ČSAD KLADNO
 • Farmářské trhy
 • Kladno
 • Rebuy Stars

Školy ve Slaném doznají mnoho pozivních změn

Pátek, 17. března 2023 10:04

Starosta města Martin Hrabánek, manažerka rozvoje města Magdalena Stýblová, vedoucí nového odboru školství Petra Svátková a Richard Jankovič z odboru správy majetku se sešli s vedením školních zařízení a otevřeli tak diskuzi na téma dalšího možného rozvoje škol, což je jedna z priorit města.

Na léta strávená ve funkci ředitele školy se nedá zapomenout. Pravidelně obcházím školy a vymýšlíme další investice, aby se naše školy rozvíjely,“ uvádí starosta města Slaný Martin Hrabánek.

,,Každoročně investujeme do našeho školství desítky milionů korun, abychom rozšířili kapacity nebo zlepšili prostředí pro výuku. Z vlastní zkušenosti pedagoga vím, jak je kvalitní vybavení školními pomůckami a moderní prostředí důležité pro vzdělávání našich dětí. Jsem rád, že v tomto ohledu vnímá důležitost investovat do školství většina zastupitelů podobně a proto budeme v tomto trendu pokračovat i nadále,“ řekl starosta města

.Z jednání v 1. ZŠ Slaný „Na Hájích“ vyplynulo, že je potřeba pokračovat v přípravě na vybudování dalších odborných učeben, pro které je možnost využít půdní prostory školy. Stejně, jako v případě již vybudovaných nových odborných učeben, pokusí se město opět získat dotaci. „U všech tří základních škol jsme na podzim 2022 podali žádosti o dotace v řádech několika desítek milionů korun. I přesto, že žádostí bylo podáno více než bylo připraveno prostředků, věříme, že školství je jednou z hlavních priorit nejen našeho města, ale i státu a finanční prostředky budou do těchto dotačních titulů doplňovány a my díky tomu budeme moci zvýšit komfort pro žáky i učitele slánských škol,“ sdělila manažerka rozvoje města.

Další možnou investicí v této základní škole je obnova vybavení a rozšíření prostor školní jídelny, což by pomohlo ke zvýšení kapacity a rychlosti odběru jídel. V neposlední řadě zde odbor správy majetku připravuje rekonstrukci tělocvičny. Zároveň se jedná o možnosti využívat v hodinách tělocviku prostory nové sportovní haly od druhého pololetí školního roku 2023/2024.

To 2. ZŠ Slaný „Komenského“ se již chystá na zahájení stavby. Pokud se úspěšně vysoutěží zhotovitel, začnou práce na půdní vestavbě, která zahrnuje 4 moderní odborné učebny i zázemí pro učitele, v květnu tohoto roku. Při dodržení plánu by stavba měla být dokončena zhruba za rok. Nejnáročnější část prací z hlediska bezpečnosti, prašnosti a hluku je naplánována na období letních prázdnin. Další možností rozvoje školy, která se zde připravuje, je využití části ve vnitrobloku, kde by mohla vzniknout například tělocvična, kterou má škola pouze jednu s menšími rozměry pro sportování.


 1. zprávy

  Kladenští hasiči bleskově zasáhli u hořící dodávky

 2. zprávy

  Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

 3. zprávy

  Nezapomeňte! V neděli v noci se změní čas ze zimního na letní

 4. zprávy

  Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek

 5. zprávy

  Dívku se podařilo nalézt v pořádku

 6. zprávy

  Na náměstí Starosty Pavla se vrátí farmářské trhy

 7. zprávy

  Slunečné počasí vylákalo obyvatele města do parků, ulic a dětských hřišť. Strážnici zde zvyšují kontrolu

 8. zprávy

  Dětský domov v Ledcích opět vyrazil na cesty

 9. zprávy

  V Kladně bude uzavřen bazén Norská od 28.března do 30. března

 10. zprávy

  Orli na válečném nebi, výstava ve Sládečkově muzeu Slaný

 11. zprávy

  Kumpánova zahrada opět voní kávou

 12. krimi

  Dítě v ohrožení – pomozte najít třináctiletou dívku.

 13. zprávy

  Stavba Multifunkční sportovní haly ve Slaném se blíží ke zdárnému konci

 14. zprávy

  Obec Tuřany a spolek Hejkal vás zvou na historicky první akci Vynášení Morany

 15. zprávy

  Stav výstavby nového energocentra u zimního stadionu k 18 .březnu obrazem

 16. zprávy

  Pokud poznáváte muže na fotografii, pomůžete policii

 17. zprávy

  Ceny hejtmanky za rok 2022 se předávaly ve Slaném

 18. zprávy

  Kladno bude v neděli pálit Moranu a vyhánět zimu

 19. zprávy

  Kumpánova zahrada ve Slaném se stala celostátním i středočeským vítězem

 20. zprávy

  Muzikant Jary Tauber má za sebou čtvrté zahraniční koncertování s Petrem Jandou z Olympicu