny plné komiksů

 13. zprávy

  Ve čtvrtek 22. února si v Kladně připomenou smutné výročí

 14. info z radnice

  Slaný nabízí formou dražby dva pozemky v budoucí klidné čtvrti

 15. krimi

  Městská policie Slaný musela zakročit proti dvěma agresivním osobám

 16. zprávy

  Hledáte smysluplné uplatnění? Základka ve Svárově hledá posily

 17. info z radnice

  Trhovec ukončil smlouvu se Slaném, dal tím prostor mnoha jiným

 18. zprávy

  Svatbu snů pro vás připraví v Královickém dvoře, již jen 10 termínů pro tento rok

 19. sport

  Kladno má špičkové sportovce, jděte je podpořit a od nás víte kdy a kam

 20. zprávy

  Kanonýři Kladno rozstříleli Brňáky, odjeli s drtivou porážkou, propukly velké oslavy