SAMK
ČSAD KLADNO
  • Restaurace Sleťák
  • Farmářské trhy
  • SOU a SOŠ Kladno

Na přelomu roku měly složky IZS napilno

Neděle, 1. ledna 2023 11:22

Nutnost zásahu se ukázala už ve Slaném v pátek 30. prosince odpoledne, kdy hlídka strážníků zasahovala proti muži se sekerou v ruce. Vše vyvrcholilo 1. ledna jen pár minut před třetí hodinou ranní zásahem dvanácti hlídek městské i státní policie v Kladně, které na Sítenském námětí řešily spor dvou velkých romských rodin.

Na přelomu roku měly složky IZS napilno

Ve Slaném se podle svědků člověk ovlivněn neznámou látkou snažil se sekerou v ruce zabít jinou osobu, konkrétně na Váze před obchodem s potravinami. Na místo okamžitě vyjela hlídka městské policie Slaný. Po nelehkém zvládnutí vzpouzejícího a útočného jedince, byl pachatel předán do rukou státní policie, která na místo dorazila také. Rozhodně k mnoha obviněním si dotyčný vyslechne i obvinění z napadení policistů.

Ani poslední den v uplynulém roce nebyl rozhodné klidný pro žádnou složku bezpečnostní ani záchranou. Jen zdravotníci zasahovali u několika případů otravy alkoholem a mnoha dalších případů i vážných popálenin pyrotechnikou.

Celkově jen záchranná služba Středočeského kraje řešila čtyřicet tři lidí v souvislosti s alkoholem. Osm zraněných pyrotechnikou a více jak u dvaceti případů napadení osob ve spolupráci se statní policií.

Asi největší a bleskový zásah proběhl v Kladně. Po oznámení občana těsně před třetí hodinou ranní, kdy do tří minut přijely hlídky strážníků a s ohledem na rozsáhlý problém se do pár minut sjelo celkem dvanáct hlídek včetně státní policie. Vyřešit nelehký spor dvou velmi početných romských rodin se povedlo bez větších problémů celkem rychle. Zhruba do patnácti minut.

„Celkově z pohledu záchranářů nebyla letošní silvestrovská noc výjimečná, v porovnání s oslavami před pandemií, nevybočovala z normy, “ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.


  1. krimi

    Kladenští strážníci hlídají Bažantnici před pytláky a chrání majetek

  2. pozvánka

    Zoopark Zájezd navštíví v sobotu pohádkové bytosti

  3. pozvánka

    Den zdraví v kladenské nemocnici se uskuteční ve čtvrtek

  4. zprávy

    Studenti kladenské zdrávky se podívali do německého plastinária v Gubenu

  5. foto

    Budova kladenského gymnázia je opáskovaná, řidiči přeparkujte si, chodci pozor

  6. zprávy

    Řidiči pozor! Na trase Kladno-Slaný narazíte na dopravní komplikace

  7. zprávy

    Kladenské trhy ve středu nebudou s ohledem na počasí

  8. krimi

    Pomozte policii ztotožnit muže, vybral peníze ukradenou kartou

  9. sport

    V Kladně se hokejová mládež sjednocuje, aby byla zase úspěšná

  10. video

    Na Sletišti se v neděli odehrál další dětský den, podívejte se na video

  11. krimi

    Vážnou dopravní nehodu na obchvatu Slaného nepřežili dva lidé

  12. krimi

    Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

  13. video

    Atletický stadion ve Slaném se proměnil v den dětských radostí

  14. pozvánka

    Poradíme vám, kde tento týden můžete fandit kladenským sportovcům

  15. povidka

    Muzejnice Hana doporučuje ka ve Slaném zajít za zábavou a poučením

  16. foto

    FOTO: Středočeští hasiči zachránili leguána z koruny stromu

  17. zprávy

    Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

  18. zprávy

    Den dětského úsměvu bude už po čtrnácté na kladenském Sletišti

  19. zprávy

    Dětský den ve Slaném bude plný sportu a zábavy

  20. zprávy

    O žáky SOŠ a SOU Kladno z náměstí Edvarda Beneše je zájem