18. JAZZOVÝ PODVEČER KAVKAZ V KLADNĚ SAMK Měsíčník Kladno
ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod
 • 18. jazzový podvečer
 • SAMK
 • SOU a SOŠ Kladno

Hana doporučuje co zažít tento týden ve Slaném

Neděle, 2. dubna 2023 08:36

I tento týden bude ve Slaném zajímavý. Můžete navštívit přednášku o tom, jak pátrat po předcích, velikonoční koncert, rukodělné workshopy na pletení pomlázky či zdobení vajíček voskem. Také se můžete přijít podívat na velikonoční prodejní výstavu, na turnaje v šachu a karetních hrách, na závody motocyklů, prohlédnout si cestovatelské filmy nebo se zúčastnit turnaje v discogolfu. To vše a mnohem více můžete tento týden zažít ve Slaném.

Atrium muzea ve Slaném. Foto: Hana Vranová

V pondělí 3. dubna od 15. hodin do 16 hodin můžete navštívit přednášku z cyklu Hrátky s pamětí, k lepší paměti pomocí pohybu v Klubu K Knihovny Václava Štecha. „Paměť slábne, pokud ji necvičíš,“ řekl Marcus Tullius Cicero. Rezervace je nutná buďto na telefonu 312 522 238 nebo emailu najmanova@knihovnaslany.cz.

V pondělní podvečer od 16:20 hodin do 17:20 hodin si také můžete prohlédnout na komentované prohlídce kostela sv. Gotharda jeho krovy a zvony. Zarezervovat si místo lze na telefonu 608 064 755 či emailem campanus.jan@gmail.com.

V pondělí večer pořádá od 18. hodin do 20 hodin ateliér Jeleni nelení rukodělnou dílnu pod názvem Společné pletení pomlázek, dílna pro všechny kluky, mládence a muže. Tato dílna je určena výhradně mužům, aby se mohli sejít a jeden večer se věnovat společně tradiční řemeslné práci. Přihlásit se můžete na emailu jelenineleni@gmail.com.

V úterý 4. dubna od 09. hodin do 10 hodin v Knihovně Václava Štecha úřaduje klub Čítálek pro děti do 1,5 roku. Prima chvilka s knihou pro děti a jejich rodiče. Tipy na pěkné knihy pro děti, hraní, cvičení, výtvarné dílny. Pro děti mezi věky 3 až 6 let bude klub otevřen od 15:30 do 16:30 hodin. Rezervace je v obou případech nutná na emailové adrese citalek@knihovnaslany.cz.

V úterý večer od 17.hodin do 18:30 je v Klubu K Knihovny Václava Štecha přednáška Co nám přináší pátrání po předcích. Martin Slaboch, předseda České genealogické a heraldické společnosti v Praze, bude povídat i na téma nemanželské děti, nalezenci a sirotci v rodopisném zkoumání, jak naši předci zapisovali nemanželské potomky, jaké měly ženy možnosti nebo kam mohly ženy děti odložit, když se o ně nemohly postarat. Kde se dají hledat informace o sirotcích a o jejich následném případném osvojení.

Ve středu 5. dubna se od 09.hodin do 17 hodin v galerii V troubě Městského centra Grand koná prodejní Velikonoční výstava. Výstavu výrobků klientů Domova pod lipami ze Smečna budou doprovázet rukodělné dílničky s velikonoční tématikou, zdobení vajíček a ukázka řemeslných prací.

Ve středu večer je od 18 do 20 hodin v ateliéru Jeleni nelení workshop Zdobení kraslic technikou voskový reliéf. Přijďte si do kruhu žen namalovat kraslice a popovídat si o tom, jak se u vás slaví Velikonoce. Ozdobíte si pět nabarvených vajec a ty si pak odnesete domů. Přihlášky na emailu jelenineleni@gmail.com.

Od 5. dubna do 26. dubna bude chodbu Knihovny Václava Štecha zdobit v rámci Dnů francouzské kultury výstava jménem Stará dáma aneb Pohledy z Tour de France od Markéty Navrátilové.

