SAMK TV Měsíční Kladno
ČSAD KLADNO KLAPOD
 • KLAPOD
 • Restaurace Sleťák
 • SOU a SOŠ Kladno

Zařízení sociální intervence Kladno otevírá detašované pracoviště přímo ve Slaném

Úterý, 21. února 2023 09:41

Nová pobočka se otevřela 15. února 2023 se sídlem ve Wilsonově ulici č. p. 560 a občané ji mohou bezplatně začít využívat od března letošního roku. Pomoc jim bude poskytnuta v tématech adiktologie ,léčby závislosti, a domácího násilí. Postupně přibude manželské a rodinné poradenství. Již nyní je možné zavolat na telefonní číslo 736 648 936, na kterém pracovnice zjistí, do jaké služby téma volajícího patří a doporučí mu konkrétní služby i objednání.

Foto: Mú Slaný 

 Bývalá rozpočtová organizace zahájila svou činnost již v roce 1976 pod názvem Okresní ústav sociální péče. Během doby a probíhajících státních změn se její název měnil, služby se však rozvíjely. V roce 2003 přešla od vlastnictví státu do správy Středočeského kraje.ZSI Kladno se stará o klienty v oblastech sociálních služeb: manželská a rodinná poradna, intervenční centrum, azylové domy, mobilní terénní program, ADA + závislostní chování dětí a dorostu, adiktologie je léčba závislostí.

Slavnostní zahájení otevřel pan místostarosta Radek Vondráček: ,,Jsem velice rád, že se tady pobočka otevírá.  Velké poděkování patří Středočeskému kraji, který za tímto účelem navýšil prostředky. Jde o službu, která tady chyběla. Obyvatelé Slánska tak již nebudou muset dojíždět do poradny, která sídlí v Kladně. Zvlášť z okolních obcí to pro ně bylo někdy náročné. Jedná se o projekt, který vznikal dlouhou dobu. Historicky první jednání zahájil bývalý starosta města RNDr. Ivo Rubík. Děkuji bývalé vedoucí sociálního odboru Mgr. Editě Zárubové, se kterou jsme vyslali společně první impuls k vytvoření tohoto centra ve Slaném“, uvedl první místostarosta.

Slavnostní zahájení otevřel pan místostarosta Radek Vondráček: ,,Jsem velice rád, že se tady pobočka otevírá. Velké poděkování patří Středočeskému kraji, který za tímto účelem navýšil prostředky. Jde o službu, která tady chyběla. Obyvatelé Slánska tak již nebudou muset dojíždět do poradny, která sídlí v Kladně. Zvlášť z okolních obcí to pro ně bylo někdy náročné. Jedná se o projekt, který vznikal dlouhou dobu. Historicky první jednání zahájil bývalý starosta města RNDr. Ivo Rubík. Děkuji bývalé vedoucí sociálního odboru Mgr. Editě Zárubové, se kterou jsme vyslali společně první impuls k vytvoření tohoto centra ve Slaném“, uvedl první místostarosta.

Pan místostarosta také poděkoval odboru správy majetku za poskytnuté prostory, ve kterých může poradna fungovat. Poté předal slovo paní PhDr. Janě Petrákové, která přiblížila rozvoj služeb a možnosti poradny: ,,Záměr rozšířit naše služby i do Slaného není zdaleka nový. Již několik let spolupracujeme se sociálním odborem města Slaného. „Naše služby tak využívali především ti, kteří z nějakých důvodů potřebovali pomoc sociálního odboru. Nyní bychom naše služby chtěli nabídnout všem, kteří se ve svém životě ocitli v komplikované situaci. A to od partnerské, rodinné, rodičovské i osobní krize až po problematiku domácího násilí a problematiku závislostí. To znamená, ještě dříve nežli se jejich životní situace zkomplikuje natolik, že je zásah sociálního odboru nezbytný. Jsme příspěvková organizace Středočeského kraje. Tudíž naše služby primárně poskytujeme všem obyvatelům středních Čech.“

Jaká pomoc se skrývá pod sociální službou intervenčního centra vysvětlila vedoucí Mgr. Petra Cinková:,,Někdo blízký Vás opakovaně uráží, ponižuje, zakazuje Vám kontakt s přáteli, rodinou nebo Vás dokonce fyzicky napadá? Intervenční centrum pomáhá těm, kteří se ocitli v nelehké životní situaci vlivem domácího násilí včetně nezletilých dětí. Od března 2023 bude pravidelně k dispozici ve Slaném a to vždy v úterý. Pro konzultaci je nutné se předem objednat. Je také možné vystupovat anonymně. Ve Slaném mohou zájemci využít sociální poradenství, pomoc při sepsání soudních podání a individuální terapii.“

Vedoucí adiktologických služeb Zařízení sociální intervence Kladno, Mgr. Lucie Doležalová, představila adiktologii jako vědu, která se zabývá závislostmi: ,,Adiktologie je multifunkční obor zabývající se problematikou závislostí. A to i závislostního chování. Především hráčství. a ostatními závislostmi. Ve Slaném budeme poskytovat ambulantní formu služeb. A to jak motivační, tedy službu pro ty, kteří si problém s problematickým užíváním návykových látek začínají uvědomovat a rozhodují se v těchto případech svou situaci řešit.


 1. zprávy

  Střednědobý strategický plán Města Slaný 2035 , zapojte se do jeho tvorby

 2. kultura

  Výstava v kladenské Galerii Cyrila Boudy je poctou Antonínu Raymondovi

 3. info z radnice

  Aktuální změna v uzavírkách ulic Kladna

 4. krimi

  Kladenští strážníci pomohli zadržet dalšího opilce za volantem, díky kamerovému systému

 5. krimi

  Pomozte v pátrání po zmizelých osobách, shánějí je příbuzní i policie

 6. zprávy

  S postupující opravou železniční trati budou uzavřeny ulice v Kladně

 7. info z radnice

  „Klapod“ je nový podcast Kladna, seznámí vás se zajímavými osobnostmi

 8. zprávy

  SOŠ a SOU Kladno Dubská dostane od Kraje 900 000 korun

 9. info z radnice

  Slaný získalo dotaci na novou kameru, pomáhá v sídlišti Na Dolíkách

 10. zprávy

  Uherský býk do Slaného přilákal tisíce lidí

 11. sport

  První porážka v lize. Kanonýři doma nestačili na Znojmo

 12. pozvánka

  Muzejnice Hana doporučuje kam ve Slaném zajít za zábavou a poučením

 13. pozvánka

  Vlastivědné muzeum ve Slaném zahajuje v úterý svou koncertní sezonu

 14. zprávy

  Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

 15. krimi

  Kladenské policie hledá agresora snědé pleti, incident se stal na Sletišti

 16. zprávy

  Kraj rozdělí sedm milionů mezi 15 azylových domů

 17. sport

  Podpořte Kanonýry Kladno už dnes v zápasu proti Znojmu

 18. krimi

  Poznáváte muže na fotografii, oznamte to policii

 19. info z radnice

  Přechod na nový informační systém na jeden den uzavře Magistrát v Kladně

 20. krimi

  Slánský strážník pomohl zadržet hledanou osobu ve svém volnu