SAMK
ČSAD KLADNO
 • Restaurace Sleťák
 • Farmářské trhy
 • SOU a SOŠ Kladno

600 kilometrů na koloběžce pro dětské domovy „Než mi bude 60“

Středa, 29. března 2023 08:08

Předsedkyně nadačního fondu Chance 4 Children Markéta Franke, jede na koloběžce od 11.dubna do 23.dubna.2023 pojede přes 600 km, aby vybrala prostředky na vzdělávání dětí v dětských domovech. Kladenské Listy budou mít pravidelné informace z každého dne a tak se čtenáři KL dozví vše jako první.

lustrační foto. Autor: Arcchiv nadace Markéty Franke

Nadace Chance 4 Children, C4C, je humanitární neziskovou organizací, která již více než 25 let pomáhá mnoha projekty v nemocnicích, dětských domovech a domovech pro seniory. Mezi ně patří i tzv. Odrazový můstek k životu. V letošní výzvě se předsedkyně nadačního fondu C4C Markéta Franke rozhodla podpořit vzdělávání dětí v dětských domovech obětavou osobní výzvou. A protože bude Markétě brzy 60 let, rozhodla se pro akci s názvem „Než mi bude 60“. Chce ujet na koloběžce trasu dlouhou více než 600 km za 12 dní. Za cíl své cesty si stanovila vybrat 600 tisíc korun na vzdělávání pro děti právě z dětských domovů, kterým je organizace Chance 4 Children dlouhodobým partnerem. „Na trase, kterou startuji v úterý 11. dubna z Krásné Lípy a která kopíruje symbolickou šestku, budu postupně objíždět dětské domovy, kde již vzdělávání od C4C probíhá. Dojezd mám naplánovaný na sobotu 22.dubna do Kačice,“ říká Markéta.

Podobnou výzvu na koloběžce jsem již absolvovala před 6 lety. Protože jsem přesvědčená, že vzdělání dětem z dětských domovů dává lepší budoucnost pro získání dobré práce, snadnější uplatnění se v životě a jednodušší začlenění do společnosti, rozhodla jsem se pro tuto dobrodružnou a náročnou cestu znovu. Pojeď to symbolicky se mnou a sponzoruj každý metr mé cesty! Je na Tobě, jak dlouhý úsek podpoříš. Jeden metr má hodnotu 1 Kč, tedy 10 m = 10 Kč, 100 m = 100 Kč, 200 m = 200 Kč, … a kilometr má hodnotu 1.000,- Kč. Každou vybranou korunu proměníme na šanci pro děti. Pro jejich lepší budoucnost. Podpoř mě, dodáš mi tím odvahu!“ vysvětluje Markéta.

Výzvu s názvem „Než mi bude 60“ může podpořit každý, kdo stejně jako ona věří v právo na vzdělání a důstojnou budoucnost dětí i z dětských domovů. A to ať už přes platformu Darujme.cz/projekt/1207697 nebo přímo na účet organizace Chance 4 Children www.c4c.cz

Markétu je možné sledovat po celou dobu na její trase, buď přes facebook Chance 4 Children nebo na Youtube . Průběh celé cesty bude zdokumentovaný.

Po trase Markéta postupně navštíví podporované dětské domovy. Startuje v Krásné Lípě 11. dubna, pokračuje do České Kamenice 11. dubna, přes Českou Lípu 11.dubna, dále potom do Ústí nad Labem 12.dubna, Litoměřic 13. dubna, Žatce 14.dubna, Trnové 15.dubna, Plzně 16.dubna, Písku 17. dubna, Radenína 18. dubna, Sázavy 19.dubna, Pyšel 20. dubna, Klánovic 20. dubna, Dolních Počernic 20. dubna, Prahy 21.dubna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 le pak Ledců 22. dubna, Nového Strašecí 22. dubna a cílovou páska bude přetnuta v domovské Kačici na návsi 22. dubna.

 

                                                                                                                      


 1. zprávy

  Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

 2. zprávy

  Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

 3. krimi

  Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

 4. sport

  V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

 5. video

  Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

 6. krimi

  Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

 7. krimi

  Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

 8. video

  Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

 9. pozvánka

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 10. povidka

  Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 11. foto

  FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

 12. zprávy

  Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

 13. zprávy

  Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

 14. zprávy

  Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

 15. zprávy

  O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem

 16. zprávy

  Kladno vyhrálo spor s krajem o dopravní obslužnost u Nejvyššího správního soudu

 17. pozvánka

  Noc kostelů v Kladně startuje již zítra, je připraven bohatý program

 18. zprávy

  Koupaliště na Sletišti zahájilo dnes novou letní sezonu

 19. zprávy

  Zahradu Sládečkova vlastivědného muzea v sobotu ovládnou skláři

 20. zprávy

  Výstraha před nebezpečím vzniku požárů