Ve čtvrtek 6. dubna se po celý den koná v Domu Dětí a Mládeže Prázdninové velikonoční deskohraní. Dopoledne je herna pro příchozí, můžete si vyzkoušet různé deskové hry, odpoledne jsou soutěžní turnaje v karetních hrách Bobří banda a také Dao. Od 10.hodin do 14:30 je tamtéž Šachový turnaj Bílá věž pro děti narozené v roce 2007 a mladší. Přihlásit se na šachový turnaj můžete na e-mailu vanecek.jiri@seznam.cz.

Ve čtvrtek je v knihovně znovu klub Čítálek, pro děti do 1,5 roku je od od 9 do 10 hodin, pro větší děti odpoledne.

Ve čtvrtek večer si můžete od 18.hodin do 21 hodin ve Hvězdárně Jaroslava Trnky prohlédnout filmy ze série Expediční kamera. Jsou to nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce.

V pátek 7. dubna od 14.hodin do 18 hodin probíhá na stadionu ploché dráhy Mistrovství ČR juniorů,jednotlivců U21 a U19 a Mistrovství ČR 125 ccm klasická dráha.

V pátek odpoledne poběží od 14. hodin do 16:30 hodin u starého altánku v lesoparku Na Hájích Velikonoční turnaj v discogolfu na devět jamek. Jedná se o amatérský turnaj pro veřejnost, disk bude zapůjčen.

V neděli 9. dubna si můžete od 18.hodin do 19:30 hodin poslechnout velikonoční koncert Pašije, účinkují Richard Pachman a Dita Hořínková. Koncert je v Husově domě ve Vepřkově ulici.

Autor: Hana Vranová

 


 1. zprávy

  Vedení města chce navýšit dotaci A-týmu SK Kladno, který postoupil do ČFL

 2. zprávy

  Rekonstrukci Americké ulice v Kladně dokončí obnova úseku od Holandské po Švýcarskou

 3. zprávy

  Pozor na změny v MHD související s rekonstrukcí Americké ulice v Kladně

 4. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Červený Újezd

 5. zprávy

  Sobotní burgery u pana prezidenta. Když nemáme plány, jedeme na Lány

 6. zprávy

  Zubní ordinaci ve Slaném navštívil zatím neznámý poberta, nechtěl si vylepšit chrup, ale získat léčiva

 7. zprávy

  Hlídky MP Kladno řešily o víkendu, bitky, žárlivé scény, Ukrajince i své napadení

 8. zprávy

  Záchrana seniorky v Kladně měla šťastný konec, zasahovala policie, hasiči i záchraná služba

 9. zprávy

  Dny adoptivních rodičů 18. – 20. července v Zooparku Zájezd, spousta zábavy a bude i pěna pro děti od hasičů

 10. zprávy

  Dopravní inženýři bojují s komunikačními závadami v okrese Kladno, pomáhají i hlídky P ČR

 11. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Zámek Nelahozeves

 12. zprávy

  Historické stroje i jejich obdivovatelé se setkají v sobotu ve Slaném, čtěte důležité informace

 13. krimi

  Dítě srazil autem na přechodu osmnáctiletý řidič, nedaleko pěší zóny v Kladně

 14. zprávy

  Zoopark Zájezd hlásí další mláďata, k vidění jsou malí lemuři kata

 15. pozvánka

  Tip na výlet na Kladensku a Slánsku: Slánská hora

 16. pozvánka

  Šest mýtů o šesti kladenských věžácích – část 3

 17. zprávy

  Slánští skauti, kvůli hlouposti úředníků z mšeckého polesí, přišli o svou oblíbenou chatu

 18. zprávy

  Před začátkem prázdnin strážnicí Kladna a policie ČR předávali ceny školákům

 19. zprávy

  Redakční výběr toho, co vám možná tento týden v Kladenských listech uteklo

 20. zprávy

  Otrávení králíci mi zachránili dceru. Pozor na pryskyřník. Roste všude!