SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

Neděle, 2. dubna 2023 08:36

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete navštívit přednášku o tom, jak pátrat po předcích, velikonoční koncert, rukodělné workshopy na pletení pomlázky či zdobení vajíček voskem. Také se můžete přijít podívat na velikonoční prodejní výstavu, na turnaje v šachu a karetních hrách, na závody motocyklů, prohlédnout si cestovatelské filmy nebo se zúčastnit turnaje v discogolfu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Atrium muzea ve Slaném. Foto: Hana Vranová

V pondělí 3. dubna od 15. hodin do 16 hodin můžete navštívit přednášku z cyklu Hrátky s pamětí, k lepší paměti pomocí pohybu v Klubu K Knihovny Václava Štecha. „Paměť slábne, pokud ji necvičíš,“ řekl Marcus Tullius Cicero. Rezervace je nutná buďto na telefonu 312 522 238 nebo emailu najmanova@knihovnaslany.cz.

V pondělní podvečer od 16:20 hodin do 17:20 hodin si také můžete prohlédnout na komentované prohlídce kostela sv. Gotharda jeho krovy a zvony. Zarezervovat si místo lze na telefonu 608 064 755 či emailem campanus.jan@gmail.com.

V pondělí večer pořádá od 18. hodin do 20 hodin ateliér Jeleni nelení rukodělnou dílnu pod názvem Společné pletení pomlázek, dílna pro všechny kluky, mládence a muže. Tato dílna je určena výhradně mužům, aby se mohli sejít a jeden večer se věnovat společně tradiční řemeslné práci. Přihlásit se můžete na emailu jelenineleni@gmail.com.

V úterý 4. dubna od 09. hodin do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý večer od 17.hodin do 18:30 je v Klubu K Knihovny Václava Štecha přednáška Co nám přináší pátrání po předcích. Martin Slaboch, předseda České genealogické a heraldické společnosti v Praze, bude povídat i na téma nemanželské děti, nalezenci a sirotci v rodopisném zkoumání, jak naši předci zapisovali nemanželské potomky, jaké měly ženy možnosti nebo kam mohly ženy děti odložit, když se o ně nemohly postarat. Kde se dají hledat informace o sirotcích a o jejich následném případném osvojení.

Ve středu 5. dubna se od 09.hodin do 17 hodin v galerii V troubě Městského centra Grand koná prodejní Velikonoční výstava. Výstavu výrobků klientů Domova pod lipami ze Smečna budou doprovázet rukodělné dílničky s velikonoční tématikou, zdobení vajíček a ukázka řemeslných prací.

Ve středu večer je od 18 do 20 hodin v ateliéru Jeleni nelení workshop Zdobení kraslic technikou voskový reliéf. Přijďte si do kruhu žen namalovat kraslice a popovídat si o tom, jak se u vás slaví Velikonoce. Ozdobíte si pět nabarvených vajec a ty si pak odnesete domů. Přihlášky na emailu jelenineleni@gmail.com.

Od 5. dubna do 26. dubna bude chodbu Knihovny Václava Štecha zdobit v rámci Dnů francouzské kultury výstava jménem Stará dáma aneb Pohledy z Tour de France od Markéty Navrátilové.

Ve čtvrtek 6. dubna se po celý den koná v Domu Dětí a Mládeže Prázdninové velikonoční deskohraní. Dopoledne je herna pro příchozí, můžete si vyzkoušet různé deskové hry, odpoledne jsou soutěžní turnaje v karetních hrách Bobří banda a také Dao. Od 10.hodin do 14:30 je tamtéž Šachový turnaj Bílá věž pro děti narozené v roce 2007 a mladší. Přihlásit se na šachový turnaj můžete na e-mailu vanecek.jiri@seznam.cz.

Ve čtvrtek je v knihovně znovu klub Čítálek, pro děti do 1,5 roku je od od 9 do 10 hodin, pro větší děti odpoledne.

Ve čtvrtek večer si můžete od 18.hodin do 21 hodin ve Hvězdárně Jaroslava Trnky prohlédnout filmy ze série Expediční kamera. Jsou to nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

V pátek 7. dubna od 14.hodin do 18 hodin probíhá na stadionu ploché dráhy Mistrovství ČR juniorů,jednotlivců U21 a U19 a Mistrovství ČR 125 ccm klasická dráha.

V pátek odpoledne poběží od 14. hodin do 16:30 hodin u starého altánku v lesoparku Na Hájích Velikonoční turnaj v discogolfu na devět jamek. Jedná se o amatérský turnaj pro veřejnost, disk bude zapůjčen.

V neděli 9. dubna si můžete od 18.hodin do 19:30 hodin poslechnout velikonoční koncert Pašije, účinkují Richard Pachman a Dita Hořínková. Koncert je v Husově domě ve Vepřkově ulici.

Autor: Hana Vranová

 


 1. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 2. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 3. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 4. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 5. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 6. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 7. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 8. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 9. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 10. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 11. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 12. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 13. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 14. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů

 15. zprávy

  Jeden Chroust nestačí. A tak Tomáše v Kanonýrech doplní i jeho bratr Tadeáš

 16. foto

  Most mezi centrem Kladna a Švermovem byl dnes oboustranně zprůjezdněn

 17. zprávy

  Kladenští strážníci pomohli invalidní ženě. Vypátrali i řidiče, který ujel od nehody

 18. zprávy

  Otevření mostu ke hřbitovu změní v Kladně autobusovou dopravu

 19. zprávy

  Hendikepovaný Ládík bude letos na Kladenských dvorcích, přijďte ho podpořit

 20. zprávy

  Městská policie v Kladně zve na akci se soutěžemi pro seniory