ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Dorostenecký mistr republiky je z Kladna

Úterý, 7. března 2023 06:48

V sobotu 4.března 2023 se na venkovním plaveckém bazénu v Podolí konalo MČR v zimním plavání v prsařském způsobu. Účastnit se mohli jen plavci, kteří splňují kvalifikační limity a do Podolí se sjeli závodníci z celé republiky.

Celý závod provázela zatažená obloha, teplota vody měla 8,7 °C a vzduch 1,0 °C. V kategorii dorostenců měla trať 233 m. Závod s přehledem vyhrál sedmnáctiletý kladenský plavec Lukáš Matoušek z klubu Swim Academy BoRa a obhájil tak titul Mistra rebubliky.V opravdu kvalitní konkurenci.

Jeho čas byl 3:41,08. Za 9 vteřin dorazil pak druhý plavec a těsně za ním na třetím místě se umístil další kladenský plavec osmnáctiletý Filip Jícha. Kladno tak získalo na MČR dva cenné kovy.